• Reklama

Redmi PRO - pierwsze wrażenia

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Redmi PRO - pierwsze wrażenia

Postprzez wezykowski » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 09:43

Czy ktoś z Was ma już Redmi PRO? Czy mógłby napisać jak się sprawuje w codziennej użytkowaniu?
wezykowski

Reklama

Re: Redmi PRO - pierwsze wrażenia

Postprzez fake4r » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 09:46

Na forum nie wiem czy ktoś już ma, ale na yt możesz zobaczyć bo są już pierwsze recenzje.
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez Blest » wtorek, 23 sierpnia 2016, 19:43

Blest

Postprzez tpawel » wtorek, 23 sierpnia 2016, 22:01

Generalnie dobre wrażenie robi, aparat widać że fajny bajer z tą głębią, lepiej trzyma na baterii od rn3 pro no i ten OLED... Ale no 90$ dopłaty to rn3pro... Nie jestem przekonany. Nie teraz,przy tej cenie.
tpawel
VIP

Pochwały: 38

Postprzez AnimalPL » wtorek, 23 sierpnia 2016, 22:27

rn3 pro podobno juz jest super jesli chodzi o baterie, wiec jesli ten redmi pro lepiej to.....;)
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez mrergie » środa, 24 sierpnia 2016, 18:52

Helio X20/X25/X30 powinny w teorii być bardzo energooszczędne ze względu na podział rdzeni na trzy klastry (bardzo energooszczędny i mało wydajny, średni-średni i bardzo wydajny, najmniej energooszczędny). Z teoretycznego punktu widzenia daje to duże możliwości i pozwala pogodzić zarówno energooszczędność jak i wydajność. Ale jest to wyjątkowo trudne w implementacji i rzeczywisty wynik może nie okazać się zbyt przyjemny. Dorzucając do tego baterię 4050 mAH możemy mieć narzędzie do survivalu :-D W każdym razie, wynik SoT powinien być mniej więcej na równi z Redmi Note 3 Pro (może nieco gorzej) ale czas spoczynku trochę lepszy, w ogólnym rozrachunku nie powinno wyjść zauważalnie gorzej.

Skoro nawet Qualcomm niemalże zrezygnował z zaawansowanego rozwijania big.LITTLE i w S820 poszli w kierunku rdzeni 2+2 to tym bardziej powątpiewam, iż mniej zaawansowanemu technologicznie MediaTekowi udało się skutecznie wdrożyć planowane rozwiązania z rdzeniami 2+4+4.

Mimo wszystko, jest to pierwsze podejście MediaTeka do rdzeni A72 i mam dużą nadzieję na to, że im się udało. Bo już kilkukrotnie pokazali że potrafią zaoferować produkty konkurencyjne w znacznie niższych cenach

Zobaczymy co wyjdzie z Redmi Pro. Sam rozważam zakup, bo mimo iż jest to seria Redmi to może okazać się to tańsza a niewiele gorsza wersja Mi5. Póki co jeszcze niestety nie znalazłem w sieci konkretnych, rzetelnych testów, w najbliższych dniach powinny zacząć się pojawiać.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez KarlosW » środa, 24 sierpnia 2016, 19:13

Dla mnie rezygnacja z xiaomowskich przycisków na rzecz "elipsy" to rewelacyjne posunięcie.
KarlosW
VIP

Pochwały: 24

Postprzez ra-vau » środa, 24 sierpnia 2016, 19:45

Do mnie takze design przemawia, jedynie mogli by popracowac nad przodem/ramkami na wzór leeco x820...

Z cena takze sie zgadzam, póki co przesadzili, bardzo zbliżona do mi 5 32gb...
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez Flyagaric » czwartek, 25 sierpnia 2016, 11:13

tpawel napisał(a):Generalnie dobre wrażenie robi, aparat widać że fajny bajer z tą głębią, lepiej trzyma na baterii od rn3 pro ...

Czy ja wiem - standard dla Xiaomi: bardzo słabo w kiepskim świetle.
Fajne to rozmycie, ale to bajer, którym pobaeisz się kika razy, a zazwyczaj wazniejsze jest, żeby fon robił przyzwoite zdjęcia też w sytuacji 'u cioci na imieninach'. Tutaj zapomnij.

Właściwie, nie widze jego przewagi nad RN3Pro. Podwójna kamera, to zwykły marketingowy bajer.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez tpawel » czwartek, 25 sierpnia 2016, 11:19

Czy ja wiem czy takie foty słabe, to imx258, w mi4c całkiem przyjemnie foty robi. Tyle że redmi pro kosztuje ponad 200$
tpawel
VIP

Postprzez Flyagaric » czwartek, 25 sierpnia 2016, 11:34

Co ty mi tu? Nie sam sensor robi foty!
W dobrym swietle, na zewnątrz, to dzisiaj radzi sobie wszystko, nawet starsze Redmi.
Zdjęcie kota w sztucznym świete w tej recce - wygląda tragicznie. I taka tez uwaga tam widnieje, że jest bardzo słabo w niskim świetle. Bazuję na tym co widzę i na tym co gość napisał.
Dzisiaj o klasie aparatu decyduje to jak sobie radzi w gorszym oświetleniu - połowę zdjęć jakie robimy, robimy we wnętrzach i wieczorem. Może i nie jest tragicznie, ale nie można dziś napisać 'dobry' o czymś co zaniża bardzo jakość w słabym świetle. Dodatkowo, stabilizacja już powoli wchodzi do średniaków, a Chińczycy bronią się przed tym rekami i nogami.
BTW. to jest Redmi, więc z założenia i wg. polityki firmy, dobrego aparatu miał nie będzie.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez tpawel » czwartek, 25 sierpnia 2016, 15:27

Znając miui to sama apka aparatu nie jest jeszcze dopracowana, z resztą ją też można podmienić. Ja utrzymuje swoje zdanie,to nie jest zły aparat,ale za tą cenę oczekiwalbym lepszego
tpawel
VIP

Następna strona

Powrót do Xiaomi