• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez krzys135 » 9 gru 2016, o 22:24

Witam, jestem nowy na forum więc witam wszystkich użytkowników. Otrzymałem wczoraj telefon zamówiony u Hong Kong Goldway, telefon dotarł z rozbitym wyświetlaczem? Co robić odsyłać, żądać zwrotu?
krzys135
 
Posty: 0
Dołączył(a): 9 gru 2016, o 21:42
Telefon:: lg

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez blue_voyager » 9 gru 2016, o 22:32

Najpierw załóż spór. Bez odesłania się nie obejdzie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez wojtex_77 » 9 gru 2016, o 22:36

krzys135 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mam nadzieję, że masz nagranie z otwarcia przesyłki. Bez tego będzie Ci ciężko cokolwiek udowodnić.
wojtex_77
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 17:09
Telefon:: Leree le3

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez skazi » 9 gru 2016, o 22:37

Jak nie nagrywałeś rozpakowania to małe szanse, bo jaka jest pewność że sam nie stłukłeś ekranu?
Wiem jak są zapakowane paczki od goldwaya i żeby stłukł się podczas transportu to musieliby skakać po paczce :-)
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez krzys135 » 9 gru 2016, o 22:39

wojtex_77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mam nadzieję, że masz nagranie z otwarcia przesyłki. Bez tego będzie Ci ciężko cokolwiek udowodnić.

Niestety nie posiadam nagrania, ale mam naklejkę na opakowaniu ze przesyłka dotarła do PL uszkodzona.

skazi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Możliwe że ktoś skakał bo tel tak mocno dostał ze aż się obudowa z tylu odkształciła. A zapakowana była marnie tylko w taki rękaw bąbelkowy. Mocniejszy nacisk i pęka.

nie pisz posta pod postem, używaj edycji
@blue
krzys135
 
Posty: 0
Dołączył(a): 9 gru 2016, o 21:42
Telefon:: lg

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez wojtex_77 » 9 gru 2016, o 22:57

krzys135 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Podczas odbioru spisałeś protokół uszkodzenia?
wojtex_77
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 17:09
Telefon:: Leree le3

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez krzys135 » 9 gru 2016, o 23:24

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Założyłem spór na aliexpress, zobaczymy co odpiszą.

wojtex_77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Podczas odbioru spisałeś protokół uszkodzenia?

Nie. A da się takie coś zrobić na poczcie/przy listonoszu?
krzys135
 
Posty: 0
Dołączył(a): 9 gru 2016, o 21:42
Telefon:: lg

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez skazi » 9 gru 2016, o 23:40

Generalnie przy uszkodzonej paczce nie powinieneś jej odbierać.
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez wojtex_77 » 10 gru 2016, o 00:06

Idź jutro na pocztę. Nie wiem naki jest u nich termin na zgłoszenie, ale jeśli przesyłka była oznaczona jako uszkodzona nie powinni robić problemu.
No i jak napisał 'skazi'- w przyszłości, jak przesyłka jest uszkodzona to jej nie odbieraj. Jak kupujesz ze sprawdzonego źródła to najpierw informuj o tym sprzedawcę i czekaj na jego wytyczne. Jeśli kupujesz na Aliexpress to w celu zabezpieczenia kasy otwierasz spór.
Ostatnio edytowano 10 gru 2016, o 01:17 przez wojtex_77, łącznie edytowano 1 raz
wojtex_77
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 17:09
Telefon:: Leree le3

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez krzys135 » 10 gru 2016, o 00:35

skazi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


wojtex_77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mogę w sumie się przejść na pocztę jutro sporządzić protokół. Jeśli nie odbiorę paczki to jaką mam gwarancje ze przesyłka wróci do nadawcy i odzyskam pieniądze?
krzys135
 
Posty: 0
Dołączył(a): 9 gru 2016, o 21:42
Telefon:: lg

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez wojtex_77 » 10 gru 2016, o 01:57

Nie wiem czy dla Aliexpress protokół będzie potrzebny, ale na pewno przyda się gdybyś musiał samodzielnie walczyć z pocztą o odszkodowanie.
Jeśli chodzi o nieodebranie przesyłki z uszkodzona zawartością, to na Ali otwarcie sporu blokuje wypłatę kasy dla sprzedawcy do zakończenia sprawy. Jeśli kończy się po twojej mysli to zapłacona kwota wraca do Ciebie.
wojtex_77
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 17:09
Telefon:: Leree le3

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez ganixon » 12 gru 2016, o 01:14

Witam! Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z gwarancją. Goldway oferuje 6 miesięcy podstawowej gwarancji i kolejne 6, jesli dam mu 5 gwiazdek max 3 dni po otrzymaniu telefonu. Jesli dam te 5 gwiazdek, a po miesiącu wyswietlacz padnie - w jaki sposób tej gwarancji mogę użyć? Bo już sporu i tak nie założę, bo 5 gwiazdek wleciało. Pozdrawiam. :P
LG G2 Mini -> Samsung Galaxy S3 -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Xiaomi Redmi Note 3 Pro -> Huawei P Smart
ganixon
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 lis 2016, o 17:37
Pochwały: 2
Telefon:: Huawei P Smart
ROM: 32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron