• Reklama

Smartfon do 1000-1200zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Sylwiusz » 30 mar 2016, o 00:34

Cena (bez VAT): ok 1000 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: okolice 5 cali (może być 4,5, może być 5,5)
Ilość RAM/ROM/Procesor: 3 (RAM) /minimum 16 z możliwością dołożenia karty pamięci lub 32 GB bez tej możliwości/jak najlepszy
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: liczy się dobry telefon, a nie marka
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska lub Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): im bardziej płynnie działa, tym lepiej. Ma się nie zacinać podczas korzystania z niego - nie ważne, czy internetu czy podczas oglądania filmów. Ekran dobrej jakości, by podczas czytania nie męczył zbytnio oczu. aparat mnie nie obchodzi, gry też nie bardzo. Bateria ma wystarczać na co najmniej 4h SoT.
Opis: Jestem studentem i mam dość ograniczony budżet, więc chciałbym coś, co wytrzymałoby mi te 2-3 lata bez konieczności wymiany. Po dość sporych przemyśleniach jak na razie najlepszy wydaje mi się Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32, ale prosiłbym o dodatkową pomoc.
Sylwiusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 mar 2016, o 19:30
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez menciu » 26 kwi 2016, o 09:08

cena do 1000-1200pln
ekran 5"
ram 3g / 16gb lub więcej (ewentualnie 16gb + karta)

szukam czegoś co zastąpi mojego redmi 1s na najbliższe 2 lata. co byście polecili?
menciu
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 kwi 2014, o 15:21
Telefon:: szajsung

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez leoxxx » 26 kwi 2016, o 15:56

Trochę się spóźniłeś bo można było wyrwać Xiaomi mi5 za ok 1100zł u goldiego. Teraz Mi5 za 1268zł u Goldiego , który wystarczy na ponad 2 lata.

Ale myślę, że Xiaomi Mi4s 64GB będzie dobrym wyborem.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
Avatar użytkownika
leoxxx
AKTYWNY
 
Posty: 715
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz, POLAND
Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 26 kwi 2016, o 16:02

leoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No nie wiem - cena nie zachęca, a na gizchina pojawiła się recenzja tego fona, która zniechęciła mnie jeszcze bardziej. Fon ma problemy z wydajnością procka - szybko się nagrzewa i wskakuje throttling powodując przycinki. Musieli nieźle dizajn spartaczyć, bo nic takiego nie dzieje się w Mi4c. Dla mnie to wystarczy, żeby więcej nie spojrzeć na tego fona.

Do tego ramka na około ekranu wygląda dość oszkliwie. Ekran zajeżdża żółcią i w przeciwieństwie do innych modeli Xiaomi, tutaj nie można zmienić sobie temperatury wyświetlania barw.
Co jest grane z Xiaomi? Wpadka za wpadką.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez menciu » 26 kwi 2016, o 16:28

a co powiecie o mi4c 32gb? warto?
menciu
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 kwi 2014, o 15:21
Telefon:: szajsung

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 26 kwi 2016, o 16:41

menciu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


IMHO, to jeden z tych co obecnie warto najbardziej. W jego obecnej cenie trudno o coś lepszego.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Rafal1435 » 30 kwi 2016, o 08:01

Ja tez chcialem smartfona do 1000zl, wybralem za 880zl z ubezpieczeniem od vatu elephone p9000, procek moze nie rowna sie ze sd810 ale na pewno wystarvzajacy jest by nic sie nie zacinalo. Wczesniej mialem letv x600 super telefon tylko ze mozna powiedziec brak wsparcia wszystkie softy trzeba samemu i to odrazu po wyjeciu z pudla wgrywac. Myslalem jeszcze nad zte axon elite ale on wyglada jak k.pa
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez baxy » 30 kwi 2016, o 10:38

Zuk z1

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
baxy
AKTYWNY
 
Posty: 210
Dołączył(a): 24 sie 2010, o 14:35
Pochwały: 1

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Flyagaric » 30 kwi 2016, o 13:25

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Procek nie ma tu nic dorzeczy, ta firma posysa po całości. Te modele miały takie kampanie reklamowe, że faktycznie można było pomyśleć iż są warte więcej niż się zapowiadały. Jak przyszło co do czego, to nie bardzo dorastały do wykreowanego hype'u. Do tego, kontrola jakości u nich kuleje i wykonanie poszczególnych modeli jest bardzo nierówne, wsparcie jest daremne. Dać 880pln za Elephone (który by to model nie był), to imho odważna decyzja, skoro można mieć coś tak udanego jak Mi4c. W 5.5 calach, też można wybrać znacznie pewniej - choćby właśnie wspomniany Z1.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez pavlikdc » 30 kwi 2016, o 14:37

Ktoś rozważał zakup Jiayu S3 Advanced?
Posiadam go 3 miesiące i jestem z niego w pełni zadowolony.

Specyfikacja:
Ekran: 5,5" FullHD
Proc: 8x1,7
Ram: 3GB
Bat: 3100mah
Pamięć: 16GB (12GB dla użytkownika + osobny slot dla microSD 64GB)


Plusy:
- wydajność: wszystkie gry polecą bez najmniejszych problemów (Antutu na KK to 4300 a na Lollipop/Marshmallow to max 51500)
- procesor na pełnym oporze max 45 stopni - jedynie przyjemne ciepło,
- Dual SIM
- LTE,
- obsługa aero2
- fabryczny root (tylko kitkat),
- tani: można wytargować się na poniżej 500zł i ok 400 za wersję bez NFC i 2GB ramu,
- bardzo dobrze wykonany (aluminiowa ramka),
- aparat (IMX214) jest świetny (świetne sterowniki 13mpx a po interpolacji 20) ale tylko na stockowym KK,
- kilkanaście wersji LP oraz MarshMallow w fazie test*we1 (ogromny home-developing i wsparcie)
- po kastracji romu i hibernacji apek w greenify telefon wytrzyma ok 4 dni normalnego użytkowania,
- OTG (jest w stanie zasilić bezproblemowo 2,5" dysk twardy),
- sporo fajnych gestów: bezdotykowe przewijanie zdjęć, odblokowanie ekranu czy też szybkie ustawienia od dołu,
- regulacja ekranu jak w TV (MiraVision),
- diodą powiadomień,
- dobry GPS,
- moduł NFC w wersji 3GB RAM
- świetnie działa z gamepadem bluetooth Ipega 9025,

Minusy:
- bateria: na org kernelu występuje efekt batery drain od 15 do 0% w 2 minuty,
- na modyfikowanym kernelu tego spadku nie ma ale bateria potrafi się zgubić w obliczaniach do ok 5% (potrzebny restart),
- długi czas ładowania baterii (od 0% ok 4-5h).
- bluetooth: potrafi się samoczynnie rozłączać ze smartwatchem Tracer Liberto S1 (problem dotyczy również m.in. S6Edge)
- możliwe problemy z streamowaniem audio po BT,
- brak wyboru (możliwości modyfikacji) domyślnej karty czyli gry tylko na pamięci telefonu (której jest notabene 12GB),
- jest trochę niedokończonych translacji (gdzieś głęboko w opcjach),
- średnia jakość dźwięku w głośnikach,

Nie zwiedźcie się fajnymi telefonami jak LeTV x600 czy Xiaomi Redmi 2 czy 3 bo podobne problemy występują również tam.
pavlikdc
AKTYWNY
 
Posty: 311
Dołączył(a): 8 lut 2016, o 12:20
Pochwały: 14
Telefon:: myPhone Luna

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez _spyheart_ » 1 maja 2016, o 10:07

Cena do 1000 -1200 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4,7 max 5 zeby dobrze leżał w ręce
Ilość RAM/ROM/Procesor: nie grzejący się
Single sim: tak
Preferowane marki:
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): bardziej polska bo psuje telefony
Wymagania (parametry, funkcje):
Opis: gorilla glass radio, wytrzymała obudowa dobra bateria
Upuszczam telefony więc za cenę demona szybkości wolę wytrzymałośc nie gram na telefonie słucham dużo muzyki czasem mapy, dobry gprs
Co byście polecali ?
_spyheart_
 
Posty: 45
Dołączył(a): 29 kwi 2016, o 09:55
Telefon:: brak

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez Rafal1435 » 1 maja 2016, o 14:50

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Procek nie ma tu nic dorzeczy, ta firma posysa po całości. Te modele miały takie kampanie reklamowe, że faktycznie można było pomyśleć iż są warte więcej niż się zapowiadały. Jak przyszło co do czego, to nie bardzo dorastały do wykreowanego hype'u. Do tego, kontrola jakości u nich kuleje i wykonanie poszczególnych modeli jest bardzo nierówne, wsparcie jest daremne. Dać 880pln za Elephone (który by to model nie był), to imho odważna decyzja, skoro można mieć coś tak udanego jak Mi4c. W 5.5 calach, też można wybrać znacznie pewniej - choćby właśnie wspomniany Z1.

Nie widze ani jednej negatywnej opini na temat P9000, a wsparcie na pewno maja lepsze od chociazby LETV ktore go wcale nie posiada.
Wiesz wiekszosc opini o elephonach pisza ludzie ktorzy nigdy ich nie mieli a ja takich opini nie przyjmuje do siebie, jasne sa jakies wpadki ale 880zl to nie jest na tyle duzo zeby pozniej nie umiec znaleźć kupca w PL chociazby za 900zł i zmienic ten telefon.
Pozyjemy zobaczymy dam znac jak przyjdzie.
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości