• Reklama

Redmi Note vs Asus Zenfone 6 lub inny ~5,5"

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Redmi Note vs Asus Zenfone 6 lub inny ~5,5"

Postprzez alukard88 » 7 lip 2014, o 13:03

Witam podjąłem decyzję o sprowadzeniu swojego pierwszego smartfona z Chin, potrzebuję coś w okolicach 5.5 cala nie więcej niż 6 i nie mniej niż 5. Po lekturze forum i ali wytypowałem sobie te dwa modele i szczerze mówiąc mam sporą zagwozdkę co wybrać, budżet 230 dolaróww ostateczności jeśli warto 250 dolarów.

Redmi przekonuje mnie bardziej rozsądnymi wymiarami i mediatekiem który jest bardziej kompatybilny z apkami, kolejny plus to wymienna bateria. Minus to ciężki MIUI bez alternatywy
Zenfon lepszy wygląd 2GB ramu (redmi w wersji wcdma podobno ma 1GB), genialny aparat jak na tą półką cenową, andek 4.3 z fajną nakładką i gwarancją 4.4 ze strony Asusa.

Ktoś może coś do radzi, ewentualnie da inna propozycje? Budżet 230$ max 250$ .Lenovo A850 odpada z powodu skandalicznego moim zdaniem aparatu
alukard88

Pochwały: 5
Telefon:: Desire Z

Reklama

Re: Redmi Note vs Asus Zenfone 6 lub inny ~5,5"

Postprzez filozof71 » 7 lip 2014, o 13:41

redmi note jest tez w wersji 2gb, na ali najczesciej jest kilka opcji samego telefonu i dodatków
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez The Second Boy » 7 lip 2014, o 13:57

MIUI bez alternatywy?BZDURA.Są już różne customy nawet AOSP możesz znaleźć tu. Jeżeli Ci zależy na wydajności bierz Note(kolejna zaleta to duży wybór akcesoriów zarówno no name jak i uznanych producentów),jeżeli patrzysz na design i fakt,że całość napędza procesor od Intela to wybór powinien paść na Asusa.I jeżeli Xiaomi to oczywiście wersja z 2 GB ram.
The Second Boy
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: JIAYU

Postprzez alukard88 » 7 lip 2014, o 14:07

Oki dzięki za sprostowanie, widać u jakiegoś dziwnego sprzedawcy patrzyłem bo mieli wersje tylko 1GB, ale jak znalazłem Goldwaya to mieli już 2GB
alukard88

Postprzez The Second Boy » 7 lip 2014, o 14:26

I z tego co mi się wydaje XIAOMI już coś przebąkiwało,że 4.4 dla linii RedMi jest w fazie testów i aktualizacja w najbliższym czasie ujrzy światło dzienne.
The Second Boy
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: JIAYU

Postprzez alukard88 » 8 lip 2014, o 12:43

No to mam zagwozdkę jeszcze większą, w Asusie doszło nie podświetlane klawisze dotykowe (jeśli tak zrobili mogli już dać ekranowe :/) Z tego co widzę Redmi Note musi mieć wzięcie bo szybko drożeje.
alukard88

Postprzez pete67 » 30 lip 2014, o 11:38

Redmi Note jest bardzo fajny. ja jeszcze kupiłem w chinatronic za 198$
Wydajność bdb,
jakość ekranu - nie miałem nigdy nic lepszego więc wydaje się fantastyczna
gabaryty - troszkę szerokie ramki
jakość obudowy = rewelacja, szkoda że nie metal ale jeśli tworzywo to jest najlepsze z możliwych chyba:)
wizualnie telefon jest piękny mimo że nie lubie kolorów czarny przód biały tył...
fotki robi bdb w dzień gdy ciemniej już troszkę gorzej ale ciągle bdb.
MIUI jest OK, trzeba się przestawiać - mi po miesiącu się już podoba:)
goryl glass - niestety pierwsze trzy dni nad morzem zaowocowały ryską na boczku szkiełka
mnie osobiście tylko denerwuje brak sprzętowego klawisza do aparatu (tylko do aparatu) oraz to, że klawisz power jest z boku
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez ddr » 30 lip 2014, o 13:06

Weź też pod uwagę że note ma mali 450mp4, gta jeszcze jakoś pociągnie, ale bardziej zaawansowanych graficznie aplikacji już nie. Jeśli będziesz zamierzał na tym grać to lepszym wyborem będzie asus. Pod względem aparatu również jest lepszy.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez sylwekdm » 1 sie 2014, o 17:45

Asus ma Gorrila Glass, lepszy GPS ze wsparciem Glonass, bardzo dobry support oraz częste aktualizacje. Jeszcze nie znalazłem aplikacji której nie udało mi się zainstalować.
sylwekdm

Pochwały: 2
Telefon:: LG L9

Postprzez sonic » 1 sie 2014, o 18:39

RedMi Note niby też wspiera Glonass, jakość znakomita, ilość bajerów typu etui, MiKey, różne obudowy (szklane aluminiowe) do wyboru do koloru niewiele chińczyków ma takie możliwości. na 2 GB RAMu MIUI śmiga aż miło, raczej nie wrócę już do czystego androida, nawet na innym telefonie. Natomiast rozczarowany jestem aparatem, liczyłem na coś więcej, przykładowe fotki wrzuciłem tu:

porownanie-aparatow-i-zdjec-w-chinskich-telefonach-t4845-24.html
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Postprzez pete67 » 20 sie 2014, o 23:44

Redmi Note nie ma GLONASS!
Asus jest mniej wydajny ale chyba ładniejszy
Wkurzający kancik asusa też da się przełknąć.
16GB też jest czymś miłym.
W Asusie też nie zauważyłem opisu że jeden SIM jest dla GSM a drugi WCDKA itd... co może sugerować że oba SIM mogą pracować z AERO2
pete67
AKTYWNY

Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez ddr » 21 sie 2014, o 00:07

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zależy pod jakim kątem, ale ogólnie to przewyższa note.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W systemie wybierasz która karta ma mieć odpalone 3g, w redmi mimo oznaczeń przy slotach też powinieneś móc zmieniać w ustawieniach.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?