• Reklama

Smartfon dla kobiety, cena do 600 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartfon dla kobiety, cena do 600 zł

Postprzez bartekg1 » 23 cze 2016, o 14:05

Witam,

Poszukuję telefonu dla mojej narzeczonej, poniżej parametry.

Cena (bez VAT): 600 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5'-5,5'/min. 720 x 1280 ale zalecane FHD
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 2 GB RAM/ min. 16 GB ROM/bez znaczenia
Dual/Single sim: Bez znaczenia
Preferowane marki: Bez znaczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Preferowane Polska lub Europa
Wymagania (parametry, funkcje): Wytrzymała bateria, dobry aparat, dobry wyświetlacz, nie za duży i w miarę cienki telefon, slot SD, dioda powiadomień, automnatyczne ustawienie jasności, LTE, GPS.
Opis: Telefon dla kobiety więc fajnie by było gdyby był nie za duży i w miarę cienki oraz lekki. Telefon głównie będzie użytkowany do: internet, proste gry, nawigacja, robienie zdjęć, pisanie sms-ów a z uwagi na to, że pracuję od rana do wieczora to fajnie gdyby bateria wytrzymała cały dzień bez konieczności ładowania. Lubi robić zdjęcia więc zależy na dobrym aparacie, który sprawdzi się w każdych warunkach. Z dodatkowych funkcji zależy nam na tym aby telefon posiadał automatyczne ustawienie jasności oraz diodę powiadomień, która będzie informować o nadejściu wiadomości itp. Zależy nam na płynnym działaniu telefonu i dobrym wyświetlaczu.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
bartekg1

Telefon:: LG

Reklama

Re: Smartfon dla kobiety, cena do 600 zł

Postprzez tomikitwo » 23 cze 2016, o 16:00

Lenovo k3 note i jeszcze zostanie kaska na VAT
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 2b1e333688
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Postprzez Flyagaric » 23 cze 2016, o 16:13

Preferowana Polska, lub EU.
W takim wypadku musisz iśc na kompromis. Spojrzyj na Meizu M2 w EuroAGD i X-kom. Działanie jest ultrapłynne (ich nakładka jest bardzo szybka) i ekran jest całkiem przyzwoity (tylko HD).
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 76
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez bartekg1 » 23 cze 2016, o 19:41

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

mogą też być np. magazyny gearbest w europie - chodzi o nie powiększanie kosztów gdy paczka z Chin zatrzyma się "na granicy" :-)
bartekg1

Postprzez Flyagaric » 23 cze 2016, o 19:46

Tym sposobem zapłacisz więcej, a więc dostaniesz w budżecie telefon, który w Chinach kosztuje sporo mniej.
Kombinuj, kombinuj, ale niżej Meizu M2, czy wspomnianego Lenivca, to bym nie schodził.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez tomikitwo » 24 cze 2016, o 00:30

K3 note to wg mnie w tej chwili najlepiej wydane 100$ na chińczyka. Bardzo wydajny SoC, dobry ekran, świetna jakość muzyki i niezły aparat.
Jego wadą jest to że standardowy Vibe UI należy samemu zmienić na AOSP lub Miui. No i trochę lekki i plastikowy jest jest, ale autor wątku szuka lekkiego telefonu :P Z VAT wychodzi 500 zł a jak nie trafi na niego to nawet mniej niż 400.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Postprzez wally » 24 cze 2016, o 10:34

Stanalem przed identycznym dylematem jeszcze kilka dni temu, chcialem wymienic zonie wysluzona Moto G 1st Gen 16GB i postawilem na Mi4 / Mi4c. Ostatecznie stanelo na Mi4c z uwagi na nieco lepsza wydajnosc, dualsim oraz szybkie ladowanie. Telefon kosztowal 650pln i kupilem od forumowicza. Za 580-600 powinienes wyrwac udanego Mi4 (bez "i")

Generalnie sluchawka jest mila w obsludze, robi ladne zdjecia i jest piekielnie szybka. Jedyne mankamenty to brak radia fm (pierdoła) oraz wymagajacy przyzwyczajenia layout/nakladka na androida.

Jedynie pamiec moze byc dla Ciebie problemem, z 16GB zostaje niewiele ponad 10GB na dane. Kobiecie to nie przeszkadza ale jesli faktycznie musisz miec slot to szukaj dalej.
wally

Telefon:: Nexus 5
ROM: Oryginalny

Postprzez bartekg1 » 24 cze 2016, o 11:25

Aktualnie posiada LG G3s i tutaj po chwili okazuje się, że kończy się miejsce na aplikacje itp. dlatego też minimum to musi być 16 GB po odjeciu systemu zostanie właśnie w granicach 10-12GB dla użytkownika. Ja mam (jeszcze) LG G2 i mi 16 GB w zuepłności wystarcza więc powinno być ok. Wiadomo, jak to kobieta, musi się podobać i być płynny w działaniu. do tego jak zrobi zdjęcie to też by było ostre :-) Mi4 to jest nowsza czy starsza wersja od mi4c? budżet jest 600 zł ale jeśli będzie coś co "urywa łeb" to dorzuce pewnie :-) a co powiecie do powyższych np. Redmi note 3 pro?
bartekg1

Postprzez tpawel » 24 cze 2016, o 12:49

Jeśli chodzi o design to mi4 wg mnie jest ładniejszy. Do plusów zaliczylbym brak zablokowanego bootloadera. Wydajność w porządku, telefon nie laguje . Aparat spoko, muzycznie wyróżnia się na plus
tpawel
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: LUNA
ROM: stock

Postprzez Flyagaric » 24 cze 2016, o 14:48

Mi4 wygląda solidniej i chyba ładniej. Mi4 jest starszy, ma słabszy proc, ale trochę lepszy aparat.

Redmi Note 3 Pro, to zupełnie inna klasa. Też szybki, ma dodatkowo slot SD, duża bateria, ale jest spory i metalowy. Chyva jednak gorszy ekran. Z pewnością nie wygląda tak szykownie jak Mi4. chyba nawet nie jak Mi4c.
Seria Mi, to u Xiaomi klasa premium - lepsze wykończenie, szybsze komponenty, itp.
Seria Redmi, to niska półka i średniaki. RN3Pro jest średniakiem. Nie, że mu coś brakuje, ale wygląda trochę gorzej niż wymienione i jest bez porównania większy i duużo cięższy.
Flyagaric
VIP

Postprzez BUDZAK » 24 cze 2016, o 15:04

Bierz MI4 nażeczona napewno będzie zadowolona a 16GB spokojnie wystarczy.
BUDZAK

Pochwały: 3
Telefon:: Elephone P5000

Postprzez Flyagaric » 24 cze 2016, o 15:16

BUDZAK napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Popraw to proszę kolego, bo aż mi oczy łzawią.
Flyagaric
VIP

Powrót do Jaki telefon kupić ?