• Reklama

Reklamacja w Gearbest

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Reklamacja w Gearbest

Postprzez sireplama » 4 sty 2016, o 19:13

Czy ktoś z Was reklamował kiedyś coś w Gearbest?

Totalnie posypał się dotyk z moim Lenovo K3 Note i po rozmowie z GB dano mi opcję "ślij na reklamację albo damy ci 15$". Za 60 zł to ja ekranu nie wymienię, więc zostaje mi odesłać telefon na reklamację.

1) czy to jest bezpieczne? W sensie, że odeślę telefon i tyle go widziałem?
2) czy to jest bezpieczne? W sensie, ze zostanie naprawiony oryginalnymi częściami a nie podróbkami za ali za 5$?
3) Ile to może trwać?
4) Czy mogę złapać się na VAT w wyniku tej operacji (odsyłają naprawiony i zatrzymują mi telefon na "granicy")?
5) Będą się czepiać, że wgrany jest AOSP a nie Vibe?
sireplama

Reklama

Re: Reklamacja w Gearbest

Postprzez marx » 5 sty 2016, o 02:00

1. bezpieczne
2. raczej pełnoprawna naprawa.
3. miesiąc i dłużej
4. możesz, aby unikną zrób uszlachetnienie bierne.
5. może
marx
Administrator

Pochwały: 200

Postprzez sireplama » 5 sty 2016, o 03:34

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rozumiem, że przez to przechodziłeś? Ostatnio wyczytałem trochę słów krytyki wobec BG i zaczynam się niepokoić, chociaż do tej pory w żaden sposób mi nie podpadli.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Raczej? Co masz na myśli?

W sumie norma :/

Że co proszę? Nie rozumiem.

Ktoś pamięta z jakim softem wysyłali te telefony do ludzi? (03,2015). A może ma ktoś backup, który można łatwo wgrać?
sireplama

Postprzez pit_ » 8 lut 2016, o 17:21

Udało Ci się załatwić sprawę z tą reklamacją? Mam ten sam problem plus nie działa mi kamera w moim k3 i też muszę odesłać im telefon na gwarancję.
pit_

Postprzez sireplama » 10 lut 2016, o 02:48

Jeszcze nie. Nie mam tel zastępczego i tak mi się to przeciąga.

Podpowiem Ci tylko, że telefon był bez roota (?), bez bootloadera z prawdopodobnie VIBE 2.5 11520
sireplama

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI