• Reklama

Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez secretsanta » 8 kwi 2015, o 10:30

Stało się. Rozebrano na części nowego Samsunga S6 Edge oraz jego standardową wersję S6. Tekst o S6 już niebawem, teraz skupmy się na znacznie ciekawszym ze względu na zakrzywiony ekran S6 Edge."Naprawialność" czyli stopień trudności i czas potrzebny do rozmontowania i wymiany typowych części jak wyświetlacz czy bateria oceniono dość nisko bo na zaladwie 3 punkty na 10 możliwych. Czytajcie dalej by dowiedzieć się dlaczego.

Obrazek

Trudności rozpoczynają się już na początku przy próbie zdjęcia tylnego panelu który jest wykonany ze szkła. Jest on przyklejony i wciśnięty między ramkę co wymaga użycia stosownych narzędzi a głównie specjalnej przyssawki. Po zdjęciu tegoż szklanego panelu jest tylko trochę łatwiej. Do odkręcenia mamy dużą ilość małych śrubek. Teraz uzyskujemy dostęp do baterii ale żeby ją odłączyć trzeba ją na odpiąć od spodu od płyty głównej a potem odkleić od niej!

Po wyjęciu płyty głównej widzimy procesor, kości pamięci, aparat i komponenety komunikacji NFC upakowane dookoła płyty głównej. Jednakże lokalizacja tych komponentów jest nieco inna niż w przypadku standardowego modelu S6. Jest oczywiście spowodowane zastosowaniem zagiętego wyświetlacza. Porównanie tych elementów na zdjęciu poniżej.

Obrazek

Tak jak w przypadku S6 i tutaj w S6 Edge widzimy sporo komponentów wyprodukowanych przez samego Samsunga.

Krzywizna ekranu wymusiła przesunięcie slotu SIM z boku urządzenia na jego górną część. Z tego samego powodu przesunięto komponenty Audio i anten. Wątpliwe jest by te zmiany miały wpływ na funkcjonowanie telefonu ale ciekawe jest ile problemów wygenerowało zastosowanie innego wyświetlacza. Innym „poświęceniem” na które zdecydował się samsung jest rezygnacja z micro USB 3.0 i zastosowanie wolniejszego micro USB 2.0. Zdecydowano się na to prawdopodobnie dla zaoszczędzenia przestrzeni a może i kosztów.

Obrazek

Wracając do wyświetlacza AMOLED , możemy teraz z innej perspektywy dostrzec jego krzywiznę a także jego ugięcie pod lekkim naciskiem. Niestety próby podniesienia ekranu spowodowały jego rozwarstwienie co sugeruje że wymiana pękniętego szkła wymusi wymianę całego elementu którego koszty produkcji są wysokie i wynoszą około 25-26 dolarów podczas gdy koszt tradycyjnego wyświetlacza to około 3 dolarów.

Obrazek

Źródło: androidauthority
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Reklama

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez radier » 8 kwi 2015, o 11:08

Kto "rozebrał"? Jacy "my"?

Źródło: https://www.ifixit.com/Teardown/Samsung ... down/39158
Avatar użytkownika
radier
AKTYWNY
 
Posty: 395
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 23:40
Pochwały: 11
Telefon:: Samsung

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez Dablju » 8 kwi 2015, o 11:42

Niby jest źródło newsa, ale nie powinno się pisać na wstępie "rozebraliśmy". Co do samego telefonu to ciekawi mnie połączenie najnowszego Exynosa w 14nm, AMOLEDA i baterii bądź co bądź dosyć małej (2550mAh).
Dablju
VIP
 
Posty: 853
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 13:52
Lokalizacja: Głogów
Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez secretsanta » 8 kwi 2015, o 11:52

Wpis poprawiony na Waszą wyraźną prośbę. Telchina nie jest moim jedynym "miejscem pracy". A swój udział w pracy dla iFixit mam, stąd taka a nie inna forma wpisu.
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez robot » 8 kwi 2015, o 12:03

Parodia - byle tylko nabic wyswietlenia. Zajmijcie sie robota , i ludzie sami zaczna wchodzic na strone.
robot
AKTYWNY
 
Posty: 308
Dołączył(a): 14 mar 2015, o 12:17
Pochwały: 4
Telefon:: lumia

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez secretsanta » 8 kwi 2015, o 12:20

A kto powinien się tą robotą zająć? I jak powinna ona wyglądać?
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez robot » 8 kwi 2015, o 12:22

ten kto ten durny klamiliwy tytul wymyslil . Zreszta juz zostal zmieniony - wiec chociaz przyznaliscie sie do oszustwa.
robot
AKTYWNY
 
Posty: 308
Dołączył(a): 14 mar 2015, o 12:17
Pochwały: 4
Telefon:: lumia

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez secretsanta » 8 kwi 2015, o 12:27

Tytuł się nie zmienił.
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez robot » 8 kwi 2015, o 12:29

czyli jest oszustwem , bo to nie WY a inny portal . Nawet jak ktos tam pracowal to co ma to do rzeczy ? Jak ktos odchodzi z apple do samsunga to bierze co mu sie podoba ? Tani chwyt na zyskanie odslon i nic wiecej :) Dobry start , teraz kazdy zapamieta wasz portailik jako bande oszustow.
robot
AKTYWNY
 
Posty: 308
Dołączył(a): 14 mar 2015, o 12:17
Pochwały: 4
Telefon:: lumia

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez Maltis » 8 kwi 2015, o 12:49

A ten Galaxy s6 to jakis chinczyk jest czy co....?? Bo tu forum o chnczykach jest chyba...
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Avatar użytkownika
Maltis
VIP
 
Posty: 852
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 12:14
Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez ddr » 8 kwi 2015, o 13:04

Koreańczykiem.
To forum jest o wszystkim i o niczym.

@radier, źródło jest ponoć inne
@secretsanta, jak już podajesz źródło to i link by się przydał.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Rozbieramy na części : Samsung S6 EDGE

Postprzez secretsanta » 8 kwi 2015, o 17:18

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie ma problemu, źródłem które zamieściło oryginalny tekst jest
https://www.ifixit.com/Teardown/Samsung ... down/39158
z tego źródła skorzystał portal
http://www.androidauthority.com/galaxy- ... wn-599175/
a ja tłumacząc tekst na potrzeby Telchina użyłem słów typu "my" - jeśli kogoś tymi słowami obraziłem, przepraszam.
Od pewnego czasu mam spory udział w tutorialach zamieszczanych na ifixit.com stąd to co pisze iFixit trakuję jako "my to zrobiliśmy". Niemniej jednak przy rozbieraniu samsunga nie byłem, miałem jedynie okazję "pomacać" po fakcie uszkodzony, rozklejony wyświetlacz i pozostałe części. Przygotowaniem tego "teardowna" zajmowało się jednocześnie 7 osób mieszkających w 7 różnych krajach.
secretsanta
NewsMan
 
Posty: 423
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 15:22
Pochwały: 22
Telefon:: dual sim


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama