• Reklama

Redmi - jakość rozmów

Xiaomi

Redmi - jakość rozmów

Postprzez arcman » środa, 30 kwietnia 2014, 01:03

Jak jest u Was z jakością rozmów na redmi. U mnie maksymalna głośność jest dość niska i dźwięk jest taki jakiś przytłumiony (piszę o moim odbiorze - rozmówca nie narzeka). Ogólnie nie ma tragedii ale w swoich poprzednich, prostych telefonach (nokia1650, samsung s7220) max głośność była wyraźnie większa. Mam kartę w play i jak na razie brak możliwości sprawdzenia u innego operatora - po roamingu z nadajników plusa czy orange bez zmian). Próbowałem pozmieniać ustawienia w apce mtk engineering - udało się zrobić głośniej ale doszły szumy i trzaski oraz tracę wtedy możliwość regulacji głośności w czasie rozmowy (przyciskiem). Nie wiem czy to jest typowa przypadłość redmi czy może coś nie tak z moim egzemplarzem. Żeby nie było - sprawdzałem na różnych romach i nadal to samo. Słuchawka jest nowa także nie chciałbym jej rozkręcać i sprawdzać czy wszystko ok z głośnikiem - zresztą z wierzchu widać że żaden brud się tam nie dostał.
arcman

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Redmi - jakość rozmów

Postprzez gebhard » środa, 30 kwietnia 2014, 01:10

Ustawienia/toolkit/engineer mode/hardware/audio. Ustaw na max czyli 160 może to pomoże. U mnie głośność działa bez zarzutu.

Wysłane z Xiaomi Redmi
gebhard
AKTYWNY

Pochwały: 1

Postprzez gebhard » środa, 30 kwietnia 2014, 01:12

Spróbuj jakość i głośność poprawić tez w VIPER FX

Wysłane z Xiaomi Redmi
gebhard
AKTYWNY

Postprzez arcman » środa, 30 kwietnia 2014, 09:22

Dzięki -ustawienia w toolkit/engineer mode dają radę. Pytanie tylko czy przy tej opcji głośnik się szybciej nie zajedzie...
arcman

Postprzez gebhard » środa, 30 kwietnia 2014, 10:45

Hm... nie wiem. Jak będziesz sporo eksploatował to i być może głośnik dostanie. Nie sądzę że przez dzwonki, bardziej przez odsłuchiwanie muzy na maxa, no ale jak się słucha przez słuchawki to raczej należy się o nie martwić.

Wysłane z Xiaomi Redmi
gebhard
AKTYWNY

Postprzez mrergie » czwartek, 1 maja 2014, 12:16

Podobno ustawianie wartości powyżej 150 może spowodować uszkodzenie głośnika. Nie słyszałem póki co aby się on komuś od tego rozjechał, ale sam jednak bałbym się ustawić na maksimum, te 150 to taka ostatnia bezpieczna wartość.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez marinero » wtorek, 17 czerwca 2014, 09:47

Witam, mogłby ktoś mnie naprowadzić na Ustawienia/toolkit/engineer mode/hardware/audio bo nie mogę znaleźć :/ , albo szukam nie tam gdzie trzeba.
marinero

Postprzez fake4r » wtorek, 17 czerwca 2014, 09:54

Mobile uncle tools zainstaluj

Wysłane z mojego ZTE V965 przy użyciu Tapatalka
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez marinero » wtorek, 17 czerwca 2014, 10:37

Mam zainstalowane Mobileuncle Tools. Wchodzę w engineer mode i tu mam dwie opcje: Engineer mode (Android) oraz Engineer Mode (MTK). W pierwszej opcji mam informacje o telefonie, informacje o baterii, statystyki użytkowania, informacje wi-fi. W drugą opcję jak wchodzę to od razy wraca mi do głównego ekranu aplikacji.
marinero

Postprzez bumbum » czwartek, 18 września 2014, 15:06

Engineer mode (MTK)-testy-dźwięk i wybieramy co chcemy podgłośnić. Ja np. słuchawki zrobiłem na 150 i jest zarypiscie
Nie wiem tylko co to jest wartość 0-255, ustawiałem i nic się nie zmienia oraz parametry
Rodzaj i Poziom.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Powrót do Pomoc techniczna