• Reklama

Samrtphone pod konkretne wymagania

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Samrtphone pod konkretne wymagania

Postprzez alketsrutra » 5 lis 2014, o 14:30

Witam po raz pierwszy.
Ja kupiłem i otrzymałem kilkanaście dni temu Huaweia Ascend P6s. Źródłem nie był aliexpress.
Kierowałam się w dużej mierze wyglądem aparatu, obsługą dualsim i jego dobrymi parametrami. Celowo napisałem dobrymi bo nie zależało mi na super nowościach i wydajności procesora, pamięci, wielkości ekranu.

Po kilkunastu dniach jestem bardzo zadowolony. Nie jestem super znawcą androida, a udało mi się samodzielnie pokonać brak normalnego sklepu play i chroma na telefonie i teraz wszystko działa i się instaluje jak chcę (bez rootowania systemu). Była zainstalowana chińska (angielsko języczna) wersja playa i przeglądarki internetowej, która bardzo przypomina chroma).

Mam jednak kilka pytań.
1) Systemowa aplikacja do wysyłania wiadomości SMS i MMS nie jest spolszczona, działa po angielsku. Nie jest to duża wada ale może ktoś wie czy można ją spolonizować bez pobierania innej aplikacji (tej oryginalnej nie da się odinstalować, a jedynie wyłączyć ale tego nie próbowałem bo nie chcę popsuć czegoś co działa poprawnie) ? Poza tym na telefonie dla się uruchomić kilkanaście aplikacji z chińskim znakami, ale nie są one mi do niczego potrzebne więc jak się dało to je wyłączyłem
2) Obecnie telefon działa na EmotionUI 2.0 w wersji P6S-U06V100R001C17B131 po dwóch aktualizacjach i na Androidzie 4.2.2. Ale proponuje mi pobranie (po chińsku) dużej aktualizacji do EmotionUI 2.3 w wersji B208SP01 (z wersji B131) i do Androida 4.4 (kit kat). Mam wątpliwości czy po tej aktualizacji będzie poprawa błędów w tłumaczeniu nakładki EMUI i czy ogólnie warto tą aktualizację. Może ktoś z innych użytkowników miał podobne rozterki (np. na ascend p6) i wie jak w praktyce działa ta nowa nakładka i kit kat na tym telefonie ? Czy jest szansa, że telefon po aktualizacji ostatecznie pozbędzie się chińskich aplikacji (nie jest specjalnie uciążliwe)? :roll: A może ktoś wie co należałoby innego ściągnąć :?:

Pozdrawiam, :-)
Załączniki
Screenshot_2014-11-05-12-04-02.jpeg
Screenshot_2014-11-05-12-04-02.jpeg (78.19 KiB) Przeglądane 197 razy
Screenshot_2014-11-05-12-04-34.jpeg
Screenshot_2014-11-05-12-04-34.jpeg (78.98 KiB) Przeglądane 197 razy
alketsrutra

Telefon:: Huawei

Reklama

Re: Samrtphone pod konkretne wymagania - pytan dot. Ascenda

Postprzez alketsrutra » 5 lis 2014, o 23:35

http://huaweinews.com/2014/11/ascend-p6s-emui-3-b306/

Tu znalazłem świeżą informację o kolejnej aktualizacji dla Ascenda p6s. Co myślicie o tej opcji ???
alketsrutra

Telefon:: Huawei

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?