• Reklama

Serwis w chinach

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Serwis w chinach

Postprzez majju » 25 sie 2014, o 15:14

Dzień dobry, kupiłem na aliexpress Oneplus one i po dwóch tygodniach używania wypadł mi na asfalt i rozbiłem dotyk. Sprzedawca proponuje mi, że za dodatkową opłatą naprawi telefon w serwisie w chinach. Czy można tą naprawę załatwić przez aliexpress czy muszę wysłać telefon w ciemno? Sprzedawca nie chciał podać ceny za naprawę, znalazłem na ali sam dotyk za 70$ myślę że znalazłbym kogoś kto mógłby wymienić to w kraju ale nie mam pewności czy tylko to padło. Czy jest może na forum ktoś kto naprawiał telefon w chinach?
majju

Telefon:: htc evo 3d

Reklama

Re: Serwis w chinach

Postprzez filozof71 » 25 sie 2014, o 22:26

Zapytaj go za ile Ci go wyśle i sam policz koszty wysyłki, które mocno zależą od deklarowanej wartości. W obu przypadkach nie wiesz co padło.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez majju » 26 sie 2014, o 08:57

Tylko on nie bardzo garnie się żeby mi powiedzieć ile kosztuje naprawa, w polsce to orientacyjnie wiem że jeśli sam dotyk to ok. 70$ dotyk i ok. stówka wymiana czyli razem ok 300 zł. Myślicie że chińczyk może wyskoczyć z jakąś szaloną ceną w stylu 200$?? Mam jeszcze pare dni aby otworzyć spór, mam go otworzyć ?
majju

Postprzez Maltis » 26 sie 2014, o 10:48

Ale spór o co niby..?
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez fake4r » 26 sie 2014, o 10:51

No chyba o to żeby mieć jakieś zabezpieczenie w razie w i żeby nie wysyłać telefonu w ciemno.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez INTseed » 26 sie 2014, o 11:00

Cena wyniesie pewnie z połowe telefonu.
Ja bym się go spytał za ile by go odkupił na części.

Wysłane z mojego X7S
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez majju » 26 sie 2014, o 11:28

A wysyłał ktoś w ciemno telefon na serwis? Jest jakaś możliwość zabezpieczenia?
majju

Postprzez majju » 1 lis 2014, o 00:02

Ponawiam temat ponieważ sprawa w dalszym ciągu się toczy. W ciągu ostatnich 2 miesięcy wysłałem telefon do chin, no i od tamtej pory chińczyk przedłużał czas ochrony i pisał, że telefon jest w serwisie i trzeba czekać.... moja cierpliwość się skończyła w momencie końca czasu ochrony, otworzyłem spór (nie wiem czy to ma sens, chciałbym mieć jakąś pewność że on to naprawi) do zakończenia sporu zostało mało czasu, zaznaczyłem full refund. Jak sądzicie powienienem modyfikowć spór, w końcu otrzymałem telefon i rozbiłem ekran ;/ ? Chińczyk pisał, że napewno odeśle telefon ale jakoś nie mam pewności.
majju

Postprzez victor44 » 2 lis 2014, o 21:21

w sumie masz sytuacje nie do pozazdroszczenia, full refund troche naciagane wypadl Ci na asfalt, ale nie odeslal Ci telefonu zreperowanego, ani nic, tez nie wesolo. Ja bym jednak full refund zostawil...
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Meizu MX4

Postprzez existe » 2 lis 2014, o 21:36

tylko jaki jest sens oznaczania sprawy w sposob z gory przegrany ?
zapewne z tresci korespondencji wynika, ze jest to wysylka do naprawy z winy kupujacego
to jest ciezki przypadek i trudno tu cos doradzic, ale wysylajac tel do chin do naprawy powinienes rozumiec, ze trwa to minumum 3 miesiace
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez majju » 3 lis 2014, o 10:12

Od wysłania telefonu minęło już ponad 2 miesiące więc mógłby wiedzieć chociaż ile to będzie kosztować.... ;/, a tu żadnej odpowiedzi. Chińczyk zgodził mi się na full refund tylko musze mu odesłać akcesoria. Okres ochrony się zakończył, czy jeśli wyślę to mam jakąkolwiek pewność że zwróci pieniądze?
(w sporze napisałem jeszcze że telefon jest biały a miał być czarny, więc mam punkt zaczepienia) Dzięki za odpowiedzi ;)
majju

Postprzez majju » 24 lis 2014, o 09:32

Kontynuując wątek w którym prawie tylko ja piszę ku potomności:
Odesłałem akcesoria, chińczyk się obudził i pisze że nie zwróci mi jednak całości tylko muszę mu dopłacić 117 $ za dotyk, namawiałem go na obniżenie dopłaty do 50$ (tyle kosztuje na Ali taki). Chińczyk się na to nie zgodził ale spór zaakceptował z full refund.
Teraz mam pytanie:
Czy jak przeczekam spór do końca to dostanę cały zwrot? Czy on musi coś tam jeszcze potwierdzić?
Dzięki za odpowiedzi
majju

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI