• Reklama

Samochodowe zestawy głośnomówiące

Akcesoria Rowerowe, motocyklowe i samochodowe,

Samochodowe zestawy głośnomówiące

Postprzez anduril » 19 lut 2015, o 13:06

Testował ktoś zestawy głośnomówiące? Mam już Jabrę Drive i Jabrę Cruiser 2, ale szukam czegoś tańszego niż te 130 zł.

http://www.aliexpress.com/item/Wireless ... 71873.html
Wygląda sensownie, kosztuje ~50 zł, ale gdyby ktoś miał porównanie bądź wrażenia to byłoby super.
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19

Reklama

Re: Samochodowe zestawy głośnomówiące

Postprzez jajeczko » 19 lut 2015, o 15:34

Link nie działa
jajeczko

Pochwały: 1

Postprzez anduril » 19 lut 2015, o 16:00

anduril
AKTYWNY

Postprzez xsysiu » 19 lut 2015, o 18:55

Ja kupowałem https://www.fasttech.com/p/1451317 Działa przyzwoicie, minusem dla mnie jest zbyt duży zasięg takich urządzeń. Przeważnie jest prawdziwie ok 10m., wkurza trochę jak często wsiadasz i wysiadasz z auta. Ogólnie jakość dźwięku poprawna ale nie powala, montaż na kierownicy pozwala odbierać połączenia bez odrywania rąk, długi czas działania baterii. W sumie już z niego nie korzystam bo zamontowałem sobie w aucie kombajn radio na androidzie z bt.
xsysiu

Postprzez anduril » 19 lut 2015, o 23:42

Dzięki za info. Ciekawy patent z tym mocowaniem.
A co za radio? Bo tego też jeszcze w aucie nie mam, może pożenię jedno z drugim ;)
anduril
AKTYWNY

Postprzez Jabuszko » 19 lut 2015, o 23:50

http://www.aliexpress.com/item/Wireless ... 71873.html

Mam dokładnie coś podobnego. Jak za taką kasę działa bardzo dobrze. Jakość dźwięku jest akceptowalna. Długo trzyma bateria jak na moje użytkowanie :)
Jabuszko

Postprzez xsysiu » 20 lut 2015, o 01:56

anduril napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Radyjko takie http://www.aliexpress.com/item/Huifei-Car-DVD-Navigation-for-BMW-3-Series-E46-free-shipping/1825516068.html teraz sprzedają z lepszą rozdziałką.
A tak wygląda w aucieObrazek

Obrazek
Do tego przenośny routerek + modem LTE :D
xsysiu

Postprzez anduril » 20 lut 2015, o 10:45

@xsysiu - fajny zestaw! Daj hasło do wifi, przyda się gdybym kiedyś jechał za Tobą :mrgreen: Niestety ani tego nie pomieszczę w aucie, ani w budżecie... ;)

@Jabuszko - dzięki, kupuję :)
anduril
AKTYWNY

Postprzez malumalu » 26 lut 2015, o 07:30

Jabuszko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Witam.
Również mam ten gadżet. W zupełności wystarcza. tak jak wyżej -bateria trzyma bardzo długo. Zasięg około 10 metrów, automatyczne łączenie po rozłączeniu do 10 minut. Łączy się również głosowo z nawigacją od Nokii ( potwierdzone Lumia 1320). Nie ma problemu z podłączeniem dwóch telefonów. Za te pieniądze - naprawdę POLECAM. Kupiłem na innej aukcji za 12 $. Pozdrawiam.
malumalu

Postprzez pestka772 » 28 lut 2015, o 03:29

Nie ma jakiś przesterowań w dźwięku? Ja się osobiście zraziłem do wszelkich zestawów głośnomówiących budżetowych, miałem z biedronki za 59 zł (ja kupiłem z wyprzedaży za 35:P produkcji a właściwie brandingu MyPhone:P) jakoś rozmów kiepska , A bateria miała trzymać na czuwaniu 40 dni czy więcej a po dwóch tygodniach nie używania był rozładowany. Były też różne głośniczki BT z funkcją zestawu głośnomówiącego ale to była jeszcze gorsza porażka aż w końcu kupiłem dodatkową słuchawkę BT Plantronics ML18 ( w aucie, a ML20 w domu ) i jestem zadowolony z tego rozwiązania bo słuchawka trzyma na czuwaniu długo a co najlepsze ma włącznik na suwak i póki sam jej nie wyłączę to będzie cały czas czuwać a nie jak to było w tym zestawie z biedro że po paru min się wyłączał i trzeba było znowu go włączać i słuchać głupich komunikatów, słuchawka ma jeszcze takie plusy że reszta pasażerów nie podsłuchuje :P i że rozmowę możemy kontynuować po wyjściu z auta ;). Ale skoro polecacie taki zestaw za około 10$ to może warto się nim zainteresować .
pestka772
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez TLasky » 28 lut 2015, o 03:48

pestka772 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przetestowałem chyba wszystkie możliwe konfiguracje na rozmowę w aucie, jak też i kilka słuchawek (w tym m.in. Plantronics Voyager cośtam za prawie 350 zł) i powiem Ci szczerze, że lepszej opcji niż ML20 nie znalazłem :-). Ta słuchawka jest tak genialna, że producent powinien wycofać ją ze sprzedaży, żeby móc sprzedać jakiekolwiek inne modele :-D. Najbardziej rozbawiło mnie to, że kiedyś w zimie słuchawka wypadła mi z kieszeni przy wysiadaniu z auta, po czym 2 dni później idę do samochodu (weekend miałem to nie musiałem jeździć :-)) patrzę, a tu wystaje coś czarnego z lodu-zamarzniętego śniegu. Okazało się to być końcówką zausznika słuchawki :-D. Odkułem ją z lodu, zostawiłem niedaleko kaloryfera na ok. 2 dni i działa do dziś :-). W firmie kupuje pracownikom różne słuchawki (takie jakie sobie wybiorą, w granicach rozsądku of course :mrgreen:) i nikt, kto mnie posłuchał i wybrał Plantronicsa nie żałuje, zaś w Nokii czy Samsungu prędzej czy później każdemu pękają zauszniki, które niestety dokupić jest bardzo ciężko (albo ja jestem nieogarnięty :-)). Za największą wadę słuchawki uważam to, że zapomina się o niej po pewnym czasie i zdarza mi się np. chodzić z nią 2-3 godziny w domu, dopóki rodzinka się nie ponabija wystarczająco długo i mi nie przypomni, żebym ją zdjął :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81

Postprzez pestka772 » 28 lut 2015, o 04:12

Też miałem kilka różnych słuchawek i zdecydowanie wygrywa ML18/20 (w zasadzie identyczne słuchawki minimalnie się wyglądem różnią i tam chyba czasem czuwania, ale jakość rozmów w obydwóch bardzo dobra ) bo można kupić nową za 60-70 zł a jakość wykonania i trwałość jak za sprzęt wart o wiele więcej. Nokia 104 niby fajna ale strasznie nie wygodna, ciężko dopasować do ucha i się sama wyłącza po jakimś czasie nie podłączona. Nokia 110 słaba bateria, uchwyt tandetny zaraz się łamie. Samsung hm 1200 cenowo podobny do ML18 ale padła jakość rozmów i uchwyt też nie powala swoją solidnością, tyle że w zestawie był zapasowy pałąk. Jabbre jakąś miałem ale też uchwyt był niewygodny i problemy z łącznościa. Ja tam osobiście wolę wydać te około 70 zł na słuchawkę cy zestaw głośnomówiący niż jeździć samochodem z telefonem i stwarzać zagrożenie, parę razy miałem zdarzenie ze osoba bardzo wciągnięta w rozmowę a to by wjechała we mnie albo by potrąciła dlatego uważam karanie za rozmowy podczas jazdy za bardzo słuszne.
pestka772
AKTYWNY

Pochwały: 4

Następna strona

Powrót do Akcesoria Rowerowe, motocyklowe i samochodowe