• Reklama

Saomczynne pęknięcie wyświetlacza MX4

Saomczynne pęknięcie wyświetlacza MX4

Postprzez trolol » wtorek, 24 lutego 2015, 01:01

Niestety jakieś pół godziny temu oglądając youtuba na tym telefonie nagle youtube zaczął jakby przerywać po czym film przestał być odtwarzany a wyświetlacz zrobił się ciemny. Ciągle uczę się tego telefonu bo mam go kilka dni więc myślałem, że może dostałem jakiegoś smsa i pauza się zrobiła czy coś takiego.
Niestety jak spojrzałem na telefon pod innym kontem okazało się, że wyświetlacz pękł!!!
Telefon absolutnie mi nie spadł i stało się to po ponad godzinie oglądania youtuba.
Nie działa dotyk i nic nie mogę już z telefonem zrobić. Zrobiłem tylko kilkanaście zdjęć, na których widać, że telefon nie jest obity, że nie spadł itd.
Jutro będę dzwonił do sklepu co oni na to.
W pierwszym odruchu myślałem, że może coś się stało z baterią bo bywają słuchawki z wybuchającymi bateriami i myślałem, że może bateria spuchła, ale niestety bateria wygląda ok.
Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Obrazek Obrazek Obrazek
trolol

Pochwały: 2

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Saomczynne pęknięcie wyświetlacza MX4

Postprzez ddr » wtorek, 24 lutego 2015, 01:38

Tak.
Reklamuj, zaznacz oczywiście że telefon nie nosi śladów upadku bo takowych nie było.
Szkło pękło od naprężeń związanych z temperaturą. Ostatnio dosyć powszechne zjawisko.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez trolol » wtorek, 24 lutego 2015, 18:45

Dostałem odpowiedź od serwisu MEIZU na Polskę.
Witam,

Produkt o IMEI ************** nie jest identyfikowany w systemach PC Factory S.A., tak w sprzedaży jak i zakupach.

Prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Dział Wsparcia Technicznego grupy PC Factory S.A./ MLS Sp. z o.o.

http://www.pcf.pl/zgloszenie-serwisowe/
trolol

Postprzez Gigabyte » wtorek, 24 lutego 2015, 19:05

W jakim sklepie kupowałeś?
Gigabyte

Postprzez trolol » wtorek, 24 lutego 2015, 20:24

Dzwoniłem do sklepu i zostałem poinformowany, że to jest telefon z gwarancją europejską a nie polską i sklep przyjął reklamację.
Poinformowałem, że wyświetlacz pękł podczas ładowania i czekam, co będzie dalej.
Na pewno dam znać na forum jak sprawa się dalej rozwinie.
Telefon kupowałem w redcoon.pl.
trolol

Postprzez ddr » wtorek, 24 lutego 2015, 20:37

Więc oglądałeś youtuba jednocześnie ładując telefon. Pamiętasz może temperaturę otoczenia?
Niestety każdy smartfon jest narażony na tego typu problemy.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez trolol » wtorek, 24 lutego 2015, 21:47

W pokoju mam 21 stopni od jakichś 3 miesięcy.
W ogóle ten telefon strasznie się grzeje, zrobiłem ostatnio kilka zdjęć i nagrałem filmik slo mo 15s. Daję do ręki tel koledze, żeby go obejrzał i telefon był cały gorący :-/
trolol

Postprzez ddr » wtorek, 24 lutego 2015, 22:16

No to musiał być dosyć gorący żeby spowodować pęknięcie ekranu. Mogłeś też częściowo trafić na trefne szkło. Zapytaj jakiegoś użytkownika meizu czy mu też się mocno grzeje ten telefon. Na wypadek dodaj tą informację przy reklamacji, że telefon mocno się nagrzewa bo może to być defekt procesora. Może sensory temperatury nie działają poprawnie, albo błąd w oprogramowaniu. Normalnie powinien zadziałać throttling, ale mimo wszystko telefon nie powinien osiągać takich temperatur.

@DOWN
Niestety nie interesuję się tym modelem, więc nawet nie czytam postów na jego temat ;).
Ostatnio edytowano wtorek, 24 lutego 2015, 23:03 przez ddr, łącznie edytowano 1 raz
ddr
VIP

Postprzez trolol » wtorek, 24 lutego 2015, 22:49

ddr napisał(a): Zapytaj jakiegoś użytkownika meizu czy mu też się mocno grzeje ten telefon.

To jest już problem opisany na forum w tematach o tym telefonie.
trolol

Postprzez trolol » środa, 25 lutego 2015, 22:09

Nie mam opcji edycji poprzedniego posta (ograniczenie czasowe?) dlatego dodaję post pod postem.

Odpowiedź od serwisu:
Szanowny Kliencie,
Pęknięcie ekranu jest uszkodzeniem mechanicznym w związku z czym nie jest ono objęte gwarancją. Ma Pan oczywiście prawo skontaktować się w tej sprawie również z serwisem

Wyślę im ten telefon bo dostałem numer RMA ale widzę, że niezależnie od tego, że było mnóstwo przypadków samoczynnych pęknięć ekranów związanych z przegrzewaniem, puchnięciem baterii to standardowa odpowiedź od serwisu jest z góry, że jak ekran jest pęknięty to spadaj na drzewo.
Smutne to jest bo jestem przyzwyczajony do innego podejścia do klienta kupując kilkanaście przedmiotów rocznie z Chin.
Czuję, że bez wizyty u rzecznika konsumentów czy potem też prawnika się nie obejdzie.
Z tego co wyczytałem zrobię mega sesję zdjęciową telefonowi przed wysyłką bo bardzo często telefon wraca do kupującego z nowymi uszkodzeniami mimo tego, że serwis odmówił naprawy.
Nie dociera do nich też to, że telefon był u mnie właściwie 4 doby od odebrania paczki do zgłoszenia pęknięcia ekranu.
Ja głupi zamówiłem sobie na niego pokrowiec i hartowane szkło i nie chodziłem z nim nigdzie czekając na pokrowiec i to szkło ale jak się okazuje, MEIZU MX4 to taki szrot, który niedotykany się rozpada a serwis bez sprawdzenia np. baterii czy innych podzespołów, które mogą mieć potencjalnie fabryczną wadę od razu wie, że nie mam z czym do nich iść.
Będę informował na bieżąco a wszystkich zachęcam do wstrzymania się z zakupem tego telefonu w ogóle, bo jak widać może być jakaś wada, która dopiero zaczyna wychodzić...
trolol

Postprzez fake4r » środa, 25 lutego 2015, 22:20

Wydaje mi się że każde uszkodzenie będzie uszkodzeniem mechanicznym, przecież nie psychicznym ani duchowym ;)
W każdym bądź razie odsyłaj telefon i być może jest to wada konstrukcyjna tego modelu więc po naprawie w takim wypadku nie warto go użytkować tylko chyba lepiej go sprzedać i wziąć co innego, z uwagi na to aby historia nie powtórzyła się znowu.
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez ddr » środa, 25 lutego 2015, 22:28

Bez rzecznika się nie obejdzie :P.
ddr
VIP

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna