• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez INTseed » 21 wrz 2014, o 22:18

Tzn. że chińczyki zarejestrowały numery paczek. I mają je jeszcze u siebie.

Wysłane z mojego ZOPO ZP990+
INTseed
VIP
 
Posty: 1052
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 12:31
Lokalizacja: z internetu
Pochwały: 23

Reklama

Postprzez papasmerf10 » 22 wrz 2014, o 00:38

Witam! Chcialbym was zapytac co myslicie na temat tej przesylki:
Od 30 sierpnia jest status "Departure from outward office of exchange" i do tej pory nic sie nie zmienilo(a to juz prawie miesiac), paczki rowniez nie widac. Myslicie ze gosciu wala tnie i nic wcale nie wyslal albo podal bledny numer? Dodam ze poprzednimi statusami sa: opening i collection.
papasmerf10
 
Posty: 49
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 21:05
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: Odp: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez hellhammer » 22 wrz 2014, o 08:21

Spajder napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Moja zatejestrowana 17 i nie widze jej tez w zadnym trackingu
papasmerf10 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

U mnie 4 paczki tak sa. Z chin mysle ze wylecialy, ale dalej nic tez u mnie nie widac juz 5 tydzien
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez gregory1944 » 22 wrz 2014, o 08:53

Ponawiam prośbę o pomoc.
gregory1944 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
gregory1944
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 02:28
Telefon:: LG

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez hellhammer » 22 wrz 2014, o 12:51

przeciez 4 i 5 zamowione we wrzesniu, na te bym jeszcze czekal, bo ja mam tak samo, ale na te z sierpnia, troche lipa. zamawiales u jednego dostawcy? przez jaka poczte? u mnie np wiekszosc z cn wisi ze wyslane ponad miech i nic dalej.
A z sg dostalem numer trackingowy i juz 6 dzien nei widnieje, mimo ze nigdzie nie wywala ze dostalem falszywy. Nie wiem czy sprzedawca leci w kulki i nie zabral sie za pakowanie i wysylanie, tylko pobral nr trackingowy, czy moze serwis sg tak ma opoznienie?
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kaszob » 22 wrz 2014, o 14:14

Witam ,

Chińczyk zagrał w kulki i wysłał Holenderską pocztą zaraz Singapurską. Nie wiem jak długo idzie Holenderska ale na pewno nie szybciej niż Singapurska , mogę z tego powodu zażądać zwrotu od chińczyka jakieś drobnej kwoty (oczywiście po otrzymaniu telefonu by zakończyć aukcje)?
kaszob
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 23:25
Telefon:: LG L3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez tomek3pl » 22 wrz 2014, o 14:20

1 Nadejście przesyłki 2014-09-18 23:33 AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRE
2 Wysłanie przesyłki 2014-09-18 23:33 AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRE
3 Nadejście przesyłki 2014-09-19 19:59 WER Warszawa
4 Wysłanie przesyłki 2014-09-20 16:59 WER Warszawa
5 Nadejście przesyłki 2014-09-21 00:10 WER Pruszcz Gd.
6 Wysłanie przesyłki 2014-09-22 05:31 WER Pruszcz Gd.
7 Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2014-09-22 09:15 UP Skórcz
8 Przekazanie przesyłki do doręczenia 2014-09-22 09:15 UP Skórcz

Bez VATu, mimo, ze na przesyłce oznaczony jako phone a nie jako gift oO

PS: Miał ktoś coś takiego na paczce?

Obrazek
tomek3pl
 
Posty: 35
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 14:18
Pochwały: 1
Telefon:: ZTE V967s
ROM: MaxFlavour

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez hellhammer » 22 wrz 2014, o 14:26

tomek3pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ile mozna ludzia tlumazcyc, nie ma znaczenia czy masz na paczce gift, phone czy np mp3 napisane i wartosc zanizona do 20$ nawet taki opis nie zwieksza szansy na unikniecie vatu!!!
Myslicie ze celnicy to durnie i nie wiedzą ze 95% paczek ktore przychodza jako "prezenty" o wartosci 10-20$ to typowa sciema??
Tak samo czy zamowicie dhlee,fedexem czy sg lub cn. Wszytsko zalezy od podejscia celnika oraz waszego szczecia trafu.

Sam mialem 2 przesylki z ktorych jedna z napisem phone o nie zanizonej wartosci a druga to wartosc 14$ i napisane gift i pierwsza bez vatu druga vat! Wiec jak to wytlumaczycie :D?
Ech, ludzie dalej wierza w moc giftu :D tysiace paczek trafiajace wer warszawa ma napisane gift dzien w dzien :D polowa polski ma tam rodzine :D? Naiwne myslenie!!

A jesli chodzi o to oznacznie to ze brak CE pewnie, chociaz dokladniej dowiesz sie sprawdzjac 9 i 10 paragraf :), wiec sie ciesz ze nie cofneli np z marszu.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez tomek3pl » 22 wrz 2014, o 14:38

Ok, domyslam sie, ze brak CE miał tu znaczenie...

... ale tego telefonu nawet nie zatrzymali w UC, więc to mnie dziwi :D
tomek3pl
 
Posty: 35
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 14:18
Pochwały: 1
Telefon:: ZTE V967s
ROM: MaxFlavour

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez hellhammer » 22 wrz 2014, o 15:03

tomek3pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bo zadko sie zdarza ze zatrzymaja, zalezy jaki UC i jaki celnik.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kędzior » 22 wrz 2014, o 15:10

tomek3pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Mój zamówiony telefon miał CE i też miałem taką naklejkę a był bez VATu :)



Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Z tego wynika że nie możesz nim swobodnie obracać :-P
kędzior
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 14:53
Lokalizacja: Koszalin
Telefon:: Xiaomi RN2
ROM: MIUI

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez d0m3l » 22 wrz 2014, o 16:11

Ta nalepka na paczkach z NL postu oznacza to, iż przesyłka nie jest wewnątrz europejska, przesyłka NL post idzie z Chin do Holandii, która jest jak każdy wie krajem europejskim, następnie jest wysyłana do Polski, więc teoretycznie idzie z Europy do nas i nie powinna przechodzić przez urząd celny i tak własnie było jeszcze niedawno, paczki nie miały tej naklejki ani żadnej pieczątki urzędu celnego, dopiero od jakiegoś czasu dokładniej sprawdzają skąd jest dana paczka i naklejają taką adnotacje, i paczka przechodzi przez urząd celny.
Avatar użytkownika
d0m3l
 
Posty: 181
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 23:42
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwały: 1
Telefon:: Różne

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama