• Reklama

Smartfon do 900 zł z perfekcyjnym GPS-em i innymi bajerami

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartfon do 900 zł z perfekcyjnym GPS-em i innymi bajerami

Postprzez comratk » 25 paź 2014, o 22:29

Ahoj

Obecnie mam LG L9 - całkiem niezły telefon ale już zamula i trochę mnie irytuje GPS w tym telefonie (widzi od razu np 15 satelitów a łapie fixa i tak po 5 minutach). Dużo czasu spędzam na rowerze i nagrywam trasy więc muszę mieć dobry GPS.

Patrząc na ceny na rodzimym rynku stwierdziłem, że kupię smartfona od "braci chińczyków".
Mam jednak pewne wymagania, które telefon powinien spełniać.
Moje oczekiwania (w kolejności "ważności):
- perfekcyjny GPS (ważne do nagrywania trasy całodniowej)
- rozmiar ekranu min. 4,7 cala (najlepiej 5,5) i rozdzielczości powiedzmy min około 1280x720
- 2 GB RAM
- min. 4 rdzenie
- dobra bateria (minimum 2300 mAh - wyjeżdżam rowerem na cały dzień i fajnie jakby z GPS-em tyle wytrzymała), bateria ma być WYMIENIALNA !!!
- najlepiej Dual Sim (obecnie zawsze mam 2 telefony - firmowy i prywatny)

Na czym mi NIE ZALEŻY:
- na aparacie
- na NFC
- na ilości pamięci wewnętrznej (wystarczy 4 GB do przechowywania map - nie słucham muzyki, nie trzymam filmów w telefonie)
- na ogólnej szybkości (nie gram w gry więc nie potrzebuje super mocy - telefon ma po prostu nie zamulać)

Mam na oku 2 telefony
- Coolpad F1
- Xiaomi Redmi Note

Macie jakieś inne sugestie? (może coś z Lenovo? marka coraz bardziej znana w Europie - mam ich laptopa i jest super :-) )
Im taniej tym lepiej.
comratk

Telefon:: LG

Reklama

Re: Smartfon do 900 zł z perfekcyjnym GPS-em i innymi bajera

Postprzez Nojs » 25 paź 2014, o 23:48

Nie do końca odpowiem na Twoje pytanie, bo nie mam aż takiej wiedzy, ale wtrącę tylko swoje trzy grosze.

Też mam L9, od roku. Jakiś czas temu zamówiłem sobie Huawei Honor 3c (wcdma dual sim) i Xiaomi Note(wcdma dual sim). Jeden dzień potestowałem oba w domu i ostatecznie zostawiłem sobie Xiaomi Note, bo robił większy efekt "wooow" :) Bateria w nim świetna, GPS działał bardzo fajnie, ale według mnie ta 5,5 cala to przerost formy nad treścią. Kosztem poręczności, zbyt mało zalet, nie nadaje się na rower. Wróciłem do punktu wyjścia ze smartfonami, wychodzę z założenia, że smartfon ma mi bardziej pomagać i z czegoś wyręczać niż angażować, dlatego nie polecam 5,5 cali dla aktywnych- no chyba że w trakcie całej podróży nie wyciągasz go z kieszeni, albo plecaka.. Ze swoim L9 jestem w stanie wyciągnąć go z kieszeni w czasie jazdy i sprawdzić szybko na mapie czy dobrze jadę. Na 5,5 calowym xiaomi jest to możliwe, ale baardzo niewygodne. Począwszy na niepewnym chwycie, bo 5,5 cala nie będziesz miał tak "w garści" jak mniejszego telefonu L9 albo jakiegoś 5", aż po obsługę jedną ręką. Złapałem się na tym, że wolałem się zatrzymać niż te 5 sekund wyginać się z obsługą xiaomi jedną ręką. Zdałem sobie z tego sprawę, śmiechłem i go odstawiłem, bo nie tędy droga.

Zamówiłem sobie teraz właśnie Huawei Honor 3c lte (nowsze wersja tego huaweia, 1 sim, trochę szybsze podzespoły). Bo Huawei rzeczywiście był fajny, solidny, ktoś tu na forum gdzieś pisał ciekawostkę że ma jeden z lepszych chipów GPS, ale nie wiem ile w tym prawdy. Powinienem mieć go za jakiś tydzień.

Zastanawiałem się też nad coolpadem f1, i to byłby dobry wybór. Mnie troszkę odrzucało hasło "najtańszy 8-rdzeniowiec" :) Jest też ZTE v5, ale ostatnio wersja z 2gb ram podrożała do okolic 200$.

Ps. W torbie rowerowej mam zawsze powerbank xiaomi jako awaryjne zasilanie. Robi robotę.
Nojs

Telefon:: brak

Powrót do Jaki telefon kupić ?