• Reklama

Reklamacja na DealeXtreme - jak wygląda procedura odesłania?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Reklamacja na DealeXtreme - jak wygląda procedura odesłania?

Postprzez Henio » 6 sie 2015, o 16:18

Dzień dobry.
Zakupiłem na DX kamerę sportową, przyszła miesiąc temu, jednak dzisiaj wykazała defekt, który podlega gwarancji. Chciałbym otworzyć ticketa na stronie i pójść na układ wymiany towaru na nowy. Od zakupu nie minęło 90 dni, taka opcja więc istnieje. Z tego co wyczytałem w regulaminie, po pokazaniu im dowodu nadania/wysłania numeru trackingowego, oni od razu odsyłają nam nową rzecz z wyższym priorytetem. VATu nie zapłaciłem, a poza tym każą klientom z Polski odsyłać przesyłki do UK. Czy w takim układzie VATu nie zapłacę? Był ktoś w podobnej sytuacji?
Dzięki!
Henio

Telefon:: Brak

Reklama

Re: Reklamacja na DealeXtreme - jak wygląda procedura odesła

Postprzez Flyagaric » 6 sie 2015, o 16:21

Nie wiem jak to wygląda w PL, ale tu gdzie mieszkam (IRL), to po dosłaniu celnikowi dokumentów - wysyłałem PDFy z ticketa i korespondencji z servicem - problemu nie było. Polacy mogą chcieć jeszcze rachunku, żeby potwierdzić, że VAT na to był już kiedyś opłacony. Jeśli go nie zapłaciłeś, to pewnie mogą go zażądać.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Henio » 6 sie 2015, o 16:26

Kurczę, nawet, jeżeli paczka nadawana jest do Anglii i nie wyjdzie poza Europę? Trochę słabo, skąd będą wiedzieli tak szczerze.
Henio

Postprzez Flyagaric » 6 sie 2015, o 16:37

Przepraszam, umknęło mi to UK - w tym przypadku, to nie rozumiem twych obaw. Jeśli będzie to do ciebie odesłane też z UK, to git - niczego się nie bój.
Jesli jednak ty wysyłasz do UK, a oni odsyłają już z Chin (tak było u mnie, ja do Amsterdamu, oni z Chin), to urząd celny może cię nie minąć.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Henio » 6 sie 2015, o 16:48

Rozumiem, ale wtedy traktowane to będzie jak zwykłe zamówienie, czyli prawdopodobieństwo te same co przy kupnie po prostu na Ali przykładowo?
Henio

Postprzez Flyagaric » 6 sie 2015, o 17:19

Tak - tylko, ze jeśli ci dowalą VAT bez pytania, a ty masz dokument, ze był on już kiedyś zapłacony, to możesz się odwołać. Jak będą żądali dokumentów i ty je masz i doślesz, to go nawet nie zapłacisz.
Jak nie masz, bo nie zapłaciłeś wcześniej, to ryzyk-fizyk - jak przy zakupie nowego fona.
Flyagaric
VIP

Postprzez Henio » 6 sie 2015, o 17:30

Okej, dzięki Ci bardzo. Leci ticket w takim układzie do sklepu ;)
Henio

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI