• Reklama

Sensowny telefon nowy/używany do 1500 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Sensowny telefon nowy/używany do 1500 zł

Postprzez Tommi » 10 kwi 2016, o 00:10

Witam,

Przymierzam się do zmiany mojego obecnego telefonu z windowsem na jakiegoś androida. Już jakiś czas temu zapadła decyzja, że mój następny telefon to będzie "prawdziwy" chińczyk :)
Nie mam zbytniego doświadczenia jeśli chodzi o chińczyki, do czynienia miałem jedynie z Huawei P8 oraz Xiaomi Mi4 który od roku posiada moja druga połówka i jest bardzo zadowolona.
Najważniejsze cechy telefonu to: płynne działanie, dobre zdjęcia - poprzeczka dosyć wysoko zawieszona ponieważ przesiadam się z Lumii 1020, solidne wykonanie - nie jakieś trzeszczące plastiki. I tu jeszcze taka mała fanaberia... dobrze by było, żeby obudowa aparatu nie wystawała z "pleców" telefonu :)
Zastanawiam się czy warto czekać na jakieś nowości typu Meizu Pro6 czy 1+3 czy wybierać coś z nowości tegorocznych, a może najlepiej by było wybrać coś z zeszłorocznych flagowców chociażby używanych...

Cena (bez VAT): dobrze by było się zamknąć w 1500, niechętnie ale dopuszczam zwiększenie budżetu jeśli okaże się, że nic w tej cenie nie spełni moich wymagań
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5,5/Full HD
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 3GB/min 16GB/wszystko jedno
Dual/Single sim: mile widziany dual ale nie jest to konieczny warunek
Preferowane marki: obojętne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętne
Wymagania (parametry, funkcje): płynna praca bez zacinania i wieszania, dobry i szybki aparat, nagrywanie dobrej jakości filmów
Opis: jw.

Z góry dzięki za pomoc.
Tommi
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Reklama

Re: Sensowny telefon nowy/używany do 1500 zł

Postprzez tomikitwo » 10 kwi 2016, o 00:16

Wózkami nie jesteśmy i nie wiemy czy modele, których jeszcze nie ma będą godne polecenia...

Obawiam się że aparatów z lumii 1020 nic z Chin nie dorówna, a Twoje pozostałe wymagania na tyle ogólne, przeczytasz mnóstwo sugestii w innych podobnych tematach na forum.

Wysłane z mojego NX506J przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Postprzez leoxxx » 10 kwi 2016, o 13:02

Może Samsung S6? W tej cenie masz w Polsce z gwarancją.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Postprzez Tommi » 10 kwi 2016, o 16:00

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie no jasne i tego nie oczekuję, trochę niefortunnie to zdanie zbudowałem. Chcę porady odnośnie modeli już istniejących na rynku.
tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To mnie trochę zmartwiłeś.

leoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak żaden chińczyk się nie znajdzie to S6 jest opcją do rozważenia ewentualnie jeszcze LG G4. Z recenzji wynika, że też ma bardzo dobry aparat. Trochę mi się nie podoba wystający aparat w S6 ale to można przeboleć, gorzej, że sporo ludzi jednak narzeka na baterię w tym modelu, z kolei w G4 te skórzane plecy...na zdjęciach mi się to nie podoba ale w ręce nie trzymałem więc całkiem możliwe, że na żywo będzie to dużo lepiej wyglądać. Tak więc ich nie skreślam, ale jeszcze chcę rozejrzeć się za czymś innym, np Mi Note Pro, MX4 Pro robią dużo gorsze zdjęcia od s6 i g4 ?
Tommi
AKTYWNY

Postprzez tomikitwo » 10 kwi 2016, o 22:07

Skórzane plecki z g4 dużo lepiej prezentują się na żywo ;)

Mi note pro, mx4, a nawet mi5 to inna fotograficzna liga niż s6 i g4.

Wysłane z ZTE Nubia z7
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Postprzez Tommi » 18 kwi 2016, o 23:06

Czy ktoś zamawiał coś u tego sprzedawcy ? Oferta wydaje się być bardzo dobra, za 223$ to bym łyknął tego Mi Note' a, żeby sprawdzić jak się użytkuję taki duży tel :-D
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 0bf9b9748d
Tommi
AKTYWNY

Powrót do Jaki telefon kupić ?