• Reklama

Skracanie gwarancji przez sprzedawców z aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Skracanie gwarancji przez sprzedawców z aliexpress

Postprzez lukkki » 3 sty 2014, o 18:49

Czy zgodne z regulaminem Aliexpress bądź ogólnie z przepisami/praktykami konsumenckimi jest skracanie 12 miesięcznej gwarancji w zależności od potwierdzenia otrzymania dostawy od "widzimisię" sprzedawcy wysyłającego mi już teraz emaile? Do czasu potwierdzenia otrzymania dostawy zostało mi ponad 40, a już dziś sprzedawca informuje mnie, że jak potwierdzę otrzymanie od otrzymania tego meila w czasie 3 dni to gwarancja wyniesie mi 12 miesięcy. w czasie 7 dni - 9 miesięcy. a jak po 7 dniach to gwarancja będzie tylko 6 miesięcy...
lukkki
VIP

Pochwały: 13

Reklama

Re: Skracanie gwarancji przez sprzedawców z aliexpress

Postprzez fake4r » 3 sty 2014, o 18:58

Było ostatnio o tym pisane tyle że tez w kwestii podbijania feedbacku. Czy zgodne z regulaminem to nie wiem. W ten sposób chcą pewnie przyspieszyć proces otrzymania pieniędzy bo telefon załóżmy dochodzi ludziom w średnio 30dni a oni muszą drugie jeszcze czekać aż wygaśnie termin transakcji i przejdzie w zakończoną. Być może dlatego tak robią a tym samym "zachęcają" do takiej dzwnej gwarancji.
Niech zgadnę HK Gold Way ?
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez ventura » 3 sty 2014, o 18:59

Ta a towar wcale nie dojdzie.
To próba manipulacji.
ventura
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Tronsmart ts7
ROM: stock

Postprzez fake4r » 3 sty 2014, o 19:05

To chyba nie o to koledze lukkkiemu chodziło, bo wydaje mi się że monitorują też te paczki i wiedzą kiedy dochodzi komuś i wtedy wysyłają takiego maila.
Wiedzą że masz telefon odebrany więc chcą abyś potwierdził transakcję.
A nie że jeszcze paczka w drodze a Ty masz już potwierdzić :D
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez ventura » 3 sty 2014, o 19:18

W takim razie bym to olał. Przecież gość za pół roku nie będzie szukał kiedy ty mu opinie wystawiłeś a poza tym gwarancja jest na rok zapewne w opisie aukcji? Tak więc niech się pałuje.
ventura
AKTYWNY

Postprzez lukkki » 3 sty 2014, o 19:33

I tak i nie bo paczka nieodebrana, znaczy jutro będzie. Tak, monitorują traking, tylko mnie to strasznie wk... bo czasu pozostałego mam jeszcze na full...
lukkki
VIP

Pochwały: 13

Postprzez ventura » 3 sty 2014, o 19:39

Ja bym to po prostu zignorował jako nic nie znaczący tekst, to próba manipulacji a to raczej nie jest legalne.
ventura
AKTYWNY

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI