• Reklama

Redmi note 2 prime vs Redmi 3

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Redmi note 2 prime vs Redmi 3

Postprzez selthias » sobota, 2 kwietnia 2016, 17:32

Cześć, szukam telefonu dla dziewczyny, jednak mam dylemat pomiędzy Xiaomi Redmi note prime 2 a Redmi 3.
Telefon będzie służył do robienia zdjęć, przeglądania internetu i grania w gry.
Wiele rzeczy przemawia na korzyść Redmi 3, m.in. bateria i aparat. Natomiast za Redmi Note 2 rozdzielczość full hd i wyniki antutu. Przekątna ekranu jest obojętna. Jednak Redmi 3 jest to stosunkowy nowy telefon, z zablokowanym bootloaderem, a chciałbym aby telefon nadawał się do pełnego użytkowania (język polski, stabilny soft) już po wyjęciu z pudełka.
Telefon kupiony będzie u jakiegoś zaufanego polskiego sprzedawcy (prawdopodobnie technos-online).

Czy ktoś z Was miał oba telefony lub wie, który model lepiej nada się do powyższych celów i założeń?
Pozdrawiam.
selthias

Reklama

Re: Redmi note 2 prime vs Redmi 3

Postprzez fake4r » sobota, 2 kwietnia 2016, 18:55

Niestety w przypadku każdego xiaomi trzeba wgrywać rom gdyż po wyjęciu z pudełka są chińskie romy, czasami nawet z jakimś badziewiem. Bootloader można odblokować, sam wczoraj to zrobiłem i wgrałem najnowszy rom z miuipolska. Wcześniej kilka tygodni działałem na stabilnym eu który wgrałem na zablokowany bl i rom całkiem dobry, nie zaobserwowałem błędów.
Note 2 ma trochę słabą baterię, kumpel narzekał mi kiedyś że na necie mobilnym uciekała mu w oczach. Bebechy wiadomo prime ma lepsze no ale to zależy czy potrzeba Ci takich. Na pewno też lepiej się gra na 5,5 cala bo jest trochę większy ekran więc wygodniej z tym że granie pochłonie szybko baterię więc tu lepiej by było na Redmi 3, użytkowanie czy noszenie w kieszenie też już nie bardzo bo jednak Note to 5,5 cala. Ciężko mi doradzić ale ja miałem wcześniej przez ponad rok Note LTE i był jednak za duży, teraz mam Redmi 3 i jest w sam raz. Bateria nadrabia wszystkim. Po za tym nie mam do niczego zastrzeżeń, no może tylko do tego że przyciski nie są podświetlane ale to bardzo mały minus.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez marx » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 17:54

Część sprzedawców wysyła z romem Xiaomi.eu który jest całkowicie spolszczony, zobacz w Gearbest, lub u goldwaya.
Kupując w IBG dostaniesz z językiem angielskim i chińskim.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez Maciekogr » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 22:49

Dodatkowo warto poczytać sobie o poszczególnych romach który najlepiej się sprawuje w którym najlepiej trzyma bateria itp.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Maciekogr

Powrót do Porównania telefonów