• Reklama

Smartfon do 180$, czy obecny?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartfon do 180$, czy obecny?

Postprzez arekini » 7 wrz 2015, o 20:03

Cena (bez VAT): max 180$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5 - 5,5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 2GB/16+sd lub 32/jak najmocniejszy
Dual/Single sim: nie musi być dual
Preferowane marki: Lenovo, Xiaomi, Meizu
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętne
Wymagania (parametry, funkcje): aparat - minimum jak w G2; płynny rom (nie ma się co łudzić, oprócz Xiaomi chińczyki mają baardzo słabe wsparcie); bateria wytrzymująca te 5h włączonego ekranu; LTE - miły dodatek;
Opis:

Witam.
Na początku muszę przyznać, że z natury jestem człowiekiem nie przywiązującym się zbytnio do telefonów, więc nie jestem z tych, co jeden telefon na 2 lata ;-)
Aktualnie mam LG G2, ale kilka rzeczy mnie w nim denerwuje. Zdecydowanie najbardziej, a więc pierwsze co musi mieć nowy telefon lepsze to minimum 32 GB wbudowanej pamięci, albo 16+karta sd. Kolejna sprawa to aparat - musi być minimum tak dobry, jak w G2 (wiadomo, chciałoby się lepiej). Ramu 2 GB to wartość minimalna, ale wiadomo, że z ramem jak z pieniędzmi - czym więcej, tym lepiej.
Wstępnie za czym patrzyłem, to:
-Lenovo K3 Note
-Xiaomi Redmi 2 Note
-Gionee Elife E7

Podsumowanie:
znudzony LG G2 szuka lepszego telefonu, przede wszystkim taki sam aparat (albo lepszy) oraz min 16gb + karta sd/32gb wbudowanej.

Chyba, że uważacie, że nie warto opuszczać poczciwej g2'ki i poczekać do wiosny, może będzie coś zdecydowanie hiper w tej cenie?
Z góry dzięki za pomoc, mam nadzieję, że ktoś to przeczytał :lol:
arekini

Telefon:: Xiaomi Red Rice

Reklama

Re: Smartfon do 180$, czy obecny?

Postprzez TLasky » 7 wrz 2015, o 22:39

Ja przeczytałem! Z ciekawości, bo wyglądało znajomo ;-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez robot » 7 wrz 2015, o 23:15

z tych lepszy / porownywalny aparat ma tylko elife
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: lumia

Postprzez tpawel » 8 wrz 2015, o 21:13

Wysoko ustawiona poprzeczka z tym aparatem. G2 robi swietne zdjecia. Wg mnie w tym budżecie będzie ciężko. Jedynie wczesniej wspomniany e7. Redmi note 2 jak pokazuja pierwsze testy ma niezbyt dobry czas na baterii i aparat tez nie jest rewelacyjny( w porownaniu do g2)

Wyslane z G7
tpawel
VIP

Pochwały: 84
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Powrót do Jaki telefon kupić ?