• Reklama

Smartfon do 1000-1200zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez cza1zip » 19 lis 2013, o 18:06

Też chcę kupić tel w tej cenie niedługo i brałem pod uwagę mi2, zopo c2 2G, ale rzeczywiście ten mi3 to będzie kozak. Tylko jak go kupić teraz najlepiej i najtaniej ? Mój znajomy jest w Chinach właśnie i może mi go kupić tylko jeszcze nie wiemy gdzie to zrobić. Są jakieś oficjalne sklepy xiaomi ?
cza1zip
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lis 2013, o 23:26
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez mango » 19 lis 2013, o 19:39

cza1zip napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tego co czytam to wersja WCDMA będzie dopiero 17 grudnia. Teraz jedynie preordery.
mango
 
Posty: 161
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 11:10
Pochwały: 1
Telefon:: sk17i
ROM: nxt

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez cza1zip » 20 lis 2013, o 14:02

zriel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na miui Polska to będzie koszt ok. 1700 zło jak zamówisz u Xiaomi bezpośrednio to wyjdzie nawet z vat taniej(ok.1200-1300zł + vat jak ci na cle zatrzymają za werskję 16GB) .


Skąd znasz tą cenę tego telefonu zriel ? Z czego co przeglądałem na Ali to najtaniej 443$ ale dziwne bo jeszcze premiery nie było, ale sprzedawcą jest sklep z Shenzhen.
cza1zip
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lis 2013, o 23:26
Telefon:: samsung

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez dash4 » 25 lis 2013, o 23:21

Witam.
Żeby nie zakładać nowego tematu, pozwoliłem sobie podłączyć się do tego.
Od jakiegoś czasu przeglądam internet w poszukiwaniu telefonu -raczej z Chin.
Wiadomo- im człowiek więcej szuka/czyta- tym większy mętlik w głowie, dlatego postanowiłem prosić o pomoc na forum.
Chciałbym sobie kupić telefon do max 1000zł. Więcej na telefon nie mam zamiaru wydawać. Sprawa chyba oczywista-im mniej tym lepiej.

Najbardziej zależy mi na :
-oczywiście WCDMA
-dobra bateria -nie chcę biegać z ładowarką w kieszeni.
-dobry GPS- musi się bardzo dobrze sprawować ponieważ dużo jeżdżę.
-dual Sim. Idealnie by było gdyby był Avtive, ale cudów raczej nie ma więc chyba zostanę przy Stand by...
-Oczywiście rozdziałka w telefonie jak największa- extra gdyby było hd
-Rozmiar wyświetlacza to coś pomiędzy 4-5" aczkolwiek bardziej 4
-Aero nie jest mi potrzebne, aczkolwiek jakby obsługiwało nie było by źle.
-Czy są szanse aby w tej kwocie znaleźć LTE?
-Im lepszy procesor i więcej ramu tym lepiej. :)

Ogólnie chyba dobrym rozwiązanie był by Red Rice którego można dostać za 170$. Ewentualnie może ktoś ma inne propozycje godne polecenia??
Czy coś znajdę w tej kwocie o której piszę z powyższymi wymaganiami?

Proszę także o info jakie są szanse że jakimś cudem nie doliczą cła, vat itp...czy samo zaniżenie wartości, oraz deklaracja gift wystarczą (w sumie chyba niewiele więcej można zrobić)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez zriel » 26 lis 2013, o 12:42

Dobrych telefonów w rozmiarze 4 cale już nie robią, aczkolwiek możesz nabyć świetne Xiaomi Mi2S z ekranem 4,5 cala. Jak chcesz LTE to tylko z tego co pamiętam któryś z modeli LG Optimus ewentualnie jak chcesz coś taniego to Pantech vega sky, aczkolwiek w cenie ok. 170$ dostaniesz świetnego Huawei Ascend P1 LTE z ekranem QHD(960x540) aczkolwiek jest to znany z samsungów AMOLED więc jakość jest świetna.. wyposażony jest on w znany z choćby śiwietnego Haiera W910 2 rdzeniowy snapdragon S4 (Cortex A9) wraz z gpu Adreno 225 oraz 1GB RAM - wydajnością dorównuje MT6589. Jako że to qualcomm to jest to single sim - niestety coś za coś. Posiada dobry aparat z geotaggingiem,HDR wykrywaniem twarzy i uśmiechu, ma też dobry gps(praktycznie bezproblemowy), slot na karty micro sd(do 32GB) też posiada, dodatkowo ma powłokę gorilla glass,technologię Dolby Mobile 3.0 Plus, oraz wsparcie MHL i OTG chyba też. Jeśłi chcesz smartfon z LTE w dobrej cenie i bezproblemowy to raczej nic lepszego nie znajdziesz. Wspomniany przeze mnie wcześniej Pantech Vega A800S SKY 4G LTE co prawda posiada te same podzespoły(cpu,ilość RAM) oraz do tego ekran FHD 1920x1080 aczkolwiek tak duża rozdzielczość wpłynie negatywnie na wydajność(obsługa będzie płynna,ale zapomnij o GTA vice city na androida czy real racing 3) dodatkowo nie obsługuje też w przeciwieństwie do Huawei wszystkich pasm LTE i WCDMA.Ewentualnie podobne parametry(ekran 1280x720) ma LG Optimus LTE P936 Lub co najbardziej polecam LG ?OPTIMUS LTE 2
http://www.aliexpress.com/item/Popular- ... 74639.html
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez dash4 » 27 lis 2013, o 21:45

Powiem tak- w gry nie gram na telefonie bo to nie dla mnie. Uważam że w grę powinno się "rezać" na dużym monitorze z dobrymi słuchawkami lub głośnikami. Gry na telefonie to dla mnie pomyłka....ot jakiś angry birds czy coś takiego dla zabicia czasu. Ale to tylko moje zdanie.
Idąc dalej tym tropem- nie uważam żebym potrzbował jakiegoś wypasionego telefonu którego funkcji i tak nie wykorzystam.
Dla mnie potrzebne są:
-dobry GPS- obowiązkowo musi dość szybko łapać fixa żebym nie musiał popierdzielać 10-20 km jak teraz na moim htc diamond ;/ wcześniej też miałem htc i tamten łapał bardzo szybko sygnał)
-dobra bateria która wytrzyma ze 2 dni.
-dobry ekran- chciałbym widzieć wszystko na wyświetlaczu
-Dual sim - już nawet nie koniecznie do Aero- jest coraz więcej ciekawych ofert innych sieci..
-Dobry zasięg WiFi.
-4 rdzenie
-mniej niż 5". Najlepiej tak jak Xiaomi Mi2s 4,3" :)

To chyba wszystko co musi mieć tel dla mnie.
Wziąłbym tego Xiaomi Mi2s. Jest aż nadto wypasiony jeśli chodzi o podzespoły, ale ma tylko 1 sim. Ma też bardzo fajną wielkość wyświetlacza- akurat taka jaka by mnie interesowała.
Dobrym rozwiązaniem było by kupienie wspomnianego Red Rice- ale ta wielkość ...jest jakiś duży i nie poręczny (na Youtube tak wygląda bo w ręce oczywiście nie miałem) no i ta cena zaczyna się robić dziwna. Od wczoraj podskoczyła czy mi siętylko zdaje?
Interesuje mnie też ZTE v987 - ale ta wielkość.:(
Gdyby nie powyższe mankamenty od razu kupiłbym sobie któryś z wymienionych...ale przy każdym jest jakieś "ALE"..

LTE mi nie potrzebne- szczerze mówiąc co ja na nim będę robił- fimy ściągał na telefon? Streamy można oglądać przy niższych prędkościach niż udostępnia LTE- więc po co..
Wolałbym również jakąś pewniejszą markę niż Pantech (nie znam ich i być może się mylę). To i tak wszystko Chiny, ale czego teraz siętam nie robi.

PS: tak przeglądam sobie forum i aliexpress i wpadł mi w oko jiayu g2f- czy ktoś może coś napisać na temat tego tel. Czy ta marka jest porównywalna z meizu, xiaomi, Zte?
Tylko czy już jest WCDMA ? bo akurat tego nie widziałem
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez zriel » 28 lis 2013, o 13:00

No to Cię zasmucę - wszystkie warte uwagi dual simy są na MTK, te lepsze nie są oferowane w małych rozmiarach - taki trend teraz. Co do gps - w mediatek wystarczy znany powszechnie fix robiony przy pomocy apki mobile uncle i wszystko działa jak należy.Dodatkowo z tych lepszych modeli żaden nie obsługuje WCDMA 900 - więc internet 3g dostępny jest tylk ow mieście. Jak chcesz coś fajnego w rozmiarze 4,5 cala(bo niżej nic ciekawego dual sim nie ma) to bierz Jiayu g5 http://www.aliexpress.com/item/Jiayu-G5 ... 99804.html Metalowa obudowa,swietne wykonanie,2GB Ram, Jeśli jednak zależy Ci na obsłudze WCDMA 900 z mniejszych rozmiarów zostaje jeszcze Huawei Honor 2 - nieco plastikowy, ale porządny, oparty na dosyć wydajnym autorskim cpu Huawei Hisilicon Hi3620(4 rdzenie Cortex A9 1,4GHz), ma słabsze gpu niż np. Jiayu ale cpu jest porównywalne9a nawet ciut wydajniejsze), także występuje w wersji z 2GB RAM http://www.aliexpress.com/item/Free-Gen ... 38565.html . Oba są porządne i oba są godne uwagi, wóbór należy oczywiście do Ciebie.
Jeśłi chodzi o zużycie baterii - Huawei ma cpu wykonany w technologii 40nm więc bardziej prądożernej, Mediatek z Jiayu to już 28nm i jest bardzo energooszczędny,Dodatkowo do Jiayu można dokupić baterię 3000mAh wraz z ładowarką i tylną klapką9bateria ta sama co w Jiayu G4), Można kupić cały komplet u jednego sprzedawcy - baterię,tylną klapkę, charger,i plastic cover w wersji czarnej lub przezroczystej(dla czarnej lub białej wersji Jiayu G5), o wyborze wersji plastic cover należy poinformować sprzedawcę - należy się też upewnić czy zestaw zawiera baterię(wydaje mi się że tak ale lepiej sprawdzić) http://www.aliexpress.com/item/jiayu-g5 ... 33008.html
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez dash4 » 28 lis 2013, o 15:09

Ten Jiayu G5 nawet przyzwoicie wygląda.
Orientuje się ktoś jak jest z jego jakością wykonania- tzn chodzi mi o materiały- czy rogi się wycierają, trzeszczy obudowa itp. Ewentualnie jak się sprawuje-zwiechy lub inne problemy.

Nie wiem dlaczego tak mało telefonów jest teraz robionych w rozmiarze 4-4,5". Przecież te 5 calowe potwory nie mieszczą się w łapie- no chyba że ktoś ma ręce jak bochny chleba..
Po lekturze tylu stron forum, tylu innych informacji, mam totalny mętlik, który tel wybrać.
Z racji tego że jest to mój pierwszy zakup tel z chin (a w zasadzie plany) chyba dlatego tak ciężko się zdecydować. Poza tym ta mnogość modeli poraża.
Inna sprawa że nie mogę zrozumieć tych 5" w większości modeli.
Kiedyś tel miały po może 0,5" i jakoś stykało.
Wracając do tematu- już nawet zastanawiam się nad wyborem telefonu z jednym SIM, i dokupienie jakiegoś hotspotu typu Huawei E589 (chyba że są inne z lepszymi bateriami?) Z tym że to rozwiązuje sprawę drugiej karty do internetu a nie do rozmów.
Chyba lepiej poczekać do nowego roku i zobaczyć co chińczycy wymyślą..
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez zriel » 28 lis 2013, o 15:26

dash - na litość boską - przecież pisałem, a i w internecie informacji sporo : jakość jest rewelacyjna, obudowa jest z metalu(stal nierdzewna ramka i szkielet,alu klapka baterii), nic więc trzeszczeć nie ma prawa ani się wycierać.
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez mango » 28 lis 2013, o 18:19

zriel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


I design ciekawy! Jakoś umknął mi ten telefon. Różnica w cenie 2 GB wersji to przesada, chyba nie warto dopłacać.

@dash: Xiaomi Mi2 w ersji S i A jest bardzo ciekawy i teraz za 360$ w oficjalnej dystrybucji [hide]Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj![/hide]
mango
 
Posty: 161
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 11:10
Pochwały: 1
Telefon:: sk17i
ROM: nxt

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez addone » 29 lis 2013, o 13:10

Jak czytam te smuty na temat 5" to mi sie noz otwiera, faceci zacznijcie nosic meskie spodnie, a nie placzecie, ze do kieszeni sie nie miesci.
Gdyby te Xiaomi mialo 5" to juz dawno bym go kupil, ale jak dla mnie za maly.
Kup OPPO N1 albo czekaj na międzynarodową wersję Gionee Elife E 7 :-)
Avatar użytkownika
addone
 
Posty: 119
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 19:51
Pochwały: 1
Telefon:: ZOPO ZP998

Re: Smartfon do 1000-1200zł

Postprzez dash4 » 30 lis 2013, o 17:40

addone napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


...a to nie widziałem że telefon ma być przedłużeniem....itp itd....

Właśnie nie widzę potrzeby kupować czegoś co w założeniu ma być telefonem, ale po woli zaczyna już być komputerem.
Nie potrzebuję komputera, tylko telefonu i w zupełności wystarczy mi coś poniżej 5"

Jeśli tak interesują kogoś duże wyświetlacze, to dlaczego nie wybrać czegoś co ma 6" -przecież już coś takiego jest.

Dla mnie bardzo ważny jest dual sim, dobra bateria i gps. Ten dual sim zawęża wybór.

Stwierdzam jednak że poczekam do stycznia lub lutego i wtedy coś kupię.
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron