• Reklama

Smartfon do 900 zł Alternatywa dla NOTE3 z dual sim i aparat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartfon do 900 zł Alternatywa dla NOTE3 z dual sim i aparat

Postprzez majki3 » 8 sie 2014, o 12:25

Witam
Od kilku dni przeszukuje forum i aliexpres w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego telefonu. Szukam czegoś co będzie zbliżone jak najbardziej parametrami do Samsunga Galaxy note 3 ale będzie miało też dual sim. Wiem o tym że są na ali podróbki note, ale czy jest sens je kupować?
Niby wygląda jak note3 ale i tak nie ma połowy jego funkcji więc jest sens kupować coś takiego tylko dla znaczka?
Nie lepiej zainwestować w jakiś lepszy sprzęt tańszego producenta niż samsung? Choćby Xiaomi?
Zależy mi najbardziej aby telefon był z dual simem i miał jak najlepszy aparat do wykonywania zdjęć w makro.Aby wyświetlacz był zbliżony rozmiarem do Note 3. Czy jest jakaś ciekawa alternatywa? Czy Oryginalny Note3 jest jeszcze nie dościgniony w jakosci aparatu i wyswietlacza przez chińskie marki? To byłby moj pierwszy smartfon z chin więc zastanawiam się czy warto kupować coś za 900 zł czy dołożyć te kilkaset złotych i kupić oryginalnego note 3 które są już po 1500 zł ale nie maja tylko dual sima. Choć z tego co czasem czytam na forach to chinskie telefony czasem miażdzą swoimi parametrami flagowe telefony wielkich koncernów będąc tym samym tańsze o połowę.
Tak czy siak moim takim upatrzonym telefonikiem jest note3 ale nie ma dual sima chciałbym coś w ten deseń :)
Co o Tym myślicie Panowie?
majki3

Telefon:: nokia

Reklama

Re: Smartfon do 900 zł Alternatywa dla NOTE3 z dual sim i ap

Postprzez krzaki » 8 sie 2014, o 12:43

Przy tej cenie i wymaganiach możesz zainteresować się Lenovo Vibe Z K910 - dual sim, bardzo wydajny procesor, świetny aparat, ekran 5,5 cala full hd.
krzaki

Pochwały: 2

Postprzez bartazzz » 8 sie 2014, o 13:34

możesz kupić któregoś ze starów i są to dobre telefony, jednak osobiście uważam że skoro masz taki budzęt powinieneś zakupic xiaomi redmi note.
Z jakości będziesz zadowolony na 100%, otrzymasz wsparcie miuipolska. Jedynym minusem mogą być spore ramki
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez mrergie » 8 sie 2014, o 13:52

5,7" ciężko wśród chińczyków znaleźć, są albo 5,5" albo już 6"

Do 900zł najlepszy phablet jaki możesz dostać to Xiaomi Redmi Note, i przy okazji ma dual SIMa. Obecnie zresztą chyba jedyny sensowny i lepszy od niego dual SIM to Huawei Honor 6 (nie biorąć pod uwagę rozmiarów, bo Note ma 5,5" a Honor 6 ma 5"), i jeśli mógłbyś dołożyć kilka stów do telefonu to pomyśl właśnie nad tym Huaweiem.
Jest też wyżej wspomniany Lenovo K910, ale opinie na jego temat są mieszane, jedni są z niego zadowoleni a inni nie bardzo. W najbliższym czasie za to wyjdzie jego następca, K920, ale on już ma 6".

Przy czym dodam że Note 3 jest i tak świetnym telefonem i na twoim miejscu i tak rozważałbym jego zakup. Nawet dla samego olbrzymiego wsparcia, kosmicznej ilości modyfikacji i ogromu systemów na niego dostępnych - XDA.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez majki3 » 8 sie 2014, o 18:43

Z waszych wszystkich propozycji najbardziej do gustu przypadł mi Xiaomi Redmi Note. Ogólnie to chciałbym kupić telefon który będzie jeszcze lepszy od note'a3 a wiem że takie telefony są na rynku. Długo się zastanawiałem czy nie kupić repliki note3 nawet bez tych jego dodatkowych funkcji z których i tak bym pewnie nie korzystał ale nie jestem typem Metkowca który musi się lansować marką i znaczkiem na obudowie.
Cena za note3 1500 to dla mnie za telefon dużo pod tym względem że za chwile upadnie zbije się i po telefonie więc kwota 900 zł była by najlepsza żeby też nie obchodzić się z nim jak z jajkiem. Czy jest jakiś na aliexpresie telefon który miażdzy swoją specyfikacją flagowce samsunga a jest o połowe tańszy? Bo te Redmi za 600 zł wydaje się być super telefonikiem,parametry też chyba są lepsze niż Note3? wygląda troche delikatnie do pierwszego upadku, pewnie wyswietlacz pójdzie w drzazgi. i te malowane srebrne ramki pewnie momentalnie obedrą się z tego sreberka. W przypadku uszkodzenia Redmi za 600 zł nie będzie tak przykro jak by się zbił note za 1500 :) Przy czym nie wiadomo czy za 1500 to jeszcze człowiek nie nadzieje się na jakąś podróbę. NA Xiaomi Aero bedzie działać?
majki3

Telefon:: nokia

Postprzez mrergie » 8 sie 2014, o 19:06

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To że są, to nie znaczy że cię stać. Nie oczekuj cudów za 900zł. Tym bardziej że Note 3 jest pod względem wydajności wciąż topowym telefonem i zaledwie kilka telefonów go pokonuje. A jakie to są? Xiaomi Mi4, Oppo Find 7 i 7a... i nie wiem czy coś jeszcze. Nawet SGS5 i 1+1 są na równi z N3.
Jak chcesz coś tańszego i w zasięgu twojego budżetu a jednocześnie jak najbardziej zbliżonego wydajnością do Note 3 to zostaje tobie Xiaomi Mi3 w wersji 16GB.

Note 3 to taka bestia która rozsiadła się na tronie i nikomu jeszcze nie udało się jej zdetronizować :-D Samo to, że coś jest minimalnie szybsze to nie znaczy że w praktycznym użytkowaniu będzie lepsze. Note 3 zyskuje bardzo wiele na swojej wielkiej popularności i świetnemu wykonaniu ze sporą liczbą funkcji.
tylko że obowiązkowo trzeba się pozbywać TouchWiza, bo tego cholerstwa nie da się używać i każdego demona prędkości będzie przymulać
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Powrót do Jaki telefon kupić ?