• Reklama

Słuchawki nauszne bezprzewodowe

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Słuchawki nauszne bezprzewodowe

Postprzez fake4r » 1 gru 2016, o 00:40

Czy ktoś z was kupował jakieś słuchawki nauszne bezprzewodowe?
Chodzi mi mniej więcej o coś takiego jak na obrazku, najlepiej z takim stojaczkiem.
Ale ogólnie potrzebuję podpiąć "jakoś" do stacjonarnego pc/karty creative sound blaster x-fi. Więc w zasadzie nie wiem jakim sposobem ale żeby działało. Czy robią z jakimś nadajnikiem usb jak np. dla myszki? Czy też ten stojaczek podpinamy np. mini jackiem do wyjścia audio i on nadaje do słuchawek?
Widziałem różne bluetooth bluedio całkiem fajne ale hmm nie wiem jak mógłbym przekierować dźwięk przez bt z pc bez zbędnych kombinacji. Mam taki zwykły bt na usb za 1$ ale inne słuchawki które mam nie chcą się z nim połączyć.
Obrazek
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Reklama

Re: Słuchawki nauszne bezprzewodowe

Postprzez Herezja » 1 gru 2016, o 01:28

Wszystkie słuchawki bazujące na BT powinny Ci się sparować z tym modułem wczepionym w gniazdo USB (zapewne o to Ci chodzi). Czasem wymaga to chwili zabawy ale się opłaca. Ja muszę dokupić ten moduł do kompa bo mi bardzo dobre słuchawki w tej technologii troszkę pleśnieją. Dokanałówki Axgio Sprint albo Spiryt (teraz nie pamiętam nazwy) biją jakością wykonania, komfortem i jakością dźwięku większość słuchawek jakie miałem w swoim użyciu od wielu lat (a kupuje słuchawki po kilka przynajmniej w roku) tylko jest z nimi problem bo są bardzo rzadko w sprzedaży. Ja za swoje dałem w promocji 8 dolarów a mam i takie za ponad 100 i nie brzmią jak te za 8 Hehehe.

Wysłane z Mlais MX Base
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 30

Postprzez fake4r » 1 gru 2016, o 09:51

Tak o ten moduł usb mi chodzi. Wezmę na próbę jeszcze jakiś lepszy bo ten co mam kupowałem rok temu za niecałego dolara i to jest chyba wersja 2.0 więc już trochę nie na czasie. Po za tym pierwszy doszedł uszkodzony, sprzedawca wysłał następny tak że może faktycznie jakiś lichy się trafił ;)
Słuchawek dousznych dokanałowych nie trawię, tak że jedynie dzięki za podanie modelu może kiedyś komuś będę kupował to przyda się taka informacja.
fake4r
VIP

Postprzez Herezja » 1 gru 2016, o 10:12

Odbiór fizyczny słuchawek dokanałowych zależny jest bardzo od tego co wkładasz do uszu. Jeśli to są takie ala silikonowe gumki i przypominają standardowe //pchełki// to nie dziwi mnie, że nie pasuje Ci ich ucisk w uchu. Jeśli są to takie ala 2 grzybki to już jest wygodniejsze ale najlepsze są takie specjalne pianki, które pod wpływem ciepła ludzkiego ciała stają się plastyczne i lepiej wypełniają kanał słuchowy w uchu. Tych ostatnich prawie nie czujesz w uchu bo nie ma nacisku na ścianki tego kanału a i lepsze zapełniają //wypełnienie// ucha czyli suma sumarum lepiej tłumią dźwięki z otoczenia.
W słuchawkach jakie podałem są 2 komplety - jedne z bardzo dobrego silikonu ala pchełki a drugie właśnie z tej pianki plastycznej.
Herezja
AKTYWNY

Postprzez fake4r » 1 gru 2016, o 10:18

Wiem, wiem ale właśnie nie pasuje mi forma dokanałowych czyli szczelne zatkanie ucha i pewnie nie bardzo zdrowe ciśnienie jakie w nim się wtedy tworzy podczas słuchania muzyki. Z pchełek to tylko klasyczne. Kupiłem kiedyś a-Jays One ale to nie dla mnie. Po za tym szukam słuchawek nausznych do domu aby właśnie tłumiły dźwięki z otoczenia ;-)
fake4r
VIP

Postprzez 40rozbojnik » 1 gru 2016, o 10:33

Z obrazka wnioskuję że są to słuchawki gdzie stojak robi za stację nadawczą (wpinany pod jacka). Mam podobnego typu słuchawki od 2 lat kupione na alledrogo za jakieś 80zl - podobne do tych - http://allegro.pl/sluchawki-bezprzewodo ... 98387.html Do filmów ok, ale do muzyki już trochę słabo - a melomanem nie jestem.

Ogólnie bardzo fajna sprawa. Słuchawersy na 2 akumulatory AAA, stacja robi za ładowarkę. Można też podpiąć słuchawki bezpośrednio przez jacka i wtedy nie wymagają zasilania. Ale jak pisałem to raczej tani mid-end nadający się do filmów czy grania. Do muzyki wypadałoby kupić coś lepszego.
40rozbojnik

Pochwały: 7

Postprzez Herezja » 1 gru 2016, o 11:01

AAA i najważniejsze. Nigdy nie kupuj wynalazków z rodzaju 5 - 1 imitujących kilka głośników bo do tego w ogóle żądne słuchawki się nie nadają. Raz miałem okazję słuchać na tym dźwięku i tak pokracznego odwzorowania muzyki i dźwięków z filmów nigdy wcześniej ani później nie odczuwałem
Herezja
AKTYWNY

Postprzez kaol » 1 gru 2016, o 14:16

Ja zakupiłem Ausdom m05 i Adapter LogiLink Bluetooth

Słuchawki mają kodek aptX jak i Bluetooth wspiera tek kodek. Tylko trzeba spojrzeć na wersję adaptera bo starszy BT0015 wspiera nowszy już nie. Przynajmniej według strony producenta ;)

Żadnych zakłóceń i utraty jakości nie odczuwam.
Problem mam tyko podczas grania bo mam słaby komputer i muszę podpinać słuchawki na kabel (który jest w komplecie) tak to filmy i wszystko elegancko na bezprzewodowych słuchawkach :D

Autor postu otrzymał pochwałę
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Postprzez fake4r » 1 gru 2016, o 14:59

Dzięki za propozycje. Fajnie się prezentują. W zasadzie tak w granicy 30$ szukam ale zobaczymy co dalej. Mam 2 pytania odnośnie tych słuchawek i adaptera.
Ile wytrzymuje bateria? Wiem że jednoznacznie nie da się określić, ale taki średni jakbyś mógł podać. I jak wygląda "puszczenie" dźwięku przez ten adapter w windowsie? W sekcji dźwięk pojawia się nowe urządzenie i po prostu wybieramy je?
fake4r
VIP

Postprzez dziuby » 1 gru 2016, o 16:35

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Witam, Jak te Axgio sprawują sie np. w porównaniu do QCY (zdaje sie te równiez posiadasz)? Pytam bo na tinydeal zakupiłem inny model Axgio - Vigour za 5,99$ i jestem ciekaw czego mogę się spodziewać. Chciałem brać jeden z modeli QCY albo Awei ale ta cena mnie przekonała :)
dziuby

Postprzez kaol » 1 gru 2016, o 18:24

Nie używam zbyt często słuchawek więc ciężko mi powiedzieć, ale mam je jakoś pół roku i ładowałem ze 3 razy.
Spokojnie na cały dzień pewnie starczy słuchania :)

A co do połączenia z komputerem to instaluje się sterowniki które są wraz z adapterem i włącza wykrywanie w słuchawkach. Komputer nam wykrywa urządzenie jako słuchawki i od razu przełącza dźwięk na słuchawki.

Łączenie wygląda tak samo jak z łączeniem Bluetooth z komórką

O samych słuchawkach można jeszcze poczytać u nas na forum w temacie o słuchawkach :)
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Postprzez Herezja » 1 gru 2016, o 18:58

dziuby napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Witam, Jak te Axgio sprawują sie np. w porównaniu do QCY (zdaje sie te równiez posiadasz)? Pytam bo na tinydeal zakupiłem inny model Axgio - Vigour za 5,99$ i jestem ciekaw czego mogę się spodziewać. Chciałem brać jeden z modeli QCY albo Awei ale ta cena mnie przekonała :)

Z Twoimi Vigorami nie miałem do czynienia ale co do wykonania to na pewno są lepiej wykonane niż moje stare Qucyki. Jakość odwzorowania muzyki także są lepsze w Axgio Sprint w porównaniu do QCY o ile pamiętam 7. Jedyne co przemawia na plus na rzecz qucyków to długość pracy. Na oko qcy trzymały około 6 godzin a axgio około 4 do 5
Herezja
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Akcesoria