• Reklama

Reklamacja - ktoś sprawdzał?

Oferta i promocje sklepu coolicool.com

Reklamacja - ktoś sprawdzał?

Postprzez mirabel » wtorek, 5 maja 2015, 13:22

Hej,
kupiłam Elephona p6000 w Coolicool. Niestety, skaza na ekranie + bateria tracąca 40% w 2 minuty chyba zmuszą mnie jednak do reklamacji i odesłania do Chin.
Mam jednak pytanie - czy ktoś z was reklamował coś u nich? Przez miesiąc próbowałam z nimi wyjaśnić sprawę ekrany i baterii i łągodnie mówiąc, jakość obsługi klienta nie powala. Zdaje sobie sprawę, że mają tam tysiące klientów dziennie, ale jeśli przez miesiąc (na odpowiedź musiałam czekać średnio koło 4 dni) kilka razy jestem proszona o wysłanie zdjęcia tyłu telefonu i numeru zamówienia... Nie wzbudza to zaufania. Telefon potrzebny jest mi do pracy, już odesłanie jest dla mnie problemem. Pytanie tylko ile zajmuje cały proces reklamacyjny (oczywiście orientacyjnie)? No i czy odzyskam telefon czy nie zaginie gdzieś w drodze na koniec świeta (albo już w samych Chinach, skoro taki problem z ogarnięciem korespondencji mailowej mają, to co dopiero z przesyłkami?). Ktoś z was już tam reklamował coś?
mirabel

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Reklamacja - ktoś sprawdzał?

Postprzez MikeM » wtorek, 5 maja 2015, 14:42

Ja odeslalem telefon w uzgodnieniu z nimi, trzymali prawie miesiąc i stwierdzili ze jest ok i zgłoszona, potwierdzona wada jednak nie jest wadą (jak to się mawia "it's not a bug, it's a feature" ;) ) . Po czym wrócił z innym (nowym) uszkodzeniem. Procedura trwała półtora miesiąca :-). Jezeli jest ewidentnie uszkodzony to raczej naprawią, ale trzeba się przygotować na półtora miesiąca od wysłania do nich. Jeżeli uszkodzenie jest uzasadnione to podobno zwracają kwotę wysyłki (listem poleconym - koszt ok 30zl). Jak wygląda ta skaza (jeżeli jest drobna to bym olał )? Wrzuć zdjęcie. A co do baterii - pouzywaj trochę telefonu, może się unormuje. Poza tym wiele telefonów ma problem z niewłaściwym szacowaniem poziomu naładowania (vide mój T6Pro, trzyma 2-3dni,po czym z 40-50 do 0 zjeżdża w moment).
MikeM

Pochwały: 7

Postprzez mirabel » wtorek, 5 maja 2015, 15:02

Skaza nie jest duża, ale bardziej martwi mnie że skoro coś jest nie tak z ekranem juz teraz, to będzie on słabszy a przez to łatwiej go uszkodzić. A z tego co się orientuję wymiana szybki w tym telefonie jest zupełnie nieopłacalna. Sama wada nie przeszkadza zbytnio (trochę ciężko uchwycić to na zdjęciu bo jednak bardzo odbija się wszystko w wyświetlaczu): http://1drv.ms/1zK06AY

Co do baterii - problem w tym, że na pocatku było ok, później po odłączeniu ładowarki, kiedy dzwonił budzik przez 15 min co minutę spadał 1%, później trochę wolniej i zatrzymywało się na około 75%. Potem znowu chwila spokoju, a od dwóch dni, zaraz po odłączeniu łądowarki, w ciągu 2 min spada do 60%. Przez cały czas ładuję tak samo telefon, tak samo go używam, więc problem raczej po stronie telefonu. Czy coś takiego łapie się po "bug" czy to jednak "feature" i lepiej sobie darować reklamację?
mirabel

Postprzez mar76ek » wtorek, 5 maja 2015, 15:10

Hmm, wg mnie to co pokazuja zdjecia, to jakis pecherzyk powietrza lub "brudek" pod folia, ktora zostala nalozona przez producenta. Jezeli to pecherzyk powietrza, to sprobuj go wypchnac palcem, lub karta bankowa zawinieta w sciereczke, poza obrys folii. Jezeli to "brudek", to w zestawie z telwfonem powina byc dodatkowa folia, ktora mozna samemu, umiejetnie nalozyc. Powodzenia.

Wysłane z Jiayu G4S
mar76ek
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez ddr » wtorek, 5 maja 2015, 15:35

Widać że coś siedzi pod folią, gdyby siedziało pod digitizerem to inaczej by to wyglądało. Tego nie wypchniesz spod folii, trzeba ją po części odkleić i zabrać paproch.
Część producentów w batterystats.bin trzymają też część danych wykorzystywanych przy obliczaniu poziomu baterii, od nowości te dane mogą być nieco rozbieżne od faktów i czasem pomaga usunięcie tego pliku by wygenerował się od nowa. Tut: post164828.html?hilit=batterystats#p164828
Do usunięcia potrzebujesz menadżera plików z uprawnieniami roota.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez mirabel » wtorek, 5 maja 2015, 22:16

To zdjęcie wykonane jest kiedy telefon nie ma żadnej folii. Ale fakt, to wygląda jak bąbelek z powietrzem pod folią, tyle że to wewnątrz szkiełka (przejeżdżając palcem nie czuć różnicy). Nic już więcej odkleić się nie da z tego ekranu;)
Co do baterii to doczytam i spróbuję. Dziś po doładowaniu w trakcie dnia w ciągu 4h bateria z 90% spadła do 8. Po podpięciu do powerbanka, wyłączeniu skoczyło na 68% i pomimo intensywnego użytkowania przez ostatnie 3h teraz jest 57%. Chyba się "uspokoiła".
mirabel

Postprzez blue_voyager » wtorek, 5 maja 2015, 22:26

Nie ma na ekranie folii? Ja tam widzę na tym zdjęciu, że jest folia naklejona.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 206
Ostrzeżenia: -1

Postprzez saperq » wtorek, 5 maja 2015, 22:37

MIrabel fabrycznie przecież jest folia naklejona i tak jak kolega wyżej napisał widać że ona tam jest - zobacz na wycięcia dookoła czujników ;)
Tym razem w drodze Xiaomi Redmi Pro :-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP

Pochwały: 29

Postprzez ddr » wtorek, 5 maja 2015, 23:00

Na thl też miałem taką niespodziankę. Pierwsza folia naklejona na odpier... Za to druga idealnie z brzegami. Prawie nakleiłem szkło na folię.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez mirabel » środa, 6 maja 2015, 10:22

Hmm jeśli macie rację, to byłoby świetnie. Obym okazała się blondynką i nie zauważyła folii. Sprawdzę to koniecznie!
Żeby tak samo udało się z baterią rozwiązać problem;)
mirabel

Postprzez blue_voyager » środa, 6 maja 2015, 10:26

Ale co tu sprawdzać? Folia jest bo ją widać. Kup nową folię i wymień, bo zdejmowanie tej, czyszczenie telefonu i nakładanie z powrotem, da jeszcze gorszy efekt.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 206
Ostrzeżenia: -1

Postprzez mirabel » środa, 6 maja 2015, 16:51

Sprawdzić czy tylko ją widać na zdjęciu czy też jest na żywo, odkleić, przykleić nową - chwilę to zajmuje a nie zawsze jest na to czas, żeby zrobić to od ręki, w chwili pisania posta.
Co do baterii znalazłam na którymś z for informację, że należy co jakiś czas wyłączać telefon (restart po prostu robić) bo bez tego ten model "świruje". Czy to możliwe? Już chyba wszytskie spróbuję, żeby nie musieć odsyłać telefonu na reklamację, zwłaszcza że tak to u nich wygląda.
mirabel

Następna strona

Powrót do coolicool.com