• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez colins » 9 lis 2013, o 17:26

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie musi być skan, wystarczy przesłać dane osobowe tzn. imię nazwisko, pesel oraz seria i numer DO oraz miejsce zameldowania.
Jeżeli nie posiadasz DO(zginął Tobie) możesz podać serie i numer paszportu, który jest ważny.


Nie wiem jak w innych Urzędach Celnych, ale w Poznaniu nie wymagają dowodu osobistego. W piśmie, które przysyłają chcą jedynie imię, nazwisko i PESEL, wartość przesyłki oraz krótki opis zawartości. Wpisałem tam jedynie "telefon - użytek własny" (bez podawania marki) i paczkę zwolnili.
colins
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 17:17
Pochwały: 5
Telefon:: Lenovo A820

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez jakow » 9 lis 2013, o 17:28

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie musi być skan, wystarczy przesłać dane osobowe tzn. imię nazwisko, pesel oraz seria i numer DO oraz miejsce zameldowania.
Jeżeli nie posiadasz DO(zginął Tobie) możesz podać serie i numer paszportu, który jest ważny.



ja nigdy nie wysyłałem, żadnego skanu dokumentu
ba nawet nr dokumentu
PESEL wystarczył
jakow
 
Posty: 34
Dołączył(a): 3 wrz 2013, o 17:54
Pochwały: 2

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Bazinga » 9 lis 2013, o 19:57

colins napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie musi być skan, wystarczy przesłać dane osobowe tzn. imię nazwisko, pesel oraz seria i numer DO oraz miejsce zameldowania.
Jeżeli nie posiadasz DO(zginął Tobie) możesz podać serie i numer paszportu, który jest ważny.


Nie wiem jak w innych Urzędach Celnych, ale w Poznaniu nie wymagają dowodu osobistego. W piśmie, które przysyłają chcą jedynie imię, nazwisko i PESEL, wartość przesyłki oraz krótki opis zawartości. Wpisałem tam jedynie "telefon - użytek własny" (bez podawania marki) i paczkę zwolnili.


Wpisałeś użytek własny a jaką podałeś wartość?
Bazinga
 
Posty: 98
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 21:52
Lokalizacja: Góra
Pochwały: 1
Telefon:: Szukam
Góra

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez krzysiek151 » 9 lis 2013, o 20:11

Hej,
mam pytanie o co chodzi:
w serwisie http://www.17track.net/ miałem info, że przesyłka wysłana 5-11-2013, natomiast dziś mam info, że ta same przesyłka została wysłana 7-11-2013.
Skąd ta rozbieżność?
krzysiek151
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 20:09
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez goovcik » 9 lis 2013, o 20:27

gabik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chciało Ci się jechać 150km (300km w obie strony) aby ten dzień czy nawet parę dni wcześniej odebrać telefon? :shock: .


Podziwiam za zapał bo ja się zastanawiam czy mi się chce jechać z Gdańska do Pruszcza ok 20km ;-P no ale ja juz mam 31lat więc stary jestem :-)
goovcik
 
Posty: 50
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 00:10
Lokalizacja: GD
Pochwały: 2
Telefon:: Utime U100
ROM: 4.2.2
Góra

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez matlos » 9 lis 2013, o 20:32

kabeleq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



przeczytaj 6ostatnich stron, wszystko wyjaśnione
Wysłane z Nokia 3310
matlos
 
Posty: 186
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 16:32
Lokalizacja: po,lska
Pochwały: 6

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez colins » 9 lis 2013, o 20:53

Bazinga napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wpisałeś użytek własny a jaką podałeś wartość?

Nie kombinowałem i podałem wartość prawdziwą (czyli ok.140 USD za Lenovo A820). Jednak patrząc na ten cały proces Vatowania paczek doszedłem do wniosku, że są zapewne hardcory, którzy zaniżają rzeczywistą wartość bądź nawet przerabiają dokumenty nabycia, bo po prostu ci w Urzędzie Celnym nie są w stanie tego sprawdzić. Dodam, że poznański UC zadowolił się dwoma wątpliwej jakości skanami z przebiegu zakupu i tym pismem, które mi przysłali, lakonicznie przeze mnie wypełnionym (napisałem w nim jedynie, że w paczce jest telefon do prywatnego użytku za 140 dolarów i tyle). Mało tego - wszystko wysłałem oczywiście mailem. Jednak potwierdzenia żadnego nie dostałem. Zacząłem więc tam wydzwaniać, jednak bez skutku, bo nie odbierali telefonów. W końcu miarka się przebrała i na ten sam mail wysłałem im kolejną wiadomość, tym razem z opierdolem żeby ruszyli dupy i zabrali się do roboty, bo w końcu oni, jako urząd państwowy, są dla ludzi, a nie odwrotnie. Nie minęła godzina i już miałem odpowiedź od samego kierownika UC, że już przesyłka została odprawiona, a w razie dalszych pytań on służy pomocą (tu podał mi swój telefon kontaktowy :mrgreen:).
I rzeczywiście za następną godzinę status przesyłki w śledzeniu się zmienił na "Zwolnienie przesyłki przez urząd celny".
Telefon obecnie jest już na mojej poczcie. Jednak ze względu na przedłużony weekend, przesyłkę odbiorę zapewne we wtorek. Nie zdziwię się jeśli ze strachu nie naliczyli VATu.:lol:
Choć tak naprawdę szczerze w to wątpię i stówkę już przyszykowałem. :-/
colins
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 17:17
Pochwały: 5
Telefon:: Lenovo A820
Góra

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez eSbe » 9 lis 2013, o 21:00

Wer Zabrze, zte v987 z wczoraj na dzisiaj przeszedl bez zatrzymania na cle.
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mars76 » 9 lis 2013, o 22:50

Witam, czy ktoś wie dlaczego SG-post nie wozi od dziś paczek do polski?
np.: http://www.aliexpress.com/item/Singapor ... 97603.html
EBE to samo ciekaw jestem co jest grane?
mars76
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 07:01
Telefon:: a820

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez toskania » 9 lis 2013, o 22:56

Panie i Panowie

Pewno są tu osoby, które pamiętają jak biadole, że czekam na przesyłkę około 5 tygodni ( a dokładnie od 23.09). Chcę ogłosić, że dziś o godzinie 21.17 moja przesyłka otrzymała status WER Warszawa. Jesteś ze Śląska więc jeszcze troszkę ale ale....

NIE TRACIĆ NADZIEI :)
toskania
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 16:40
Telefon:: asha 300

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Swods » 9 lis 2013, o 23:15

mars76 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Z tego co zauważyłem, HK nie przewozi już paczek z telefonami. Zaś SG tak.
W tym przypadku po prostu sprzedawca nie wysyła do Polski paczek. Sprawdź innych
Swods
 
Posty: 34
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 15:13
Pochwały: 2
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez pool275 » 10 lis 2013, o 00:50

toskania, mógłbyś podać tracking z 17track tej przesyłki?
pool275
 
Posty: 66
Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 21:33
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości