• Reklama

Samochodowe przednie światła LED (dzienne)

Akcesoria Rowerowe, motocyklowe i samochodowe,

Samochodowe przednie światła LED (dzienne)

Postprzez Paweel » 19 lis 2014, o 22:57

Jak w temacie.
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
a na poważnie.
Ktoś zamawiał. Opinie, wrażenia linki.
Interesują mnie dobre jakościowo, kasa to rzecz drugorzędna. Wolę zapłacić ciut więcej niż co 2 tygodnie grzebać przy samochodzie z wymianą. Kwestia homologacji to rzecz drugorzędna ale dobrze jak by coś było.
Paweel

Pochwały: 8

Reklama

Re: Samochodowe przednie światła LED (dzienne)

Postprzez majkel_94 » 19 lis 2014, o 23:04

Paweel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Powodzenia na przeglądzie lub przy kontroli bez homologacji na kloszu :-D
majkel_94
VIP

Pochwały: 19

Postprzez cieplasek » 20 lis 2014, o 08:02

Z allegro kupilem za 30 zl z homologacja. Smigam juz 2 miesiac i spokoj. Zastanowil byn sie czy homologacja to rzecz drugorzedna.
cieplasek

Postprzez czynmydobro4fun » 20 lis 2014, o 09:06

Weź kup porządne, mocne ledy. Philipsy kosztują 230 na allegro. Ludzie założą jakieś badziewie i niby coś im tam świeci ale widać ich dopiero jak są 20 metrów przed tobą. Moim zdaniem w tym wypadku lepiej kupić coś dobrego lub nie kupować wcale.
czynmydobro4fun

Postprzez Paweel » 20 lis 2014, o 09:53

źle się wyraziłem z tą homologacją. Ok jak najbardziej powinny lampy mieć, dla mnie samego bo co do problemów przy przeglądzie to rzadko zdarza się że coś się diagnoście nie spodoba.
Wiem źe Phillips czy hella sprzedają jak najbardziej dobre lampy. Zadałem pytanie czy ktoś sprowadzał z ali takie rzeczy i ma jakieś doświadczenia. A co do homologacji lamp z ali. Nie szukałem ale nie wierzę że nie znajdą się takie z homologacją na rynki EU. Jeśli na ali są same bez homologacji to skąd się biorą homologowane w polskich sklepach, hurtowniach i allegro. Klosze przeklejają w Polsce, lub homologację dorabiają?
Paweel

Postprzez faraon20 » 20 lis 2014, o 17:09

Paweel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

to masz słabego diagnostę. Prawda jest taka że się powinien czepiać wszystkie bo to wpływa nie tylko na Twoje bezpieczeństwo ale i na bezpieczeństwo innych ludzi na drodze.
Fakt że większość lamp na rynku przychodzi z chin i mają tylko nabity znaczek CE a homologacji faktycznie nie mają i przegląd powinny przejść bez problemu to samo kontrolę policyjną. Ale ja akurat na lampach bym nie oszczędzał ;) W Polsce można fajne lampy kupić za 100-150 złotych i posłużą na pewno dłuuuugi czas.
faraon20

Pochwały: 3

Postprzez Zupa1 » 20 lis 2014, o 18:27

Ja zastanawiałem się nad czymś takim http://www.aliexpress.com/store/product ... 8087720.35

Po np. 5szt na jedną stronę powinno wystarczyć aby być dobrze widocznym.
Zupa1

Pochwały: 6

Postprzez saperq » 20 lis 2014, o 18:45

Zupa1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sterownik jakiś również kupisz? Czy ciągle będziesz walić po oczach ?

Od siebie mogę polecić :
Osram Światła Dzienne PX-4 DRL LEDriving 6000K.
Faktycznie kosztują 200zł+, ale warte są swojej ceny.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż Redmi Pro 5,5" OLED 3/32
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 29

Postprzez TiTuS » 20 lis 2014, o 22:30

Zupa1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

1. To coś nie ma tych 9W.
2. Jakby miał oto by sie ugotowało przy pracy ciągłej, szczególnie latem :) Nie ma gdzie ciepła odprowadzić.
3. Ta soczewka to troche za szeroki kąt daje jak na światła dzienne.
4. Wspomniana homologacja to gdzie?

Sam będę czegoś szukał dla siebie wiec obiecuję wrócić tu z propozycjami ale jak znajdę czas dopiero ;)
TiTuS

Postprzez cieplasek » 28 lis 2014, o 00:55

A ja naleze do tych co uwazaja ze jazda w dzień na swiatlach to chory przepis. Dlatego tez zamontowalem ledy za 30 zł z wybita homologacja. Swieca wedlug mnie przyzwoicie. I jak ktos pisze ze ma kupic sobie cos porzadnego bo nie widac go z 20 metrow to rownie dobrze moge napisac ze zamiast wydawac 200 zl na porzadne swiatla to za tak kase prosze isc do okulisty. Kazdy ma inne priorytety. A swiatla do jazdy dziennej sa po to by w dzien jezdzic. Jak przychodzi zmrok powinno sie przelaczac na swaitla mijania. Pozdrawiam
cieplasek

Postprzez majkel_94 » 28 lis 2014, o 01:34

Światła w dzień to dobry pomysł, ale nie jazda na światłach mijania.
One z definicji mają nie świecić bo autach z naprzeciwka, a w dziennych właśnie chodzi żeby świeciły wszędzie żeby nas było widać.
Już nie raz bym komuś zajechał drogę, bo jedzie ciemnym autem w pochmurny dzień bez świateł...
majkel_94
VIP

Pochwały: 19

Postprzez cieplasek » 28 lis 2014, o 13:12

Tylko wychodząc z Twojego założenia że samochód ma być widoczny to światła dzienne nie spełniają tego. Bo świecą się tylko z przodu samochody. Natomiast tył jest nieoświetlony.
cieplasek

Następna strona

Powrót do Akcesoria Rowerowe, motocyklowe i samochodowe