• Reklama

Redmi Note 3, lub coś innego?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Redmi Note 3, lub coś innego?

Postprzez ptor » 11 lut 2016, o 16:42

Cena (bez VAT): 1000
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5 - 5,5" Full HD
Ilość RAM/ROM/Procesor: RAM 2 - 4 GB, ROM: 32 GB (lub 16 + slot SD)
Dual/Single sim: Nieistotne
Preferowane marki: Bez znaczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska. Lub Chiny z wysyłką z magazynu w EU
Wymagania (parametry, funkcje): Dobra pojemność baterii. Możliwość łatwego zrootowania telefonu.
Opis: Poszukuję telefonu który zastąpi mojego wysłużonego Galaxy S4. To na czy mi zależy to ekran o wielkości od 5 do 5,5 cali, full hd, dobra żywotność baterii (musi wystarczyć na co najmniej jeden dzień przy intensywnym użytkowaniu), dobry wyświetlacz (często oglądam na telefonie filmy i przeglądam internet). Telefon powinien mieć co najmniej 32 GB ROM, względnie slot MicroSD. A najlepiej jedno i drugie. Oczywiście konfiguracja sprzętowa zapewniająca płynne i szybkie działanie systemu. Gierek na telefonie nie odpalam...

Na tę chwilę najbardziej podoba mi się Xiaomi Redmi Note 3. Spełnia wszelkie moje wymagania, ale słyszałem o problemach z software (przychodzi z mnóstwem dodatkowego chińskiego softu, adware itp), a ze względu na zablokowany bootloader zmiana oprogramowania nie jest zbyt prosta. Podobnie z rootowaniem...

Pozdrawiam serdecznie
ptor

Reklama

Re: Redmi Note 3, lub coś innego?

Postprzez bartazzz » 11 lut 2016, o 16:49

xiaomi redmi note 3 to dobry wybór. Zmianę softu robisz raz a potem masz z górki. Są poradniki, na pewno forumowicze tez pomogą.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 98

Postprzez ptor » 11 lut 2016, o 16:56

RN3 to jak na razie mój faworyt. I można go kupić w Polsce (wolałbym nie czekać miesiąc na przesyłkę, a później bujać się z opłatą VAT-u). Poza tym polska gwarancja też jest ważna... Trochę mnie martwiły problemy z zmianą softu, chociaż nie boję się trochę pogrzebać w telefonie.
ptor

Postprzez eject » 11 lut 2016, o 16:58

gdzie dają polską gwarancję? ;]
eject
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez ptor » 11 lut 2016, o 17:18

sklepxiaomi.pl ?
ptor

Postprzez bartazzz » 11 lut 2016, o 17:33

cena średnio atrakcyjna..... ponad 1000 za 2/16
bartazzz
VIP

Postprzez ra-vau » 11 lut 2016, o 19:21

Juz sie wymadrzalem w sieci, na forum troche mniejnt tych sklepow i ich gwarancji...

Wiedz, ze póki nie musisz skorzystac z gwarancji, to jest okej, masz ja na papierze, w praktyce dziala to różnie, bo oddajac samsunga czy lg, do serwisu pewnie nie jeden z was spotkal sie ze specyficznym traktowaniem, a to ogromne firmy.

Dwa, kto zapewni ze sprzet naprawia od reki, czy w tydzien? W razie naprawy sprzedawca tak samo odesle do posrednika z chin towar i tam bedzie naprawiany.

Trzy, jakis czas temu na fali popularnosci, byly dwa "oficialne" sklepy jiayu w PL... Ludzie kupowali, nawet osoby z forum, "bo gwarancja" i przeplacaly... jak sie mozesz domyslic, final jest taki, ze minął rok od tego i oba sklepy nie istnieja, a kartke z napisem gwarancja mozna sobie... . Więc radze rozsadnie podchodzic do wspierania rodzimych przedsiębiorców, bo kalkulacja dla mnie jest prosta... Wole dac zarobic Majfrendowi, zaplacic vat, miec nadal taniej telefon, a roznice wydac na ewentualna naprawe.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114

Postprzez bartazzz » 11 lut 2016, o 21:25

Dodam tylkobze wysylalem do black peacha i gokdwaya i mialem naprawy za friko od reki. Tylko trzeba było dopłacić 12usd za odsylke ale to było prawie po roku

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka
bartazzz
VIP

Postprzez ptor » 12 lut 2016, o 15:41

No dobrze. A czy mogę zapytać o jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę/sklep gdzie w/w telefon można kupić? Najlepiej gdyby oferował wysyłkę z UE (nie chce mi się czekać miesiąc...)
ptor

Postprzez bartazzz » 12 lut 2016, o 15:46

poszukaj na bazarze u nas na forum
bartazzz
VIP

Powrót do Jaki telefon kupić ?