• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez sh9 » 9 lis 2013, o 13:13

darekUFO napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ja odbierałem paczkę w sobotę z sortowni w moim mieście ale to już w mieście docelowym. :-)
sh9
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 19:05
Lokalizacja: JA JESTEM?

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rivermoon » 9 lis 2013, o 13:49

niechcekonta napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jestem z Gdańska, więc fon jest tuz tuż. Pytanie odnośnie doświadczeń z WER Pruszcz Gdański, kto jakie ma? Przez ostatnie 100 stron przewija się najczęściej WER Zabrze, co jest równoznaczne z Vatem, cłem, itd. Czy już mogę chłodzić szampana na poniedziałek?


Szampana możesz chłodzić, ale odłóż też pieniądze na VAT, bo zapłacisz go na 100%. Poza tym w poniedziałek jest święto. Mój telefon też leży na cle w Pruszczu.
rivermoon
 
Posty: 109
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 10:23
Pochwały: 1
Telefon:: HTC HD2

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez jakow » 9 lis 2013, o 13:53

hevelius napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


WER W-wa się ewidentnie nie wyrabia
musiał być rozkaz do zatrzymywania tyle przesyłek ile się da, a nie np.. jedną na godzinę ; )
Teraz już WER W-wa nie zatrzymuje wszystkiego tylko przekazuje dalej i ten WER zatrzymuje w cle

Nadejście przesyłki WER Warszawa
Wysłanie przesyłki WER Warszawa
Nadejście przesyłki WER Komorniki
Wysłanie przesyłki WER Komorniki
Nadejście przesyłki UP Poznań 2
Zatrzymanie przesyłki w cle UP Poznań 2

już nic im nie umknie
może na święta przy milionach paczkach coś przejdzie :-D :-D :-D
jakow
 
Posty: 34
Dołączył(a): 3 wrz 2013, o 17:54
Pochwały: 2

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mkarol89 » 9 lis 2013, o 14:35

Moja pierwsza paczka z Chin i już nieprzyjemne doświadczenia z celnikami. Paczka dotarła do wer warszawa nieszczęsnego 2.11. Potem oczywiście wisiała. 6.11 dotarł list z UC o zatrzymaniu paczki. Następnego dnia w czwartek mając już dość czekania dzwonie z samego rana czy jak przyjadę to paczkę wydadzą. (odległość 150km) powiedzieli ze jak będę przed południem to wydadzą. Bylem o 11. I oczywiście co? Nic nie zrobią bo system nie działa. Oczywiście ja i jeszcze kilka osób wściekli jak cho*era. I paczka od 2.11 wisi ze statusem nadejście wer Warszawa. Taka to moja historia....
mkarol89
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 20:28
Telefon:: Xperia Neo V

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez drago68 » 9 lis 2013, o 14:38

No..., ale papiery UC chociaż przyjął od Ciebie...? czy nie przyjął.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez gabik » 9 lis 2013, o 14:49

mkarol89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chciało Ci się jechać 150km (300km w obie strony) aby ten dzień czy nawet parę dni wcześniej odebrać telefon? :shock: .
gabik
 
Posty: 33
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 18:13
Lokalizacja: Wrocław
Telefon:: ZTE V967s

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez gimligimli » 9 lis 2013, o 15:27

A ja mama pytanie z innej beczki...Czy dla UC, jakby co, może być skan paszportu a nie DO? Po prostu mi zginął, a wiadomo jak to jest z czekaniem na coś w naszym "pięknym", nie zbiurokratyzowanym kraju:))))))Kupiłem a820 i czkam na przesyłkę, więc chcę się upewnić, czy mam już wyrabiać nowy DO, czy paszport wystarczy...Dzięki za odpowiedź...
gimligimli
 

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez darekUFO » 9 lis 2013, o 15:39

Mi się wydaje, że tak, ponieważ potrzebny jest dokument tożsamości, a paszport takowym jest, ale niech wypowiedzą się ci którzy mieli do czynienia z celnikami
darekUFO
 
Posty: 68
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 10:39
Telefon:: lg

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fake4r » 9 lis 2013, o 15:41

Wydaje mi się że może być bo paszport jest równoznaczny z DO. Natomiast prawo jazdy nie stanowi już dowodu tożsamości jakby ktoś nie wiedział ;)
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez drago68 » 9 lis 2013, o 16:03

gimligimli napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie musi być skan, wystarczy przesłać dane osobowe tzn. imię nazwisko, pesel oraz seria i numer DO oraz miejsce zameldowania.
Jeżeli nie posiadasz DO(zginął Tobie) możesz podać serie i numer paszportu, który jest ważny.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kabeleq » 9 lis 2013, o 16:32

nie wiecie ile czeka się na przesyłkę z flytexpress? telefon zamówiłem 29 października ,a na trackingu widnieje tylko jeden wpis: 2013/11/6 21:26:35 Item picked up at Flytexpress Sorting Center
kabeleq
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 19:57
Telefon:: a820

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez brunohel89 » 9 lis 2013, o 16:59

mkarol89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dla mnie to też pierwsza przesyłka z Chin, też transport z 02.11 i oczywiście wpadka.
Polecony dostałem 06.11 i tego dnia około 13:00 wysłałem na maila wszystkie wymagane dokumenty.
Przesyłkę zwolniono 08.11 i dziś godzinę temu dotarła do mojego UP jak widzę na trackingu.
Niestety z powodu długiego weekendu dostanę telefon najwcześniej we wtorek.
brunohel89
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 12:50
Telefon:: SE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron