• Reklama

Redmi note 3 Pro czy mi note pro?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Redmi note 3 Pro czy mi note pro?

Postprzez bezrewelacji » 23 mar 2016, o 20:50

Cena (bez VAT): 1200
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5.7
Ilość RAM/ROM/Procesor: 3/32
Dual/Single sim: dual
Preferowane marki: xiaomi
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętne
Wymagania (parametry, funkcje):
Opis:

Drodzy użytkownicy forum, jako, że chciałbym przesiąść się na nowy telefon z mocno wyeksploatowanego Samsunga Galaxy SII, postanowiłem zasięgnąć porady - który z wymienionych w temacie telefonów wybrać. Znana jest mi specyfikacja techniczna obu modeli, jednak z racji na "maszynę" jaką aktualnie się posługuje nie jestem w stanie ocenić realnej różnicy w przyszłym użytkowaniu między tymi modelami. Telefon użytkowany będzie w miarę standardowy sposób - internet, wiadomości, połączenia, muzyka, od święta może jakaś gra. Za redmi note 3 pro przemawia bateria 4050 mAH, czytnik linii papilarnych, 16 MP tylnego aparatu ( mimo, że jestem laikiem, to podejrzewam, że mi note pro mimo mniejszej matrycy będzie robił lepsze zdjęcia ze względu na prawdopodobnie lepsze podzespoły z których jest skonstruowany. Jeżeli tak nie jest, to prosiłbym o wyprowadzenie mnie z błędu). Mi note pro ma raczej zdecydowanie lepsze parametry, ale ciekawy jestem jak wygladałoby to w praktyce, tj. czy jest to warte tej różnicy cenowej. Nie zmieniam telefonów zbyt często, więc milej widziany byłby telefon który szybko nie pozostanie w tyle za nowymi modelami. Prawdopodobnie są tutaj użytkownicy obu urządzeń, więc najcenniejsze byłyby opinie praktyczne, szczególnie w kwestii czasu pracy baterii, jakości zdjęć, odtwarzanej muzyki. Ogólnie - czy różnica między urządzeniami jest powalająca i warto dopłacić, czy lepiej poprzestać na redmi note 3 pro. Za wszystkie ewentualne odpowiedzi z góry dziękuje, jako, że to mój pierwszy post i temat na tym forum.
bezrewelacji

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Redmi note 3 Pro czy mi note pro?

Postprzez bodzio3333 » 24 mar 2016, o 13:20

Kolego być może Ci nie pomogę ale ale skoro półka cenowa Mi Note Pro Cię nie odstrasza to weź pod uwagę Mi5.
Mi Note Pro został wydany tylko na rynek chiński i nie będzie miał wsparcia ani w MIUI Polka ani też nie dostanie romu Global - czy jesteś zmuszony pracować na angielskiej wersji.
Mi5 to flagowieć Xiaomi więc wsparcie będzie super. Oprócz tego do Mi3 i Mi4 były ofiacjalne romy CM, pewnie z uwagi na procesor SD820 sytuacja się powtórzy.
Jednak jak masz wybierać tylko między Redmi note 3 Pro, a Mi Note Pro to polecę Ci tego pierwszego z uwagi na wsparcie i fantastyczną baterię, której nie uświadczysz w Mi Note Pro.
Zastanów się nad Mi5 - ja po długim szukaniu taki kupiłem. Różnica 5,15", a 5,5" jest niewielka (dla Ciebie po przesiadce z SII i tak będzie wieeeeelką zmianą).

Autor postu otrzymał pochwałę
bodzio3333

Pochwały: 2
Telefon:: Huawei Mate 8

Powrót do Jaki telefon kupić ?