• Reklama

Smartfon do 1000-1200zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez yzedef » 6 maja 2014, o 21:06

K910 to fajny produkt, nie kwestionuje tego ale nie do końca mi się podoba :), wyczytałem tez ze w jednym złączu sim jest problem z kiepskim odsłuchem. spolszczenia dobrego to zaden nie ma, mam teraz lenovo a850 i zopo 780 i oba są bardzo podobnie spolszczone w 80%, nie przeszkadza to w uzywaniu. Niewymienna bateria ? mam też LG E975 telefon jest ladny smukly i w sumie dobrze ze nie ma zadnych klapek itp. Zanim mi poleci bateria to ja go 2 razy zmienie, zmienia sie telefon czesciej niz co 2 lata teraz. GPS to wazny aspekt. Jeszcze jeden argument.. K910 jest już na rynku dosyć długo więc fajnie byłoby mieć coś nowości... czekam na jakies opinie o iocean X8. Oneplus one dla mnie to jest ideal... tylko czemu ma tylko jedną karte!!!
yzedef
 
Posty: 116
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 20:19
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez 4_life » 29 maja 2014, o 11:59

Witam, podbijam temat. Szukam smartfona:
- rozmiar 4,7 - 5,5 cala
- szybkosc dzialania; wszystko musi smigac bez zajakniecia
- oprocz plynnosci dzialania telefonu, zalezy mi najbardziej na dobrym aparacie
- schludny interfejs
- na grach mi nie zalezy, ale za ta kwote pewnie da sie pograc
- na dual sim rowniez mi nie zalezy

cena tak jak w temacie, 1200 max, ale fajnie jakby kosztowal 300 dolarow.

PS. zastanawialem sie nad LG G2, Sony Xperia Z1, Htc ONE M7 (wszystko uzywane), starczy kasy na jakiegos nowego chinczyka na podobnym poziomie jak te uzywki?
4_life
 
Posty: 38
Dołączył(a): 16 lut 2014, o 10:45
Pochwały: 2
Telefon:: HOX

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Piterr » 30 maja 2014, o 15:21

Witam!
To może i ja się dołączę. Szukam w sumie takiej trochę zabawki-telefonu i doszedłem do wniosku, że sprzęt z Azji też da rade, a nawet trafi się jakiś lepszy w tej samej cenie, niż te spopularyzowane marki.
W telefonie najbardziej interesuje mnie dobra wydajność pod kątem gier, Internetu oraz filmów, a więc i bateria(raczej tak 3000 mah, a im więcej tym oczywiście lepiej) i ekran(raczej FHD) powinny być przyzwoite. Ekran w rozmiarach 4-7-6,5 cala. Aparat i kamera nie są dla mnie ważne. A no i jakość muzyki jeszcze. Nie jestem jakimś zagorzałym melomanem, ot słucham sobie często podczas podróży muzyki, ale nie chciałbym żeby pod tym względem telefon był tragedią. Miłym dodatkiem będzie 4g, aczkolwiek taki z niej użytek w Polsce, że nie jest niezbędne, ale 3g obowiązkowo, to wiadomo ;P. Ostatnia sprawa to dostępne miejsce. Jeśli nie ma możliwość poszerzenia pamięci to minimum 32 gb, jeśli jest, to nieważne ile, byleby co najmniej karte 32 gb obsługiwało. W oko wpadły mi 2 modele ZTE(Grand SII i Nubia X6) i lenovo k910 wersja mono sim z lte, ale niestety przez 16 gb bez możliwości poszerzenia wykluczam... Co myślicie o tych 2 modelach? czy ktoś z was użytkuje? Jeśli macie jakieś inne propozycje fajnych modeli to czekam ;) Pozdrawiam
Piterr
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 14:45
Telefon:: lg

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez bartazzz » 30 maja 2014, o 15:30

Piterr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a xiaomi mi3?
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez sonic » 6 cze 2014, o 12:31

obejrzyj sobie iOcean x8, Kingzone K1 i OnePlus One - ale ten ostatni jeszcze prawie nieosiągalny za 299 zł (dostępny za 399$) miażdży specyfikacją ale też 16 GB bez karty SD, wersją 64GB ma być w cenie Grand SII (349$)
wszystkie mają świetny design
Nubia X6 raczej nie ta kategoria cenowa :)
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez lajsta » 7 cze 2014, o 15:05

Ja wybrałem X8 - leci NL-em więc myślę, że w ciągu kilkunastu dni coś naskrobię na jego temat. Na razie doczytałem na Gizchina, że telefon wizualnie prezentuje się bardzo ładnie - jest łudząco podobny do Xperia Z1 tyle, że większy. Jeśli chodzi o płynność działania to nie ma żadnych zastrzeżeń. Minusy jakie wymieniono to: mała przesłona aparatu głównego i przedniego (odpowiednio: f2,4 i 2,8), brak slotu na karty pamięci oraz niewymienną baterię. Zdjęcia jednak przy oświetleniu dziennym wychodzą bardzo ładne, gorsze oczywiście przy słabym oświetleniu. Video natomiast jest podobno bardzo dobre zarówno w jasnych i ciemnych pomieszczeniach. Brak slotu? Dla mnie to betka bo 32 GB mi wystarcza zaś zdjęcia, filmy i tak pcham w chmurę. Muza? Mam parę ulubionych kawałków i nie zajmują one więcej niż 2GB. Nawigacja? Korzystam z Naviexperta (bo jest wg mnie najlepszy) a ten pamięci zajmuje śladowe ilości. Bateria? No cóż - ostatni telefon miałem 3 miesiące (ale to przypadek), poprzedni - rok i to jest wg mnie właściwy moment na odsprzedaż i kupno nowego więc baterią nie ma co sobie zawracać głowy. Kingzone K1 ma podobne parametry, jest w podobnej cenie ale ma słabszą baterię (choć wymienną) i slot na microSD. ma tez możliwość bezprzewodowego ładowania choć zdaje się takiej ładowarki nie ma w zestawie. Dlaczego X8 a nie K1? Bo nazwa iOcean bardziej mi się podobała ;-)
Avatar użytkownika
lajsta
AKTYWNY
 
Posty: 478
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 17:12
Lokalizacja: Teraz Polska
Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez tonypl33 » 7 cze 2014, o 23:27

Ile dales za ta x8? Gdzie zamowiles ? Ja tez szukam telefonu do 1000zl ma ladnie wygladac robic dobre zdjecia i wydajnosc pamiec nie gra roli ;)
tonypl33
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 cze 2014, o 23:22
Telefon:: BB

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez RXK » 8 cze 2014, o 11:05

Tez sie zastanawialem nad iOcean X8, lub Kingzone K1. Jednak kupilem Jiayu G6. Ma WCDMA 900 i jest minimalnie mniejszy od tych dwoch.
RXK
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4 paź 2013, o 15:35
Lokalizacja: Nowy Sacz
Telefon:: Jiayu G6 ExtraFon:)
ROM: Antek 4.2

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez lajsta » 8 cze 2014, o 12:54

tonypl33 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kupiłem za 281$ na Ali - w podobnej cenie jest http://www.aliexpress.com/w/wholesale-iocean-x8.html?SearchText=iocean%2Bx8&CatId=5090301&shipCountry=pl&initiative_id=AS_20140608025229&SortType=total_weight_score_desc mnóstwo ofert pewnych sprzedawców

RXK napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No G6 jest znacząco droższy - jakieś 40-50$ a to już ponad 1kzł
Avatar użytkownika
lajsta
AKTYWNY
 
Posty: 478
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 17:12
Lokalizacja: Teraz Polska
Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez yzedef » 8 cze 2014, o 20:23

To i ja cos napisze :), też miałem dylemat jak wy.. mialbyć X8 ale nie było nigdzie białego, w końcu padło na K910, mam go od 3 dni i coraz bardziej się przekonuje, w pierwszym momencie miał iśc na sprzedaż jednak codziennie widzę w nim coraz więcej zalet, napewno pod względem wydajności wymiata.. w antutu robi prawie 35000. Jest cienki i leciutki i dobrze wykonany, dziś słuchałem przez wifi radia jakies 7h i bateria zeszla z 80% na 40%.
Jest z nim jednak troche zabawy bo trzeba przy sofcie pogrzebac (nie dzialal sklep play).
yzedef
 
Posty: 116
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 20:19
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez RXK » 8 cze 2014, o 23:35

RXK napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


lajsta napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przy tej kwocie 120zl czy 40$ nie robi roznicy. Mam WCDMA 900, a nie 850. Szukam iOcean X8 z 3G 900 i nie widze. Pokupowala wiara i bedzie na allegro sprzedawac jak sie zorientuja, ze internet im nie hula.
RXK
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4 paź 2013, o 15:35
Lokalizacja: Nowy Sacz
Telefon:: Jiayu G6 ExtraFon:)
ROM: Antek 4.2

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez lajsta » 9 cze 2014, o 10:25

Jaki internet nie hula, o czym Ty gadasz? O AERO2? Daj sobie spokój z takim internetem. Dopóki nie wprowadzili kodów captcha to można było to nazwać internetem do smartfonów a teraz...żenada. Smartfon z zasady ma mieć stały dostęp do sieci bo ideą "sprytności" jest synchronizacja non-stop, a teraz AERO2 niestety uniemożliwia spełnienie tego wymagania - już dawno zapomniałem o AERO2.
Avatar użytkownika
lajsta
AKTYWNY
 
Posty: 478
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 17:12
Lokalizacja: Teraz Polska
Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron