• Reklama

Rom dla Xiaomi Mi4C

ROM'y i modyfikacje do telefonów Xiaomi, Miui, MIUI EU, MIUI Global, Miui Polska

Re: Rom dla Xiaomi Mi4C

Postprzez hel_sake » 13 lis 2016, o 18:44

Sorki ale zainstalowanie najnowszej china dev zablokowało botloader, czy teraz mogę przez flashtool-a wgrać starszą wersję softu który dawał możliwość odblokowywania komendą "fastboot oem unlock"?
hel_sake

Pochwały: 1

Reklama

Postprzez bumbum » 14 lis 2016, o 10:42

czy moze mi ktos wyjasnić kilka terminów? Ogólnie nie mam problemów z aktualizacja Miui czy też usunięciem bootloadera, poradników jest mnóstwo, ale nie raz piszecie o takich rzeczach których w poradnikach nie ma.
np. odblokowywanić komendą "fastboot oem unlock"? Co to znaczy wgrywanie przez EDL i przez fastboota. Wiem jak wgrywa sie przez recovery bo robiłem to kilka razy i czytałem jak wgrywa się przez miflash. Ale o metodzie edl i fastboot nie słyszałem. To znaczy wiem co to fastboot. Trudno mi się połapac w tych anglojęzycznych skrótach i terminach a chciałbym wiedziec nie raz o czym piszecie, bo moze to jest nic innego jak te sposoby które ja stosuje ale inaczej nazwane.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez bartazzz » 14 lis 2016, o 11:00

@hel_sake u mnie w telefonie to działało (tel od goldwaya), tyle że ja wcześniej niczego nie flashowałem.

pełna procedura jest tu:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 98

Postprzez hel_sake » 20 lis 2016, o 20:39

Podaje link do wszystkiego co potrzebne do oblokowania telefonu, trzeba wszystko zainstalować, jest tam także TWRP i obraz do Miflash-a który na pewno daje możliwość odblokowania bootloadera komendą. Może komuś się przyda :) http://chomikuj.pl/hel_sake/Mi4c+Odblokowanie
hel_sake

Pochwały: 1

Postprzez Esper » 30 lis 2016, o 23:59

dziś odebrałem swojego mi4c 2/16 MIUI Glivak 8.0 stable 8.0.4.0.0 - pytanie czy zalecanie przejście na jakiś inny rom, a jeśli tak to jaki?
Esper

Pochwały: 3

Postprzez bergmen » 1 gru 2016, o 02:27

na xiaomi.eu
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 27

Postprzez zawel » 1 gru 2016, o 12:13

cm 13.1 od teamsuperluminal…
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez basswitek » 2 gru 2016, o 22:51

Aktualnie są jakieś problemy z Mokee, ostatnie wersje są zabugowane, nie aktualizowałem swojego Romu Mokee od paru miesięcy (z obawy żeby czegoś nie zepsuć, bo wszystko działało naprawdę super). Bateria nie spada w nocy nic lub max 1-2%, nic w tle nie ciągnie niepotrzebnie itd, SOT 5-7h. Niestety jest jedna poważna wada - brak możliwości wyłączenia jednej z kart sim, można właczyć i wyłączyć tylko obie na raz (tryb samolotowy). Tak samo jest w Romie od Superluminal. znalazłem jeszcze ciekawy ROM - Resurection Remix i jeśli ma opcję aktywacji tylko jednej z kart SIM to na pewno zainstaluję bo ma dobre opinie nt baterii i reszty.
basswitek

Pochwały: 12

Postprzez clorox » 2 gru 2016, o 23:20

Chętnie poznam opinię na temat tego romu, bo w niedługim czasie czeka mnie instalacja czegoś zamiast MIUI. Przy okazji zapytam czym najlepiej zrobić downstep procka?
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 64

Postprzez kombajnik » 26 gru 2016, o 19:23

Witam,

Proszę o poradę jaki ROM warto wgrać dla Mi4C w wersji 2/16 tak aby NIE było problemu z nieprzychodzącymi powiadomieniami/SMS. Drugi rom miui by xiaomi.eu i dalej problemy, na początku nie pamiętam jaka wersja ale aktualnie jest wgrany Xiaomi.eu 8.1 (stabilna) 8.1.1.0 (LXKCNDI) i następujące problemy:
-niepojawiające się powiadomienia (telegram, viber, messenger, snap)
-nieprzychodzące SMS - TEXTRA (jak inne to nie wiem, ja mam u siebie status jako 'dostarczony')

W telefonie grzebałem w ustawieniach aplikacji poustawiane jest aby nie blokowało/nie ograniczało aplikacji w tle (np. viber, telegram, textra) to samo w ustawieniach baterii jest aby nie ograniczało nic w tle a mimo to powiadomienia nie przychodzą, z takiego telegrama np dopiero wtedy jak sama odpali aplikację to wtedy widać kto co pisze. SMSy piszę i ona u siebie nic nie ma, nawet jak później odpali aplikacje smsow.

Przez chwilę był wgrany cm13 było ok ale jakość zdjęć dramatycznie gorsza niż na apce miui.
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez tpawel » 26 gru 2016, o 19:55

Weź wrzuć normalne rozwojowe xiaomi.eu
Te stabilne wcale nie są jakoś super dorobione

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 59

Postprzez basswitek » 26 gru 2016, o 20:15

Wgraj sobie Resurrection Remix albo Mokee (choć ostatnie wersje mają jakieś bugi), ja używam Mokee (libra - dla mi4c) 16.09.12 release i wszystko śmiga super, jedyny bug to brak możliwości dezaktywacji tylko jednej z kart sim jeśli używasz obu (włączone/wyłączone mogą być obie karty sim na raz).
basswitek

Pochwały: 12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje