• Reklama

Samsung SIV

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Samsung SIV

Postprzez Aga_M » 29 lis 2013, o 16:28

Dzień dobry ;-)
chyba jestem pierwszą dziewczyną na tym forum. I od razu będę błagać o pomoc. A mianowicie wczoraj dostałam piękną replikę samsunga SIV.
Niestety, wbrew temu co pisano wszystko jest po agnielsku ;((((
Moje pytanie brzmi, czy jest szansa i sens zmieniac go , zmieniac androida itp. Czy lepiej zostawic jak jest bo można go kompletnie zepsuć.
A 2 pytanie brzmi jesli zostawie telefon w takim stanie jak jest, czy bede w stanie ustawic moj tel pod siec play, bym mogla odbierac mmsy!!
Wczoraj spawdzalam Wi-fi dziala wszystko super.
Bardzo proszę o pomoc :-(
Aga_M
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 16:06
Telefon:: Samsung IV

Reklama

Re: Samsung SIV

Postprzez bartazzz » 29 lis 2013, o 16:47

ustawić po mmsy oczywiście można. Jeśli uda nam się zidentyfikować dokładny model telefonu byc może znajdzie sie do niego oprogramowanie. Zrób jakieś zrzuty ekranu, jak wygląda pulpit ustawienia im więcej tym lepiej
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Samsung SIV

Postprzez Aga_M » 29 lis 2013, o 18:57

Dzieki bartazz za tak szybką odpowiedz uff straszni sie stresuje tym fonem a nie mam nikogo w około kto by sie na tym znał. Byłam dzis w paru serwisach w pewnym supermarkecie odesłali mnie z kwitkiem ze oni nie zajmują sie chinszczyzna ;((( a wiec, Pisze model GT-I9500 , ANDROID 4.2.2 Jesli chodzi o te zrzuty to na pewno jak dojde jak sie to robię wyśle , proszę wziąć pod uwagę ze jestem dziewczyna;D
Aga_M
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 16:06
Telefon:: Samsung IV

Re: Samsung SIV

Postprzez bartazzz » 29 lis 2013, o 19:56

Zainstaluj antutu i podaj wyniki

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Samsung SIV

Postprzez Naezis » 30 lis 2013, o 02:28

Podaj aukcje na której kupiłaś może coś z tego wywnioskujemy.
Naezis
 
Posty: 188
Dołączył(a): 5 paź 2013, o 00:54
Pochwały: 1
Telefon:: Apple

Re: Samsung SIV

Postprzez bartazzz » 30 lis 2013, o 08:18

Naezis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

racja. Mam nadzieje że to nie aukcja allegro bo wtedy sprzedający wklei z innej aukcji, chcąc zawyżyć parametry
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Samsung SIV

Postprzez Aga_M » 30 lis 2013, o 11:26

Witam Panowie i bardzo dziękuje za zainteresowanie się tematem.
Aukcja juz wygasła , kupowałam na Aliexpress http://www.aliexpress.com/snapshot/291469701.html
Aga_M
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 16:06
Telefon:: Samsung IV

Re: Samsung SIV

Postprzez lukkki » 30 lis 2013, o 11:57

Nie chcę cię straszyć. Oj będą z nim ogromne problemy...
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Re: Samsung SIV

Postprzez zriel » 30 lis 2013, o 13:39

Jak już pisałem wielokrotnie - ludzie którzy kupują taki badziew sami proszą się o problemy. Tak jak napisałem na priv : jedyne co polecam to wydusić ze sprzedawcy oryginalny brand tego wynalazku - ale wtedy z samsunga zostanie tylko logo na obudowie, i poszukać oryginalnego softu do niego. Albo wyrzucić go do śmieci :-)

Edit : Smartfonów będących dobrej jakości klonami samsungów jest mnóstwo - wszelkiej maści Star/Ulefone,Bedove,Haipai itp. Podróbki 1:1 nie sprawiające większych problemów na palcach jednej ręki można policzyć - zazwyczaj są to dobre klony do których sprzedawca oferuje jedynie obudowę z logo i nakładkę wizualną na androida. Wszystkie inne "garażowe" produkty w których zmodyfikowano też wpisy dotyczące modelu telefonu,cpu i gpu, ilości pamięci RAM i wewnętrznej pamięci na dane oraz modelu kamery prędzej czy później(a raczej prędzej) wysypują się i sprawiają problemy. Co ciekawe są nabywcy takich wynalazków którzy próbują w razie problemów reklamować produkt(wygladający prawie jak oryginał oprócz jakości ofc.) w serwisach Samsunga i zazwyczaj są zdziwieni że numer seryjny ich nabytku (też fake) nie znajduje się w bazie Samsunga.
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: Samsung SIV

Postprzez bartazzz » 30 lis 2013, o 13:46

niestety to niepolecany klon 1:1 nie wiadomo co jest w srodku. Jedynie chińczyk może pomóc. Jakiekolwiek inne próby wrzucania innego softu mogą skończyć się ucegleniem.
Jedyne co na dziś polecam to ustawienie morelocale i zmiana aplikacji na polskie łącznie z launcherem, wtedy mocno nie odczujesz różnicy. Do konfiguracji mms musisz ustawić i wybrac odpowiedni APN w ustawieniach sieci komórkowych
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Samsung SIV

Postprzez Aga_M » 30 lis 2013, o 14:59

;(
Aga_M
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 16:06
Telefon:: Samsung IV

Re: Samsung SIV

Postprzez Aga_M » 30 lis 2013, o 15:15

MTK 6589 czy to jest ten orginalny brand??
Aga_M
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 16:06
Telefon:: Samsung IV

Następna strona

Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama