• Reklama

Redmi Note 3 nie wykrywa słuchawek

Xiaomi

Redmi Note 3 nie wykrywa słuchawek

Postprzez bumbum » niedziela, 7 sierpnia 2016, 16:59

Czytałem gdzieś na forum, chyba miui, że ten model ma problem z wykrywaniem słuchawek. Po wpięciu słuchawek pojawią się ikona ale głos leci z głośnika. Ponoć trzeba delikatnie wkładać czy też powoli, lub wpierw włączać muzykę a potem powoli słuchawki. Mam zamiar kupić ten model głównie do słuchania muzyki, no ale olałem te opinie bo może to zbieg okoliczności itp. No ale mój kolega kupił 2 sztuki Xiaomi Redmi Note 3 i na obydwu ma to samo. Kupione u Goldwaya. Ma wersję z mediatekiem. Słuchawki z jackiem 3piny nie rozpoznaje a jakieś tam tanie pchełki z mikrofonem i 4piny bez problemu. Czy faktycznie ten model ma taki feler? Może wersje tylko z mediatekiem ? Ja planuje kupić ze snapdragonem.

Tapatalknięte z Siemensa S6
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Redmi Note 3 nie wykrywa słuchawek

Postprzez rzadzu » środa, 10 sierpnia 2016, 11:50

Wersja ze Snapdragonem ma ten sam problem. Część urządzeń podłączanych jackiem działa bez problemu, część zachowuje się prawie tak jak opisałeś. Prawie, bo wg mnie ilość pinów we wtyczce nie ma znaczenia - słuchawki Creative Aurvana Live! z 3 pinami działają, słuchawki Samsung Level In z 4 pinami też działają. Kabel AUX z 3 pinami podłączany do emulatora zmieniarki w samochodzie nie działa :) Podobno ten problem można obejść korzystając z zewnętrznych aplikacji. Np. SoundAbout.
rzadzu

Pochwały: 6

Powrót do Pomoc techniczna