• Reklama

Sklep Play Google a karta płatnicza

Sklep Play Google a karta płatnicza

Postprzez lajsta » sobota, 3 stycznia 2015, 11:30

Mam skonfigurowana w sklepie google swoją kartę płatniczą, kilka razy już kupowałem płatne apki i system przed finalizacją transakcji pytał mnie wtedy o hasło do konta bo tak to sobie ustawiłem - więc OK. Obecnie moja Nubia Z7mini pracuje na ROMie od SmartDigi 5.5 i kilka dni temu chciałem sobie kupić utwór muzyczny za free - a konkretnie "Get lucky" od Daft Punk (to jedyny utwór z umieszczonej płyty za free) a system poprosił mnie o podanie nr CVC w celach weryfikacji :shock: Pytam - po co? Spróbowałem "kupić" inną płatną apkę i system zapytał mnie o hasło tak, jak robił to dotychczas. Dziwne to jakieś. Inne darmowe apki instaluje się normalnie, bez podawania czegokolwiek, te z wyszczególnioną ceną kupuje się "po staremu" czyli podając hasło a tutaj nagle pytanie o CVC - czy to normalne, czy może.... :-?
Obrazek
lajsta
AKTYWNY

Pochwały: 10

Reklama

Re: Sklep Play Google a karta płatnicza

Postprzez existe » sobota, 3 stycznia 2015, 11:45

bo nie jest free mimo ze w czolowce faktycznie jest taki wyraz - to jest platne po wybraniu
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez lajsta » sobota, 3 stycznia 2015, 11:55

Nie masz racji, wejdź tam sobie i znajdź - ten jeden utwór na płycie jest za free
Obrazek
Obrazek
lajsta
AKTYWNY

Postprzez existe » sobota, 3 stycznia 2015, 12:31

no wlasnie wszedlem z ciekawosci -i jw napisalem,
ale skoro uwazasz i upierasz sie ze jest za darmo to czemu boisz sie podac kodu ?
existe
existe
VIP

Postprzez lajsta » sobota, 3 stycznia 2015, 17:53

No to w takim razie co, tylko ja mam za free? Przecież widzisz na screenie, że "Get Lucky" jest za free, a pozostałe utwory są po 2,9 9zl. Zastanawiam się po cholerę mam podawać kod CVC skoro karta już jest dawno temu skonfigurowana do zakupów a teraz tylko w przypadku tego zakupu, i to za free, mam podawać swój kod zabezpieczający a nie jak w przypadku wszystkich innych zakupów - hasła do konta. Ja nie boję się kupować tylko jestem przezorny używając customowych ROM ów tym bardziej, że dotychczas takiej sytuacji w trakcie zakupów nie miałem.
lajsta
AKTYWNY

Postprzez existe » sobota, 3 stycznia 2015, 18:04

lajsta napisał(a):No to w takim razie co, tylko ja mam za free? Przecież widzisz na screenie, że "Get Lucky" jest za free, a pozostałe utwory są po 2,9 9zl. Zastanawiam się po cholerę mam podawać kod CVC skoro karta już jest dawno temu skonfigurowana do zakupów a teraz tylko w przypadku tego zakupu, i to za free, mam podawać swój kod zabezpieczający. Ja nie boję się kupować tylko jestem przezorny używając customowych ROM ów tym bardziej, że dotychczas takiej sytuacji w trakcie zakupów nie miałem.

NIE
ja widze inaczej

po wejsciu w wyszukiwanie utworu widze, ze jest za free
ale
po wejsciu w ten utwor (jak to napisac po polsku bardziej?) widze ze jest platny
est to jakis BUG/blad/jak to nie nie nazwac
ciekawostka - Kiedy pierwszy raz wyszukalem temat w ich "sklepie" pojawilo mi sie chyba z kilka pozycji "free", ale po wchodzeniu w kazda z nich - tylko 1 pozycja ostala sie jako free, reszta przestawila sie na platna (mowie o listingu ogolnym)

nie ma free - sam potwierdzasz ten fakt, ze zada od Ciebie informacji do zaplaty
albo przegieli z reklamą, albo
:-)
cos innego -
ps
masz moralne prawo by sie wk... i pobrac za darmo z innego zrodla :-))
bo sam chyba wiesz, ze mimo naglowka FREE jest kwota 6,09 do pobrania

dla mnie EOT
existe
existe
VIP

Postprzez neomod » sobota, 3 stycznia 2015, 20:03

Skorzystałem z okazji i "zakupiłem" ten urwór. Nie pytało mnie o żaden kod zabezpieczający ani hasło do konta. Dziwne że prosi o ponowną weryfikacje kodu CVC.
neomod

Pochwały: 1

Postprzez lajsta » niedziela, 4 stycznia 2015, 12:50

Jaki ROM masz w swoim telefonie?
lajsta
AKTYWNY

Postprzez neomod » niedziela, 4 stycznia 2015, 13:07

Jeżeli o mnie chodzi to oficjalny android 4.4 na Samsung Galaxy Note 2.
neomod

Pochwały: 1

Re: Sklep Google a płatności na ROMie od SmartDigi - UWAGA !

Postprzez lajsta » niedziela, 4 stycznia 2015, 13:30

No to powiem Wam tak: własnie przed chwilą wrzuciłem stockowy ROM 1.76 do Nubii i zakupiłem ten utwór bez podawania jakichkolwiek danych! Mam więc podstawy sądzić, że w ROMie od Smart Digi 5.5 COŚ było co w trakcie "kupowania" darmowego utworu żądało odemnie podania dodatkowo kodu CVC z kart płatniczej a wg mnie TO NIE POWINNO MIEĆ MIEJSCA ! Dopóki ktoś mi tego wiarygodnie nie wyjaśni nie będę korzystał z ROMów od SmartDigi. Zauważcie jeszcze jedna rzecz - ten developer założył sobie niedawno specjalną stronę na której oferuje do pobrania darmowe i płatne (niskie kwoty 1 -3$) ROMy - pierwszy raz takie coś widzę. Może i jestem przewrażliwiony i zbyt podejrzliwy ale....PZU (przezorny zawsze ubezpieczony).
lajsta
AKTYWNY

Postprzez Gravis » niedziela, 4 stycznia 2015, 22:26

Korzystam z wersji 5.5 i mam podpiętą kartę MasterCard. Nie było pytania o CVC, utwór zakupiłem za 0,00zł...
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE