• Reklama

Serwis telefonów DOOGEE.

Serwis telefonów DOOGEE.

Postprzez X5PRO » 12 sty 2016, o 00:26

Witam .
Mój świeży nabytek pod nazwą Doogee X5 Pro, po 3 tygodniach użytkowania najprawdopodobniej dopadła usterka głośnika, tego "głośnego".
Telefon zamilkł, nie słyszę dźwięku przychodzącej rozmowy, brak sygnału SMS, cisza po przejściu na tryb głośnomówiący. Ustawienia głośności i sygnałów sprawdzone, wszystkie opcje odpowiedzialne za dźwięki mam aktywne. "mały " głośnik i zestaw słuchawkowy działają jak należy.
Kontaktowałem się z serwisem prowadzonym przez dystrybutora marki na Polskę ,niestety nie naprawiają telefonów spoza swojej dystrybucji.
Panowie ( i Panie), czy jesteście w stanie wskazać serwis, który podjąłby się naprawy tej egzotycznej marki?
Odwiedziłem dzisiaj jakieś 2 lokalne serwisy w Katowicach, ale nikt nie pałał chęcią zajęcia się tym wynalazkiem.
Będę wdzięczny za namiary, może ktoś z forumowiczów zajmuje się takimi usługami?
Zanim złożę reklamację w sklepie (Banggood), wolałbym zrobić to gdzieś w Polsce - nie chcę pozbywać się telefonu na długie tygodnie.

pozdrawiam,
Rafał
X5PRO

Reklama

Re: Serwis telefonów DOOGEE.

Postprzez ddr » 12 sty 2016, o 00:57

No u mnie niestety byś czekał aż przyjdzie głośnik.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez X5PRO » 12 sty 2016, o 02:05

DDR, próbuje wysłać Ci PW.
Daj proszę znać ,czy dotarła.
X5PRO

Postprzez ddr » 12 sty 2016, o 02:13

Nope, coś ci nie wychodzi.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez X5PRO » 12 sty 2016, o 02:28

PW
X5PRO

Postprzez X5PRO » 15 sty 2016, o 20:46

Kontaktowałem się z serwisem oficjalnego polskiego dystrybutora , czy mógłby naprawić/wymienić głośnik , w ramach zwykłej ,odpłatnej usługi.
Odmowna odpowiedź niemiło mnie zaskoczyła .
(Dziwne, pierwszy raz się z taką sytuacją spotykam. Chcę zapłacić za usługę serwisowi, a tutaj odmowa. Przelutowanie 2 przewodów głośnika tak, aby nie stracić gwarancji na produkt)

Sklep Banggood, gdzie kupowałem telefon, również zaproponował taką opcję , a po dostarczeniu rachunku od serwisu, zwróciliby zapłaconą kwotę.
Rozsądne podejście z ich strony, żeby nie trwało to wieczność a potem nie kopać się z celnikami.
Zależy mi jednak, aby zrobić to w autoryzowanym serwisie aby zachować gwarancję, dlatego jeszcze nie zdecydowałem się na skorzystanie z propozycji kolegi ddr.
Inny europejski serwis jaki znalazlem , to jednak troche za drogo z przesyłką (Hiszpania)
Znacie może jakieś inne europejskie adresy, dokąd mógłbym udać sie z problemem?
Jakiś inny pomysł?
X5PRO

Postprzez ddr » 15 sty 2016, o 21:26

Nawet przy autoryzowanym serwisie powinieneś stracić gwarancję, zapytaj banggood ;).
ddr
VIP

Postprzez X5PRO » 26 sty 2016, o 15:06

Wysłałem telefon do odpłatnej naprawy w autoryzowanym serwisie (z polskiej strony DOOGEE), w porozumieniu z BG.
BG zapiera się, że dalej będę posiadał u nich gwarancję (pewnie gwarancję sprzedawcy, nie producenta - ale tego nie doprecyzowali, a ja nie zapytałem).
Czekam na powrót telefonu z serwisu, następnie odeślę rachunek za naprawę do BG.
Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Ciekawe ,że ciężko już znaleźć ten "wynalazek" w sklepach.
X5PRO

Postprzez vincenzo » 23 mar 2016, o 20:01

Podepnę się pod temat. Rozleciał mi się przycisk power w DG350. Telefon nie najwyższych lotów, ale może dałoby się go uratować? Przycisk uszkodził się mechanicznie, brakuje w nim tego elementu, który robi "klik" i zwiera ścieżki na płytce przycisku. Czy oficjalny dystrybutor przyjmuje do serwisu telefony kupione na Aliexpressie?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
vincenzo

Postprzez kakam55 » 3 kwi 2016, o 10:09

Witam mam HOMTOM HT6 nie działa mi mikrofon rozmów, Telefon kupiony w GEarbest w lutym tego roku przy próbie wypełniania formularza pokazuje mi błąd nr.zamówienia.Czy można taki mikrofon kupić w Polsce.?
i9100/letv x501/NO.1_M2
kakam55

Pochwały: 2

Postprzez fake4r » 3 kwi 2016, o 10:16

W Polsce wątpię chyba ze spróbujesz jakoś dopasować po modelu czy nr części. Ale na ali masz całą płytkę http://www.aliexpress.com/item/Original ... 83961.html
fake4r
VIP

Pochwały: 194

Postprzez stalowy.mis » 10 kwi 2016, o 14:28

witam,

czy można gdzieś tanio w Polsce lub u chińczyka zdobyć pasujący zamiennik głośnika (ten u góry telefonu) do modelu DOOGEE x5 ??mam dwa takie telefony i co dziwne w jednym zaczął mi trzeszczeć podczas połączeń po okolo 2 tygodniach od otrzymania paczki a w drugim dziś czyli około 3 tyg od otrzymania przesyłki (zakup na aliexpress) - 2 takie same telefony od różnych sprzedawców a ta sama usterka mniej wiecej w tym samym czasie hmm wada fabryczna czy jak ??
stalowy.mis

Następna strona

Powrót do DOOGEE