• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez fake4r » 15 lip 2016, o 21:40

Zabezpiecz najlepiej jak uważasz, zważając na wagę bo powyżej 500g zapłacisz już coś koło 50zł. Jak wysyłasz sam telefon to lepiej w jakimś pudełku albo dużo warstw folii/pianki ochronnej tak na wszelki wypadek. Lepiej owinąć kilka razy więcej niż potem żałować że się tego nie zrobiło.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez woody » 15 lip 2016, o 21:43

Tak jak fake4r pisze a najlepiej w oryginalnym opakowaniu i do koperty bąbelkowej.
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez hard2code » 17 lip 2016, o 02:27

Orginalne opakownaie to było pudełko jakies 17x11x7 - czyli niewielkie. Jednak jak wlozę to w kopertę bombelkową to tak jakoś nie jestem pewien czy poczta to potraktuje to jako koperte czy jednak paczkę ? aprawdę można wysyłać takie pękate koperty ? Jeśli tak to czy deklarować jakąs wartość i jaką ? Dobrze było by mieć też potwierdzenie że wysyła się telefo - bo jak mi go potem dowalą VAT !
Ip5->l920->m7->rn2->z9->g5-UTouch->RN3Pro->Mi5 Kilka słuchawek na zbyciu w dobrej cenie
hard2code
 
Posty: 162
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 00:22
Telefon:: iphone 5 / Note II
ROM: CyanogenMond 12.1

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez woody » 17 lip 2016, o 07:16

A jakie ma znaczenie jak zakwalifikują przesyłkę na poczcie. Tak, wysyłasz taką pękatą kopertę, płacisz coś koło 30 zł, koperta idzie 30-40 dni. Nic nie deklarujesz, po prostu wysyłasz. Bez potwierdzenia nie wyślesz paczki, koperty za granicę. Wypełniasz potwierdzenie nadania listu poleconego bo listem poleconym priorytetowym to idzie.
Ja bym użył oryginalnego pudełka.
Dostałeś wytyczne odnośnie wysyłki?

Meizu M2 Note
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez blue_voyager » 17 lip 2016, o 07:54

hard2code napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mylisz opakowanie z rodzajem przesyłki. Przeczytaj sobie na stronie Poczty Polskiej jakie wymiary może mieć list.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez xmarcin86 » 17 lip 2016, o 12:02

ja wysłałem normalne male pudełko,jako list polecony, istotna to jest waga a nie tylko rozmiary (no chyba,że jakies naprawde duże, długie - to musi byc jako paczka) gdzie w srodku był telefon w orginalnym pudełu, owinałem to bąbaelkami ,papierami i pianką, adres i 400 g, 29 zl :P także nie wiem co Wy z tą kopertą babelkowa, mnie się wydaje lepiej jakieś małe pudełko
xmarcin86
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 08:15
Telefon:: samsung galaxy 4

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez fake4r » 18 lip 2016, o 12:25

Może mi ktoś wkleić jakiś swój tracking ze zwrotu np. z 17track? (tylko w oryginale chińskim bez tłumaczenia). Wysłałem kumpla telefon na gwarancję do banggood i od 7 lipca tracking stoi gdzieś tam w Chinach, nie wiem czy paczka już dotarła na lokalną pocztę i czeka na odbiór i oni jej nie odbierają czy co? Bo ciężko się wyznać z tych ich trackingu jak to rzeczywiście wygląda.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez spanek » 18 lip 2016, o 15:03

Avatar użytkownika
spanek
 
Posty: 40
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:50
Lokalizacja: z neta
Pochwały: 6
Telefon:: z LTE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Quis » 28 lip 2016, o 15:24

Założyłem spor na Paypalu i dogadałem się z Gearbest że odeśle do nich tablet. Paczkę już wysłałem.

Co teraz zrobić ze sporem?
Jak go zamknę to już chyba nie będę mógł otworzyć ponownie?
Mam czas do 10 sierpnia na odpowiedź, da się to jakoś wydłużyć do czasu dotarcia do nich paczki?
Czy może eskalować?

Korzystał ktoś ze zwrotu kosztów odsyłki na paypalu? Działa to?
Quis
VIP
 
Posty: 812
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:50
Pochwały: 29

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez fake4r » 28 lip 2016, o 15:28

Co do pierwszej części pytania to Ci nie odpowiem bo nie miałem takiej sytuacji z GB.
Natomiast zwrot kosztów odesłania działa. Odzyskiwałem w ten sposób już pieniądze. Trzeba wypełnić prosty wniosek i wrzucić zdjęcia/skany dowodu wpłaty. Kilka dni i kasa jest. Acha tylko tam jest jakiś termin nie pamiętam 10 czy 14 dni od daty wysyłki trzeba to wypełnić bo potem już szansa przepada.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez fusse » 28 lip 2016, o 18:17

hej , zamowilem do zenfone 2 lcd module , bo moj sie pobil, lecz niestety ekran jest zepsuty, pokazuje tylko kolorki, ale to nie wazne, zalozylem spor odrazu, full refund ze wzgledu na uszkodzenie, chinczyk mi odpisal to :
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


jak sie zachować, co myslicie o tym?

generalnie o kase mi nie chodzi, raptem 70zl, wolalbym poprostu ekran nowy.
fusse
 
Posty: 181
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 21:30
Pochwały: 7

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez woody » 28 lip 2016, o 18:33

Napisz do niego że chcesz nowy tak jak Tobie zaproponował , zamknij spór i czekaj na przesyłkę.
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama