• Reklama

Redmi PRO - pierwsze wrażenia

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Re: Redmi PRO - pierwsze wrażenia

Postprzez Rafal1435 » piątek, 25 listopada 2016, 20:38

Sprzedałem koledze tego redmi pro, na zgody od goldwaya więc może by wgral miuipolska tylko czy macie jakąś prostą instrukcje jak to zrobić? Kolega średnio się zna na telefonach
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Reklama

Postprzez bartazzz » piątek, 25 listopada 2016, 20:43

najszybciej wgrać twrp przez fastboot

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez Rafal1435 » piątek, 25 listopada 2016, 21:31

Link do miui mam, do TWRP na ich stronie nie ma a boje sie wgrywac pierwsze lepsze bo juz raz tak o malo nie uceglilem telefonu. Skąd to pobieracie?
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11

Postprzez moth » piątek, 25 listopada 2016, 22:34

z miuipolska.pl
wszystkie problemy jakie są czy to że komputer nie widzi przez fastboota telefonu czy odblokowanie bootloadera staje na 50% to jest kwestia sterowników, na windowsach starszych niż 8 nie ma żadnych problemów
moth
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez tpawel » piątek, 25 listopada 2016, 22:45

Wygoogluj sobie TWRP Omega, ja do swojego z jakiejś włoskiej strony wrzucilem i dziala

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez zar0wiasty » sobota, 26 listopada 2016, 14:21

Z innej beczki:
SIM1 - 2/3/4G
SIM2 - 2/3G
Aero2 działa bez problemu.
ZTE v967s ---> Xiaomi Redmi Pro
zar0wiasty

Postprzez paralemptor » sobota, 26 listopada 2016, 17:35

W dniu wczorajszym i ja stałem się posiadaczem tego telefonu. Telefon wygląda i działa przefantastycznie :) Ekran OLED jest wprost boski, czas pracy na baterii również mi się bardzo podoba w porównaniu z Letv X600. Bootloader był odblokowany już, więc instalacja TWRP i "normalnego" softu to była tylko formalność. To tyle na szybko z wrażeń :)

Mam jednak problem... w aplikacji Downloads w jej ustawieniach brak jest opcji wyboru limitu pobierania danych - w ustawieniach widoczna jest tylko wersja aplikacji. O co kaman?
Xiaomi Redmi Pro
paralemptor

Pochwały: 2

Postprzez tpawel » sobota, 26 listopada 2016, 19:11

zar0wiasty napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pytanie czemu mialoby nie działać, od grubo ponad roku aero2 działa także na umts2100,czyli wszystkie chinczyki dają rade

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez majkel_94 » sobota, 26 listopada 2016, 21:49

Ma ktoś sprawdzony patent na gaapsy na MIUI 8? Wyczytałem w jakimś tutorialu żeby przez Mi App Store zainstalować taki instalator googlowych usług, pościągał i poinstalował wszystko łącznie z synchronizacją kontaktów i kalendarza, sklep działa i pobiera apki, tylko właśnie nie działa synchronizacja, w opcjach nie ma przełączników do kalendarza, kontaktów, tylko dane aplikacji, fit data i cośtam jeszcze.

Nie chce instalować ROMu z Xiaomi.eu, bo tam jest stara wersja, a ja polskiego nie potrzebuję, wolę angielską wersję 8.1.2.0 z oficjalnej strony :-P
majkel_94
VIP

Pochwały: 18

Postprzez majkel_94 » niedziela, 27 listopada 2016, 14:23

Jakby ktoś chciał przerobić przejście ze sklepowego grzebanego MIUI na nowe czyste oryginalne, to:
1) Instalacja TWRP przez fastboot
2) W TWRP format data (w menu wipe) i reboot
3) Wipe all, włączenie MTP, wrzucenie zipa z romem, instalacja i reboot
4) Uruchomienie systemu, potem reboot do recovery
5) Jeśli dalej nie widzi internal storage i data -> ponownie format data ale bez wipe, reboot
6) Jak wszystko działa, to w twrp wrzucić supersu
7) Instalacja gaaps - wersja z Mi Store nie działają kontaktów synchronizacja (i kalendarza bez instalacji google calendar) - działa za to wersja z http://xiaomitips.com/download/gapps-mi ... rshmallow/ (ja przeinstalowałem tylko kontakty).

Generalnie jak w każdym fonie tyle samo zabawy, teraz tylko DPI muszę zmienić bo 480 jest dla niewidomych :P

A największa ciekawostka - czy ktoś tutaj widzi jednak pentile? Bo to na pewno jest układ diamond, ale kurde jak liczę kolorowe punkty to zielonych jest tyle co czerwonych i niebieskich :D
Obrazek

Dla porównania pentile z Samsunga J3 2016:
Obrazek

Czyli wygląda na to, że jednak Xiaomi wybrało porządny OLED z pełną rozdzielczością 1080p 8-)
Ostatnio edytowano niedziela, 27 listopada 2016, 15:05 przez majkel_94, łącznie edytowano 1 raz
majkel_94
VIP

Pochwały: 18

Postprzez paralemptor » niedziela, 27 listopada 2016, 14:48

OLED w tym Xiaomi jednak nie jest taki piękny, jak się wydaje. Otóż czarny jest autentycznie czarny, z nieświecącymi się w żadnym stopniu pikselami przy wysokiej jasności ekranu. Zmniejszając jasność suwaczkiem, ogólna jasność obrazu zmniejsza się, ale jednocześnie czerń zaczyna się coraz mocniej podświetlać. Widocznie jest to tylko w nocy, w całkowitej ciemności, ale... w takim wypadku ustawianie czarnej tapety, szukanie czarnej klawiatury i czarnych aplikacji po to, aby ekran ciągnął jak najmniej prądu.. mija się z celem xD

Ten fakt zaobserwowany został już przez kilka osób - nie chce mi się szukać, ale albo nawet tu na forum ktoś o tym wspominał lub na forum miuipolska, ale sugeruje to, że nie jest to problem pojedynczego egzemplarza, tylko problem ogólny tego modelu. I teraz pytanie: czy to problem programowy? Software Xiaomi nie jest "przyzwyczajony" do OLEDów, w końcu to ich pierwszy telefon z takim ekranem, i stosuje jakieś algorytmy kontrastu i jasności standardowe dla matryc IPS? Czy też same zastosowane matryce są takie chustkowe?

Tak poza tym, to telefon jest boski ;)
Xiaomi Redmi Pro
paralemptor

Pochwały: 2

Postprzez davneson » niedziela, 27 listopada 2016, 14:52

Czym ta boskosc sie wyraza w stosunku do np redmi mi note , lub redmi 3

Wysłane z mojego X98 Air 3G(C8J7) przy użyciu Tapatalka
Jiayu G3----->Iocean X7 HD----> Meizu M1 Note
davneson
AKTYWNY

Pochwały: 1