• Reklama

Smartfon do 900 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 900 zł

Postprzez tom.k » 19 maja 2016, o 13:51

AKTUALNE PROMOCJE TELEFONÓW
viewtopic.php?t=8022

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor postu otrzymał pochwałę
tom.k

Pochwały: 4
Telefon:: iphone 6s+
ROM: najnowszy

Reklama

Postprzez jan1994 » 19 maja 2016, o 13:52

tom.k napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przykro mi pisać, ale się mylisz, poczytaj np. TU
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: LG
ROM: 226m2

Postprzez regnar » 19 maja 2016, o 14:03

tom.k dzięki za linka.

A jak z vatem z tych sklepów (gearbest i everbuying)?
Z gearbest zamawiałem jakieś niewielkie rzeczy i strasznie długo szły - ponad miesiąc.
regnar

Telefon:: HTC

Postprzez tom.k » 19 maja 2016, o 14:08

jan1994 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przykro mi pisać, ale się mylisz, poczytaj np. TU

A od kiedy chinski producent kabli jest wyznacznikiem jakiegos standardu?
Polecam lekture dokumentu o nazwie "USB Type-C Specification Release 1.2.pdf".
Mozna tez popatrzec w mniej oficjalne zrodlo (ale i tak nieporownywalne do chinskiego straganu) TUTAJ.
Teraz pytanie komu ma byc przykro :)
tom.k

Postprzez jan1994 » 19 maja 2016, o 14:48

Mnie jest przykro, że negujesz rzetelność testów tego telefonu i zarazem testującego - EOT .
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: LG
ROM: 226m2

Postprzez Flyagaric » 19 maja 2016, o 15:08

jan1994 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kolega tom.k pisze o konkretach - podał ci czego masz szukać. Belkin nie jest instytucją standaryzującą, a tester może sobie napisać wszystko i podobnie jak ty może nie wiedzieć o czym mówi/pisze, więc nie zaklinaj rzeczywistości.
Sam przytoczyłeś cytat, w którym było to źle napisane. Z tego co pamiętam, to już to adminowi wytykaliśmy, nie wiem czemu nie poprawił.
Standardem zapewniejącym topową prędkość byłby USB 3.0, lub 3.1, a Typ-C to tylko typ konektora, który niczego nie gwarantuje względem prędkości przesyłu. Nie rozumiał tego tester (lub marxx zwyczajnie skopiował to z jakichś materiałów marketingowych, bo nie posądzam go o niekompetencję) i nie rozumiesz tego ty.
Tom.k dobrze napisał co to jest złącze Type-C, a ty wytknąłeś mu, że się myli, choć kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Chyba czas przyznać u rację, albo przedstawić konkretne argumenty - np. link do specyfikacji i punkty wskazujące, w którym miejscu tom.k się mylił. Tego oczywiście nie podasz, bo tom.k się nie pomylił, nie zaszkodziło by jednak gdybyś nauczył się czytać żródła i lepiej motywować swoje wypowiedzi.

BTW. kabel Belkina, do którego link podałeś gwarantuje prędkości przesyłu na poziomie zapewnianych przez stadard USB3.1, pod warunkiem, że połączone urządzenia też to zapewniają i realizuje się to po złączu Type-C. Użyta tam fraza 'also known as Type-C' to zwykły marketingowy bełkot. Na rynku jest pełno (o ile nie większość) telefonów, które pomimo posiadania złącza Typ-C potrafią zapewniać po nim prędkości przesyłu tylko na poziomie standardu USB2.0. Mam nadzieję, że coś przybliżyłem.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez tom.k » 19 maja 2016, o 15:23

Moze i przesadzilem, ale akurat to byl przedszkolny blad i jak ktos chce cos recenzowac to powinien sie w miare przygotowac do tego.
Wrocilem do tej recenzji, przeczytalem (nie ogladalem filmu z pierwszych wrazen) i co moge wypunktowac:
1. Specyfika testu zywotnosci baterii nie podaje jaki kodek byl uzyty do zapisu filmu, czy telefon go dekoduje przez HW czy SW, rozdzielczosc filmu, - moga miec wplyw na wynik
2. Opinia o jasnosci ekranu jest z d**y. Rozumiem ze sprzet do pomiaru jasnosci drogi, ale mozna bylo chociaz z czymkolwiek porownac lub podac max wartosc z jakiegos zrodla.
3. test gps - tez mozna sobie wsadzic gdzies. Lapie szybko ale gdzies z boku i moze to wina aplikacji. Sprawdzil bym przynajmniej 3 inne aplikacje zeby sie upewnic, przeciez to chwila.
4. Wifi, BT - bajki, zero konkretow. Mozna by chociaz z czyms porownac.
5. nie chce mi sie juz wiecej pisac, choc nei doszedlem jeszcze do najwazniejszych rzeczy :P
tom.k

Postprzez Flyagaric » 19 maja 2016, o 15:27

@up
Bez przesady - nie każdy test musi być zaraz rozprawką naukową, ale większosć uwag jest słuszna. Ta o appkach w teście GPS i porównaniu jasności ekranu, racja. Zresztą marxx już teraz raczej takie przyrównania robi. W sumie uwaga o dekodowaniu sprzetowym vs. soft też.
Marx jako tester nie stoi w miejscu i rozwija się, więc proponuję dorzucić te uwagi pod tekstem. Może weźmie sobie do serca.
Ostatnio edytowano 19 maja 2016, o 15:55 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez tom.k » 19 maja 2016, o 15:37

Pomysle. Ale niewiele trudniej bedzie zrobic taki test niz punktowac wszystko po kolei :(
Generalnie testy widze bardzo pozytywne tutaj. Ja w pracy mam zwykle same "porzadne" marki i jest w nich wiele rzeczy do ktorych sie mozna przyczepic. A w chinskich niewiele :)
tom.k

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?