• Reklama

Rożnica w dodatkowych opłatach miedzy kurierem a China post

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Rożnica w dodatkowych opłatach miedzy kurierem a China post

Postprzez oranos7 » 4 lis 2013, o 15:33

Witajcie.
Bardzo proszę o wytłumaczenie mi jakie są różnice w dodatkowych opłatach miedzy kurierem np feedex a China Post Air Mail. Chodzi mi tylko o koszty oclenia paczki (bo cło i vat jest stałe) ?? Czy ceny są podobne czy znacznie się różnią ?
oranos7

Telefon:: nokia

Reklama

Re: Rożnica w dodatkowych opłatach miedzy kurierem a China p

Postprzez whst » 5 lis 2013, o 20:37

Nie rozumiem do końca pytania, ale jeśli dobrze odczytałem, to wygląda to następująco:
Biorąc przesyłkę kurierem jest o wiele większa szansa, że zapłacisz VAT. VAT jest stały. Cła nie płacisz nigdy.
Różnice w cenie dostawy kurierem i pocztą są chyba oczywiste?
whst

Pochwały: 16
Telefon:: v967s

Postprzez oranos7 » 5 lis 2013, o 22:41

Chodziło mi o to czy jesli idzie zwykłym listem to taniej mnie wyjdą opłaty związane z ocleniem paczki, sama opłata za to ze paczka przechodzi przez urząd celny (bo cło i wat zawsze sa jednakowe). Tak na marginesie ile ona wynosi ??

kurierzDHL bierze 77 zł netto za samo załatwienie formalności, nie wiem ile bierze urząd celny (stad to pytanie), ale wiem ze jesli chce aby paczka poszła do urzedu celnego w moim miescie to dhl żąda za to 100 zł. Czy jesli przesyłka by szła pocztą to trafila by do najbliższego urzedu celnego od mojego miejsca zamieszkania?
oranos7

Postprzez zriel » 5 lis 2013, o 23:16

do polski paczki dostarcza tylko DHL i z automatu masz obsługę celną u nich za którą oprócz vat płacisz ok 80 zł. Jak przesyłka idzie pocztą to może zostać naliczony vat ale nie musi a celnicy zatrudniani przez nasz rząd nie pobierają opłat za obsługę celną.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez oranos7 » 6 lis 2013, o 03:42

Dziękuje za informacje, a czy przypadkiem Feedex rowniez nie dostarcza paczek do Polski ??
oranos7

Postprzez zriel » 6 lis 2013, o 04:54

Fedex działa w Polsce ale dopiero raczkuje. Z Chin do polski DHL głównie.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez oranos7 » 6 lis 2013, o 23:51

wybrałem jednak feedex. Nizsza cena od DHLa (40 zł netto w stosunku do 77 zł netto). Feedex nie wymaga dołączenia do upoważnienia kopii dowodu osobistego ponieważ dla osob prywatnych nie jest on wymagany, DHL za to z bliżej niewyjaśnionych przyczyn tak.
oranos7

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI