• Reklama

ROM JIAYU S3 MOD - PAVLIK_KK_S3SW_20150314_V2.5

ROM JIAYU S3 MOD - PAVLIK_KK_S3SW_20150314_V2.5

Postprzez pavlikdc » sobota, 2 kwietnia 2016, 21:02

Przedstawiam backup: PAVLIK_KK_S3SW_20150314_V2.5 (KitKat)

Czytania jest dużo... ale za drugim razem nie zajmie wam wszystko więcej niż 10-15min.

Obraz backupu wykonany jest dla PhilZ Touch recovery i takie też recovery wgrane jest w poniższym backupie. Wg mnie jest to najlepsze, wygodniejsze i najczytelniejsze recovery (poruszanie się poń: wybór przez vol+ i vol- a powerem potwierdzamy). Rom przygotowany jest dla wersji Advanced (3GB RAM, NFC) ale z powodzeniem powinien działać też z wersją 2GB RAMu. Backup nie działa z wersją Jiayu S3+. Backup jest miksem plików dlatego kredyty lecą do superdragonpt (kernel), do nieznanej bliżej osoby (recovery) oraz do Jiayu China (cała reszta i ta pozostawiona i ta okastrowana :D ).

Nie będę się rozwodził co konkretnie jest usunięte a co pozostawione bo to za dużo pisania dlatego w skrócie: system jest okrojony prawie z połowy aplikacji oraz plików (m.in pliki tapet, tematy, tts, voice search / voice unlock / dzwonki) a pozostawione są tylko te, niezbędne do poprawnej pracy telefonu. Dodatkowo dograna jest apka Greenify w której można hibernować aplikacje oraz zastąpiony org launcher na Nova Prime. W greenify bezpiecznie można zahibernować wszystkie aplikacje użytkownika plus z systemowych: galeria, aparat Rejestrator dźwięku i SmardCard Service.

Zalety?
ROM jest prawie dwa razy szybszy (nie mówię tu o wynikach antutu tylko o pracy na aplikacjach).
Ten MOD jest zcrackowany - można "aktualizować" nie tylko nowsze ale również starsze wersje aplikacji.
Jest bardziej oszczędny jeśli chodzi o baterię niż stock.
Aparat robi świetne (najlepsze możliwe) zdjęcia.
Brak efektu topnienia baterii przy ostatnich 15%
GPS łapie fixa dosłownie w sekundę.

Nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenie telefonu. Rom wgrywasz na własne ryzyko.

TUTORIAL WGRYWANIA BACKUPU:

Pobieramy 7-Zip i instalujemy na komputerze - nim będziemy rozpakowywać niektóre paczki, własnie tym programem spakowane.

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pobieramy rom S3SW-20150314-141844. Rozpakować.

Recovery (PhilZ Touch). Rozpakować i podmienić (zastąpić) plik recovery.img w folderze z romem (S3SW-20150314-141844):

Sterowniki USB. Rozpakować i zainstalować (dwie instalki w zaleźności od posiadanego systemu x86/64):

Backup podzielony na dwa pliki PAVLIK_KK_S3SW_20150314_V2.5.7z (001 i 002). Rozpakować klikając na pierwszy plik i przenieść na kartę SD (katalog z plikami) do folderu clockworkmod/backup (jeśli nie ma tychże katalogów to je tworzymy). Wygląda to tak: clockworkmod/backup/nazwa katalogu/pliki backupu

Paczka z programami użytkownika: Chrome (ostatnia wersja, która dobrze działa bez gappsów), ES Manager plików, QuickPic, AirDroid i MX Player, który robi u mnie również za odtwarzacz muzyki (obsługę muzyki trzeba włączyć w opcjach aplikacji):
Pobieramy i wrzucamy (bez rozpakowywania jako pavlik_kk_apps.zip) na wierzch karty SD.

Paczka z Google Play - postępujemy jak wyżej (zip leci na wierzch karty SD):

Wybieramy: ARM -> 4.4 -> Pico

Pozostałe aplikacje od Google można doinstalować ze sklepu.

SP Flash Tool 5.1516.00

W SP Flash Tool wybieramy plik scatter z folderu S3SW-20150314-141844 (rozumiem że plik recovery jest już podmieniony). W zależności od posiadanego romu musimy wybrać albo DOWNLOAD ONLY (jeśli obecnie w telefonie mamy kitkata) albo FIRMWARE UPGRADE (w przypadku lolipopa). NIGDY NIE WYBIERAĆ FORMAT ALL + DOWNLOAD bo stracicie dane NVRAM. Klikamy przycisk DOWNLOAD, wyłączamy telefon i podpinamy go do komputera kabelkiem USB. Po kilku minutach powinniśmy zobaczyć okienko OK. Możemy bezpiecznie odpiąć telefon. Odpalamy go przez VOL+ i POWER jednocześnie. Wchodzimy wybierając RECOVERY MODE i dalej w opcję Wipe and Format Options i dalej Clean to Install a New ROM i zatwierdzamy. Następnie uruchamiamy również wyższą opcję Wipe Cache i Wipe Dalvik/ART Cache.

Po zakończeniu formatowania przechodzimy na wierzch opcji (+++Go Back+++) i wybieramy Backup and Restore i dalej MISC NANDROID SETTINGS -> odznaczyć MD5 Chceksum, teraz poziom w górę i wybieramy jedną z dwóch opcji:

Zatwierdzamy na nazwie katalogu i czekamy jakąś minutę.

Po zakończeniu operacji (Done) wychodzimy na wierzch opcji (+++Go Back+++) gdzie następnie wchodzimy w INSTALL ZIP i wybieramy:

Tutaj wybieramy kolejno paczki: z aplikacjami oraz sklep google (gappsy).
Zatwierdzamy na plikach i voila! Wychodzimy na wierzch recovery i klikamy Reboot System Now!

ps. dzwonek alarmu ustawiamy wchodząc do folderu:

\system\media\audio\alarms\

wybieramy jeden z plików alarmów i otwieramy go w ES File Manager.
Podczas odgrywania pliku klikamy na trzykropek -> Ustaw jako dzwonek -> Ustaw jako alarm.
Dźwięki sms, telefonu i powiadomień dostępne standardowo w ustawieniach systemu i aplikacji sms.

Pochwały przyznane za posta: 8
pavlikdc
AKTYWNY

Pochwały: 13

Reklama

Re: ROM JIAYU S3 MOD - PAVLIK_KK_S3SW_20150314_V2.5

Postprzez ddr » niedziela, 3 kwietnia 2016, 05:42

Daj linka do wstawki z needrom z tym romem.
Zobaczę co tam nagrzebali i przejrzę te Twoje dodatki.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez pavlikdc » niedziela, 3 kwietnia 2016, 13:14

Nie wiem czy sie rozumiemy. Tam nic nie "nagrzebali". Rom na bazie ktorego powstal mod to staruszek kitkat i dawno zadnych modyfikacji nie bylo. Nie podam ci linka bo jestem mobilnie. Poszukaj z g S3SW-20150314-141844. Dodam tylko ze moj mod w odroznieniu od stockowych odpowiednikow jest wolny od wirusow.
pavlikdc
AKTYWNY

Postprzez viara » niedziela, 3 kwietnia 2016, 13:48

pavlikdc napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

i jak w nim bateria trzyma? jak z zasięgiem wifi i danych ? lepiej niż na rc5?
viara
AKTYWNY

Postprzez pavlikdc » niedziela, 3 kwietnia 2016, 15:04

Zasieg napewno lepszy. Choc lolipopy w tym rc5 nie byly przeze mnie dlugo testowane to w porownaniu do xtreme 1.3 (mialem z dzien na tel) tu jest napewno lepiej. Miales problemy z zasiegiem na kk? Ja z raz czy dwa na parterze gdzie obok gwizdek play podlaczony do tableta ledwo dyszal. Oczywiscie zasieg 4g lapie dosc dlugo. Ja sie tym nie przejmuje bo mam ustawione 3g. Sytuacja z bateria wyglada tak ze jestem juz z 10min na wlaczonym ekranie i jak na razie nie spadl ani jeden procent. Chwile fb i teraz chrome. Hibernacja w greenify robi swoje. W porownaniu do lp mamy tu minus w postaci braku obslugi sformatowanego w ntfs pena. Potrzebny otg helper lub es file explorer.
pavlikdc
AKTYWNY

Postprzez ar2rc » niedziela, 3 kwietnia 2016, 15:20

Instalacja skomplikowana, chociaż dobrze opisana... Tak się zastanawiam nie prościej ugotować cały ROM z tymi dodatkami, oczywiście jak umiesz.
ar2rc
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez pavlikdc » niedziela, 3 kwietnia 2016, 15:26

Umiem ale tak jest dla mnie wygodniej i duzo duzo szybciej. W przypadku posiadanie kitkata na tel szybciej bedzie gdy przy flashowaniu we flash tool odznaczysz wszysyko poza recovery. Najwazniejsze by byla partycja dla kitkata i to konkretne recovery ktore mozna wgrac rowniez prze apke mobile uncle ale koniecznie trzeba miec kitkata i pozbyc sie swoich danych. Sam rom z needrom sluzy tylko do sformatowania telefonu i wgrania recovery. Jedyna opcja na przywrocenie danych aplikacji niesystemowych to titanium backup. Z poprzednim telefonem tez taki tutorial (no i mod romu a w zasadzie ich kilka - http://forum.android.com.pl/topic/23340 ... ie-wersje/ ) przygotowalem i korzystali z niego prawie wszyscy posiadacze tamtego forum. Plakali jak odchodzilem takze domyslam sie ze warto sprobowac rowniez w tym przypadku.
pavlikdc
AKTYWNY

Postprzez viara » niedziela, 3 kwietnia 2016, 19:20

pavlikdc napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

miałem kk tylko tego który był w telefonie jak kupowałem na aliexpress. Teraz głęboko się zastanawiam czy nie zmienić na Twojego bo strasznie ten rc5 chodzi pod względem zasięgu i baterii. Z tego co opisujesz to wersja wyżej jest lepsza niż rc5 czy co pod względem funkcjonalności ?
viara
AKTYWNY

Postprzez pavlikdc » niedziela, 3 kwietnia 2016, 20:01

Co ja ci mogę powiedzieć.... Ujmę analogią... Pracuję na bardzo mocno okrojonym przez siebie win 8.1, który chodzi tak szybko jak staruszek XP (Intel i5 4x3gb), gdyby tak nie chodził dalej bym był na XPku bo prędkość działania jest dla mnie ważniejsza niż jakiś tam numerek. Poświęcisz godzinę i się sam przekonasz.

Wydaje mi się (bo nigdy tego fizycznie nie sprawdzałem) że telefon przy normalnym użytkowaniu (tj około godzina do dwóch internetu, pół godziny gier, godzina rozmów telefonicznych i kilka smsów wszystko na 1/3 jasności ekranu) wytrzyma do 4 dni. Oczywiście biorę pod uwagę że w połowie przypadków wyłączenia ekranu hibernuję wszystkie aplikacje (odbywa się to jednym kliknięciem) aplikacje tj przede wszystkim fb i msg bo one potrafią zjeść więcej niż chrome. Jeśli nie masz fb to telefon powinien wytrzymać spokojnie dzień więcej ale nic na pewno bo kiedyś raz przekonałem się (na starym krenelu) co znaczy ostatnie 15% w jedną minutę. Ten przetestowałem pod tym kątem tylko dwa razy i efektu nie zauważyłem co nie znaczy że nie może się pojawić. Cóż telefon zbyt długo się ładuje żeby takie eksperymenty przeprowadzać.

Z grami jest w zasadzie jeden problem: te od LEGO (Batman, Jurassic, Star Wars) czasem dostają zadyszki ale to tylko jeśli chodzi o audio (przerywa), bo obraz w tym czasie lata płynnie. Poza tym gdyby notorycznie nie rozłączało mojego smartwatcha (każdy z romów tak ma czy to kk czy też lp i nie mówię tu tylko o jiayu s3 ale również Galaxy S6 Edge) to ten mod byłby wg mnie idealny.
pavlikdc
AKTYWNY

Postprzez pavlikdc » czwartek, 7 kwietnia 2016, 00:13

Dla zachęty dorzucam sampelki z aparatu (w trybie HDR):

Obrazek

Obrazek
pavlikdc
AKTYWNY

Postprzez viara » czwartek, 7 kwietnia 2016, 09:55

dzisiaj zmieniam system na Twój ROM bo RC5 jest do bani. Mam nadzieje że zasieg będzie dobry. Będziesz wrzucał jakieś aktualizacje ?
viara
AKTYWNY

Postprzez pavlikdc » czwartek, 7 kwietnia 2016, 12:28

Jeśli odkryje jakieś błędy możliwe do naprawienia to tak. Na razie mam jeden: bateria choć nie ma tendencji do gwałtownego spadku przy ostatnich 15% to potrafi się zgubić w trakcie nawet o 5% (np nie chce lądować na 96% bo fizycznie ma już 100 co widać po restarcie telefonu) i raczej jest to wina zbyt częstych zmian romów / wgrywania backupu). Jak już przeskoczysz na ten mod daj znać jak spisuje się bateria bo ja z reguły ładuje codziennie - nie wynika to jednak z przymusu tylko brakiem pełnego zaufania (zaledwie 3 m-ce użytkowania).

Przy użytkowaniu: bez gier, aktywne 2 karty sim (4g i g) 9 telefonów, 2 sms, 10-15min internetu, cały czas włączone wifi, ekran na 15%) bateria spada o 2% na godzinę (dokładnie 1h i 20min). Statystycznie rzecz ujmując jest to ok 50h pracy a z uwzględnieniem nocy (zjada mi 2-3%) oczywiście wychodzi bardziej kolorowo:

Doba = 16h x 2% =32% + noc 3% = 35%

Obliczenie podaje ok 3 dni ale sumując (wszystko razy 16 godz) wychodzą dość duże wartości dla całej doby: 144 rozmowy tel (nierealne), 30 sms i 4h internetu więc myślę że w 4 dniach powinniśmy się zmieścić. Oczywiście bez gier ale z drugiej strony patrząc, ostatnio nie byłem w stanie rozładować baterii przez cały dzień na odpalonym emulatorze PSP + włączone wifi + gamepad przez BT.

Do baterii w poprzednim telefonie nabrałem zaufania gdy byłem odcięty na 4 dni od ładowarki i tyle też wytrzymał. Okrojenie romu bardzo zbliżone i jedyne co może ssać baterię to wiecznie pracująca usługa NFC i tak się zastanawiam czy jej przypadkiem nie usunąć bo nie zanosi się abym z niej korzystał a przynajmniej do końca roku kiedy to wyłączą aero2. Zdaje się że jedynie może mi służyć do płatności. Wymiana danych po nfc to raczej abstrakcja. Poza tym do wyrzucenia jest jeszcze kilka aplikacji inżynierskich z których nie korzystam ale usuwając je pozbawimy się m.in. dostępu do ustawień modemu telefonicznego. Z drugiej strony owe aplikacje możemy wgrać w każdej chwili. Potrzebuję tylko czasu na testy bo kastracja z aplikacji systemowych zajmuje zaledwie chwilę.

Myślałem też nad xposed ale moduł może powodować "robaczki" lub brak czcionki na ekranie odebrania telefonu...

Niewątpliwą zaletą przy ewentualnych aktualizacjach (przypominam że jest to i tak wersja 2.5) będzie możliwość pozostawienia aplikacji, danych i ustawień użytkownika (wgranie ich z wcześniej utworzonej kopii w trybie custom restore). Jest też minus - nie będzie to ważący 2-5-50mb patch tylko od nowa cały rom w postaci backupu.
pavlikdc
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje