• Reklama

Saomczynne pęknięcie wyświetlacza MX4

Re: Saomczynne pęknięcie wyświetlacza MX4

Postprzez ra-vau » środa, 25 lutego 2015, 22:37

http://wozik.com/?p=483
http://wozik.com/?p=491
http://wozik.com/?p=511

Jeśli sprawa Samsungów trochę bardziej znanych, miała by pomóc rzecznikowi, czy prawnikowi, czy Tobie, to podsyłam ciekawą lekturę powyżej, może akurat się przyda, tam finał sprawy był szczęśliwy.

Hmmm, a jeśli mam być szczery, to fakt, że i meizu dotyka takie coś, przemawia do mnie, aby korzystać ze słuchawek innych chińskich producentów, gdzie nikt z użytkowników nie daje znać o takich problemach... (no i niech ktoś nie pisze, że wszystkim się zdarza, bo nie kojarzę aby tutaj ktoś informował naprzykład wcześniej o samopęknięciu :P )
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Reklama

Postprzez heoo95 » środa, 25 lutego 2015, 23:06

Jako iż posiadam Mx 4 (32 gb) to tak telefon sie nagrzewa (jak kazdy) oraz gram w gry mnóstwo gier i slucham mnóstwo muzy to nie mialem jak dotąd żadnego problemu z tym telefonem . Nie mam pojecia co z nim zrobiłeś ale możliwe ze mialeś pecha .. Nic tylko czekac :) Powodzenia :)
heoo95

Postprzez TLasky » środa, 25 lutego 2015, 23:30

heoo95 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

U mnie to samo... nie gram na codzień, ale po tych wszystkich aferach na forum zacząłem, co by sprawdzić to organoleptycznie :-D. Nie wiem tylko czy gra, którą wybrałem do testów jest wymagająca :-D jest to Asphalt 8: Airborne oraz druga to NFS Most Wanted, napierdzielałem ok. 2h prawie non stop na najwyższych detalach i oczywiście telefon się nagrzewa (choć na plus, że szybko stygnie), ale jeśli chodzi o niepokojące rzeczy to 2 razy zgubił mi na 2-3 sek. kawałek tekstury drogi (na kilkadziesiąt wyścigów) oraz samym początku każdego wyścigu (jeszcze nim ruszamy, jak pokazywane są auta) na ok. 0,5 sek robi negatyw kolorów.

T.
Ostatnio edytowano środa, 25 lutego 2015, 23:43 przez TLasky, łącznie edytowano 1 raz
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez heoo95 » środa, 25 lutego 2015, 23:43

U mnie to samo... nie gram na codzień, ale po tych wszystkich aferach na forum zacząłem, co by sprawdzić to organoleptycznie :-D). Nie wiem tylko czy gra, którą wybrałem do testów jest wymagająca :-D jest to Asphalt 8: Airborne oraz druga to NFS Most Wanted, napierdzielałem ok. 2h prawie non stop na najwyższych detalach i oczywiście telefon się nagrzewa (choć na plus, że szybko stygnie), ale jeśli chodzi o niepokojące rzeczy to 2 razy zgubił mi na 2-3 sek. kawałek tekstury drogi (na kilkadziesiąt wyścigów) oraz samym początku każdego wyścigu (jeszcze nim ruszamy, jak pokazywane są auta) na ok. 0,5 sek robi negatyw kolorów.

T.[/quote]

Tez gram w nie ale gubić tekstury :O nie zdarzyło mi sie :O. A jak ładuje telefon to zostawiam na ładowanie (2h i full bateria) a nie ładuje i robie mnóstwo rzeczy. A co do tekstu w grach (raz mi zgubiło ikonke w real racing ) ale to było jednorazowy przypadek
heoo95

Postprzez TLasky » czwartek, 26 lutego 2015, 00:48

heoo95 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tez gram w nie ale gubić tekstury :O nie zdarzyło mi sie :O. A jak ładuje telefon to zostawiam na ładowanie (2h i full bateria) a nie ładuje i robie mnóstwo rzeczy. A co do tekstu w grach (raz mi zgubiło ikonke w real racing ) ale to było jednorazowy przypadek[/quote]

Gubił- czyli było zamiast tekstury takie czarne nic (na szczęście na drodze więc dojechałem :-D) i to przez ok. 2-3 sekundy. Doprecyzowując- grałem także na ładowaniu i nie odczułem jakiegoś znacznego wzrostu temperatury w stosunku do normy. Wszystko wskazuje na to, że istotnie występuje problem z teksturami (kilka osób pisało do mnie w tej sprawie), który swego czasu zaanonsował taki jeden krzykacz, zaś jeśli chodzi o pękające wyświetlacze to póki co należy to raczej traktować jako pojedynczy przypadek i oby tak zostało. Współczuję koledze ogromnie, bo nawet nie wyobrażam sobie jakie to musi być w***wiające odsyłać na gwarancję sprzęt po 4 dobach :-/.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez trolol » poniedziałek, 16 marca 2015, 19:05

Dostałem odpowiedź od serwisu:

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Śmiech na sali za kwotę naprawy i to, że nie naprawią tego w ramach gwarancji.
Jestem ciekawy czy ktoś w ogóle rozebrał ten telefon by sprawdzić czy coś tam nie jest spierniczone.
Oczywiście nie zamierzam płacić za naprawę tego szmelcu, jak przyjdzie do mnie telefon z odmową idę do rzecznika konsumentów i może prawnika zależnie od tego, co rzecznik mi powie.
Wszystkim polecam zastanowienie się dobrze, przed wyborem jakiegokolwiek telefonu tej marki. Wyświetlacz który w Chinach kosztuje 60$ czyli jakieś 250zł po dzisiejszym kursie licząc oni wyceniają z wymiana ponad trzy razy drożej.
trolol

Pochwały: 2

Postprzez Venn » poniedziałek, 16 marca 2015, 19:19

Z tego co wkleiłeś widzę, że 726,72zł to koszt całości, czyli robocizny+ ekranu + vat (bo brutto), więc nie do końca wychodzi 3x taniej w Chinach, bo liczysz sam wyświetlacz bez robocizny i bez vatu na tych dwóch elementach. Co nie zmienia faktu, że historia woła o pomstę i wycena dalej jest z kosmosu.

Jak nic nie uda się ugrać (odpukać) to może najsensowniej będzie samemu kupić taki wyświetlacz i wymienić w jakimś serwisie...tylko z gwarancją po ptakach.
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42

Postprzez saperq » poniedziałek, 16 marca 2015, 19:30

Venn napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co z takiej gwarancji jak i tak jej nie ma ...
Tym razem w drodze Xiaomi Redmi Pro :-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP

Pochwały: 29

Re: Odp: Saomczynne pęknięcie wyświetlacza MX4

Postprzez marcus1212 » poniedziałek, 16 marca 2015, 19:33

Kiedyś z innym produktem uderzyłem do rzecznika i powiedział mi że na własny koszt będę musiał zrobić ekspertyzę, koszt ok 200-300 zł i niewiadomo jaki będzie werdykt...ziarnko do ziarnka...i może okazać się nieopłacalne.
Ale nie poddawaj się!

Wysłane z mojego m1 note
ASUS P320 --> HTC Magic --> Samsung Galaxy S --> Nexus 4--> LG G2 --> Meizu M1 Note ---> Samsung Galaxy Note 4
marcus1212
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez trolol » piątek, 20 marca 2015, 22:05

Doszedł dziś do mnie telefon z serwisu.
To, że odrzucili naprawę to jedno ale najlepszy jest komentarz w rubryce uszkodzenia:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nawet pomijając już to, że sam pękł wyświetlacz to telefon jest w stanie idealnym poza tym, bez rysek itd. ale rozumiem, że to ich "linia obrony".
Fajnie świadczy to o marce, że po 4 dniach u mnie serwis już stwierdza ślady użytkowania i ryski.
To po dwóch miesiącach telefon ulega dezintegracji czy jak?
Napiszę jeszcze do centrali MEIZU, co się odpierdziela w tym serwisie i o prośbę naprawy/interwencji.
trolol

Postprzez Pirzu » niedziela, 22 marca 2015, 03:16

Pamiętaj, że chroni CIę prawo do roku, a nei gwarancja... :) Gwarancje przez rok wsadz sobei daleko gdzies, a zajmij sie towarem niezgodnym z umową czy rękojmii.

Poelcam Ci tez gościa z Facebooka, który potrafi wytaczać procesy sądowe firmom jak Samsung, Nokia, Htc..
https://www.facebook.com/zepsutakomorka?fref=ts

Napisz do niego, jak cała sytuacja wyglądała i wygląda, pewno coś Ci odpisze i doradzi, może weźmie sprawy w swoje ręce :)
Pirzu

Pochwały: 19

Postprzez trolol » niedziela, 22 marca 2015, 17:05

Pirzu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki za namiar ale niestety jego odpowiedź to: Witam, w mojej ocenie jest to uszkodzenie mechaniczne nie podlegające gwarancji producenta. Pozdrawiam
trolol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna