• Reklama

Smartandroid ?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartandroid ?

Postprzez s99 » 6 paź 2013, o 14:02

Siemano!
Niedawno wpadłem na stronkę:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miał ktoś styczność z tą stroną? Ceny smartfonów nawet nie są takie złe, a udało mi się wynegocjować 850 zł za Lenovo P780 z pisemną gwarancją, w razie gdyby coś się działo odsyłam na adres do polski i otrzymuję albo nowego smartfona albo czekam 14 dni na naprawę.
Nie jest to reklama, po prostu nie wiem nic o tym sklepie, i chcę się dowiedzieć cokolwiek, jeżeli ktoś miał styczność z tym sklepem, czy wie cokolwiek o nim - proszę o info.
s99

Reklama

Re: Smartandroid ?

Postprzez smartandroid » 6 paź 2013, o 15:00

Witam,

Chcielibyśmy wyjaśnić kwestię gwarancji, ponieważ mógł nas Pan źle rozumieć, a nie jest naszym celem wprowadzanie w błąd klientów a wiec wyjaśnijmy:

Gwarancje zgłasza Pan w naszym systemie, który zintegrowany jest z bazami naszych kontrahentów. Następnie towar w cenie 12 zł ekonomiczny lub 25 zł priorytet wysyła Pan do Chin - moglibyśmy zrobić to my, jednak nie ma potrzeby aby powiększać koszty. Otrzymuje Pan od nas wzór nadania który przepisuje Pan jedynie na druk dostępny na poczcie. Koszty wysyłki (12 zł) zostaje zwrócone po zrealizowaniu reklamacji.

Czas realizacji reklamacji niestety jest dłuższy niż ten, który Pan podał (bardzo prosimy w prywatnej wiadomości przesłać treść e-mail, z którego wywnioskował Pan takie informacje.) Faktyczna naprawa trwa około 5-7 dni jednak najdłużej trwa wysyłka. Istnieje możliwość przyspieszenia jednak nasi kontrahenci pokrywają jedynie koszt najtańszej ekonomicznej paczki. Standardowy czas od momentu otrzymania paczki przez Chińskiego kontrahenta a odbioru w Polsce to około 30 dni.
smartandroid

Telefon:: lenovo

Postprzez s99 » 6 paź 2013, o 15:34

Cytat z waszej strony

więc ja nikogo nie wprowadzam w błąd. Powinna zostać usunięta część: "W większości przypadków dostarczymy nowy albo naprawiony sprzęt w ciągu 10 dni." :)

BTW.
Jeżeli tutaj jest napisane:
Kod: Zaznacz cały

że towar jest dostępny na magazynie, to znaczy, że mogę go zamówić bez żadnego problemu i nie będę czekał niewiadomo ile na wysyłkę z chin, bo towar jest w polsce, tak?
s99

Postprzez muf18 » 6 paź 2013, o 15:49

Nie masz tam napisane, że ściągają z Azji (Chin) i w ciągu 5-45 dni dostarczają, to takie zamaskowane aliexpress ,bo mają nawet escrow podany (+oczywiście prowizja). Mnie natomiast zastanawia przesyłka pobraniowa (+10 zł), jak się ona odbywa ? Dostaję bezpośrednio od producenta paczkę czy od nich pobranie z Polski ? Jeśli jest z Polski to wtedy zastanowiłbym się na Xiaomi M2S, który jest w dobrej cenie.
Tylko nie gt540
muf18
AKTYWNY

Pochwały: 1

Postprzez smartandroid » 6 paź 2013, o 16:38

Witam,

Cytat to pozostałość po wcześniejszym modelu sprzedaży - mieliśmy towar na miejscu. Dziękuję, że zwrócił Pan na to uwagę.

Odpowiadając na pytanie. Tak niska cena wynika z tego, że towar wysyłany jest z Chin.

nawiązując do odpowiedzi Muf18 - niektóre modele zamawiamy przez aliexpress i tego nie ukrywamy. Dlaczego klient zyskuje?

- płacąc kartą kredytową lub inna kurs zostaje przeliczony po cenie sprzedaży przez bank klienta. My płacimy w dolarach które kupujemy odpowiednio tanio. Średnia różnica to około 10 gr.
- wybieramy sprawdzonych sprzedawców, którzy również oferują nam rabaty ze względu na duże zamówienie - klient takiego rabatu nie otrzyma.
- klient nie musi interesować się i angażować w zamówienie - robimy to my. W razie jakiś problemów - klient nie ma zmartwień - problematycznymi sytuacjami zajmujemy się również my.
- kupując na aliexpress nie łatwo jest zrealizować gwarancję, nie mówiąc o tym, by ktoś oddał klientowi pieniądze za wysyłkę - my oddajemy. Mało tego - trudny proces zgłoszenia również jest na naszej stronie.
- jeśli paczka zostanie zatrzymana przez PP, co zdarza się bardzo rzadko, pomagamy klientowi aby w ramach obowiązujących przepisów nie musiał płacić ŻADNYCH OPŁAT celnych.
- każdy doświadczony sprzedawca na aliexpress wie, o którego klienta trzeba troszczyć się bardziej. Robiąc bardzo duże zamówienia mamy niezaprzeczalną przewagę w negocjacjach i traktowaniu nas.

Prosimy porównać z cenami na aliexpress. Na dzień dzisiejszy płacąc kartą kredytową w PLN zapłacisz około 3.25 za dolara.

Nie oszukujemy klientów i nie naciągamy ich. Dajemy klientom poczuje bezpieczeństwa, zajmujemy się jego transakcją wykorzystując nasze doświadczenie. Mimo to, nasze marże są niskie ale wystarczające by zarabiać - musimy to robić jak każdy inny, jednak chcemy robić to w sposób fair wobec klienta.

Reasumując - jeśli ktoś czuje się na siłach żeby zamawiać samemu - może tak robić, ale nie raz cena którą znajdzie (po przeliczeniu na złotówki) będzie bardzo zbliżona do ceny, którą oferujemy w sklepie.

PS. jeśli chodzi o paczkę pobraniową - jesteśmy w trakcie wprowadzenia zmian w sklepie. Na ten moment opcja ta nie jest dostępna. Za około tydzień będzie taka możliwość. Skoro jesteśmy już przy tym wątku - naszym pomysłem jest wprowadzenie około 5-7% wartości towaru jako opłaty za paczkę pobraniową + 10% w ramach zabezpieczenia, że klient odbierze towar. Towar oczywiście będzie wysyłany z Polski a wiec opłaty celne nie będą tutaj zagrożeniem. Czy jest to dla Was dobry pomysł?
smartandroid

Postprzez s99 » 6 paź 2013, o 16:46

Czyli mam rozumieć, że na paczkę trzeba trochę poczekać, tak?
nie ma żadnego problemu ze zwrotami towaru?
gwarancja, a raczej ten tekst: 'W większości przypadków dostarczymy nowy albo naprawiony sprzęt w ciągu 10 dni.' już nie obowiązuje?

#edit.
a jest możliwość wysyłki za pobraniem?
s99

Postprzez smartandroid » 6 paź 2013, o 16:52

Tak, zapomniałem dodać najważniejszej rzeczy. Towar można zwrócić do nas (Wrocław) w ciągu 10 dni. Na aliexpress teoretycznie jest taka możliwość jednak nie słyszałem aby pojedynczy klient tak zrobił - co jeśli kontrahent po prostu powie see you?

No i za paczką oczywiscie trzeba poczekać. Jednak czas dostawy zależy od modelu. Lenovo dochodzą w około 12-16 dni.

gwarancja realizowana jest zgodnie z tym, o czym pisałem wyżej.
smartandroid

Postprzez s99 » 6 paź 2013, o 19:55

WG. mnie po prostu 10% wartości towaru powinno wystarczyć jako całkowite zabezpieczenie. 5% wartości jako opłata za paczkę pobraniową? przy cenie 850 zł daje to aż 42,5 zł za paczkę pobraniową, sam wysyłam dużo paczek i rzadko przekraczam 20 zł.. :)

Jeżeli wprowadzona zostanie możliwość wysyłki pobraniowej z polski, na pewno możecie liczyć na moje zamówienie telefonu LENOVO P780.
s99

Postprzez marcel80_24 » 21 gru 2013, o 11:23

Niestety zamówiłem tam telefon bo myslałem że tam jest gwarancja bezproblemowa.
Niestety czekam na telefon już prawie miesiąc, i na stronkach trackingowych jest napisane że od 11.12 jest wysyłka z singapuru i tyle.Na stronie sklepu i na allegro jest napisane że za kazdym razem jestem
informowany co się dzieję, ale za każdym razem miły Pan tłumaczy że czasem tak jest. A gwarancję niestety sami realizujemy tak jakbyśmy kupili na aliexpress, sami wysyłamy. Reklamują że mają swoich kontrhanetów tylko zamówiłem tam dwa telefony i mialy iść w oddzielnych paczkach ale ich sprawdzony kontrahent niestety wysłał w jednej. Super
Po prostu ten sklep to jest pośrednik który bierze pieniądze za to że za nas kliknie na aliexpress i tyle.
Ale oczywiście kusi ścięmą że daje gwarancję
marcel80_24

Telefon:: zte

Postprzez bratsam22 » 11 sie 2014, o 18:32

witajcie!

parę dni temu dostałem o nich paczkę, zamawiałem lenovo K910 i jestem bardzo zadowolony z obsługi oraz z smartfona który otrzymałem. Paczka szła około 10 dni wiec dla mnie to wynik mega dobry. Widzę, że zamawiałeś w grudniu wiec wydłużony czas dostawy pewnie był związany z okresem świątecznym. Nie chce ich jakoś specjalnie reklamować, ale jeszcze nigdy nie byłem tak dobrze obsłużony jak u nich dlatego dziwie się tym, którzy mówią że tylko klikają za Ciebie. Mogę zapłacić parę procent więcej i mieć świety spokoj. Zalatwiili za mnie wszystko, opłacili VAT, miałem na bieżąco info o miejscu gdzie jest paczka, wiadomo że można zamówić samemu ale jak się patrzy ile niektorzy mają z tym problemów to ja wolalałem zaplacić trochę więcej i mieć spokój. pozdrawiam serdeczenie!!
bratsam22

Postprzez jurekg » 11 sie 2014, o 19:04

Raz piszesz, że kupiłeś K910, innym razem, że K900, a tak w ogóle wszystkie Twoje posty zachęcają do składania zamówień poprzez pośrednika.Ktoś jeszcze gotów pomyśleć, że to Ty jesteś tym pośrednikiem.

Wysłane z mojego ZP980+
jurekg
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez bartazzz » 11 sie 2014, o 19:11

śmierdzi to trochę reklamą.
A ja mam info od forumowicza ze zamiast czarnego a850+ dostał biały.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI