• Reklama

Redmi 3S ,MI4c, ZTE Nubia Z7 Max

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Redmi 3S ,MI4c, ZTE Nubia Z7 Max

Postprzez Roso » czwartek, 1 grudnia 2016, 17:51

Cena (bez VAT): około 500 PLN
Wielkość ekranu/Rozdzielczość:4,7 - 5,5
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB RAM, Snapdragon
Dual/Single sim: Dual
Preferowane marki: Xiaomi, ZTE
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): bez znaczenia
Wymagania (parametry, funkcje): Dual Sim ,dobry GP, dobra bateria, w miarę wydajny, ale też bez szaleństw (poczta, tapatalk itp)
Opis: Przede wszystkim chciałbym wiedzieć co lepsze w tej cenie. Który z podanych wyżej telefonów będzie najlepszy, czy ewentualnie w tej cenie jest w stanie kupić coś lepszego ?
Roso

Reklama

Re: Redmi 3S ,MI4c, ZTE Nubia Z7 Max

Postprzez Caminero » czwartek, 1 grudnia 2016, 18:10

Z tych trzech bezapelacyjnie zte z7max.
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez tomikitwo » czwartek, 1 grudnia 2016, 19:18

Caminero napisał(a):Z tych trzech bezapelacyjnie zte z7max.

Zależy czego autor oczekuje od telefonu.
- Mi4c będzie najszybszy i ma najlepszy aparat, ale tylko 16GB nierozszerzalnej pamięci i to jeno ogromna wada, bo za dużo aplikacji tam nie wejdzie, nie mówiąc już w ogóle o jakichś filmach czy bibliotece mp3
- Nubia jest największa, ale też najstarsza chociaż jej parametry techniczne dają spokojnie radę w dzisiejszych czasach, na + dual sim + slot SD i 32GB pamięci wbudowanej, doskonały 5,5-calowiec w tych pieniądzach
- Redmi 3s to budżetowiec, najwolniejszy z tej trójcy, ma tragiczny aparat foto, ale jego ogromną zaletą jest bardzo długi czas pracy na baterii, doskonały wybór dla niewymagających użytkowników, niestety ten telefon ma slot hybrydowy, więc przy dwóch kartach SIM też będzie miał tylko 16GB pamięci

Ja z tej 3 dla siebie bym wziął Nubię z7 max, bo ma wszytko na swoim miejscu i nie wymaga głupich wyrzeczeń coś kosztem czegoś.

Wysłane z mojego ZTE A2017 przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez Roso » czwartek, 1 grudnia 2016, 21:29

A jak wygląda sprawa z łatwością wgrania TWRP czy roota do tej ZTE ?
Roso

Postprzez Roso » czwartek, 1 grudnia 2016, 21:30

I czy coś w tych pieniądzach lepszego od ZTE Nubia Z7 Max się dostanie ?
Roso

Postprzez RussianYeti » czwartek, 1 grudnia 2016, 21:38

W mojej ocenie nubia Z7 Max wypada tutaj najlepiej. Mi4c to dosyć dobry telefon z rewelacyjnym jak na swoją cenę aparatem, niestety posiada dość uciążliwe wady. Brak slotu micro SD w połączeniu z 16gb romu (z czego pamięć wewn. to 12gb a zostaje jeszcze mniej) sprawia że telefon idzie łatwo zapchać. Ponadto mimo iż MIUI to dosyć fajna nakładka warto wspomnieć że pożera ona sporo ramu, więc 2gb to zdecydowanie zbyt mało. Odczuwalne jest tutaj ubija apek. Mi przy normalnym użytkowaniu ubija aplikacje w tle. Dlatego wersja 2/16gb nadaję się raczej dla mało wymagających użytkowników.
RussianYeti

Pochwały: 4

Postprzez basswitek » czwartek, 1 grudnia 2016, 22:39

Na 3gb miui też ostro ubija. Do normalnego działania są w mi4c romy oparte o CM
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez Flyagaric » piątek, 2 grudnia 2016, 13:14

tomikitwo napisał(a):Zależy czego autor oczekuje od telefonu.
...

Bardzo trafnie ujęte.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Roso » piątek, 2 grudnia 2016, 21:40

Oto główne oczekiwania: dual sim, bezproblemowy GPS, w miarę wydajny (ale bez wariacji), możliwość wgrania roota, dioda powiadomień. Absolutnie nie zwracam uwagę na aparat czy kręcenie filmów. Nie gram tez w żadne gry. Ma to być dobry telefon do dzwonienia i nawigacji, na którym odczytuje pocztę i przeglądam internet.
Roso

Postprzez tomikitwo » piątek, 2 grudnia 2016, 21:43

Każdy spełnia te wymagania. Mi4c będzie najszybszy, Nubia najwieksza (co przy nawigacji jest na +), a Redmi 3s będzie najdłużej pracować na 1 ładowaniu. Teraz zdecyduj co się dla ciebie najbardziej liczy.

tomikitwo
AKTYWNY

Postprzez borsooq » piątek, 2 grudnia 2016, 23:21

A dla mnie zaletą obydwu xiaomi jest miui i cotygodniowe aktualizacje.

Co do aparatu w redmi 3s, to raczej jest gorszy aniżeli tragiczny. Chyba takie określenie, to spore nadużycie.
Co do nubii, to wnioskując z opisów od razu trzeba martwić się na grzebanie w sofcie. Xiaomi kupując z pewnego źródła nie ma tej wady.
Pod względem wypaśności - nubia
Pod względem baterii i softu - redmi 3s. Mi4c jest łączy zalety obydwu, ale ma fatalną wadę braku slotu sd.
borsooq

Pochwały: 8

Postprzez tomikitwo » piątek, 2 grudnia 2016, 23:30

Dla mnie aparat redmi 3 jest tragiczny, ale każdy ocenia przez pryzmat własnych doświadczeń z aparatami w telefonach :) Autor wątku pisze, że aparat mu obojętny więc tak czy siak Redmi 3 spełnia wymagania. Jednak przy dual SIM i bez kombinowania też będzie miał tylko 16GB pamięci.

Soft z którym przychodzi Nubia jest świetny, szybki i stabilny. Jedyna jego wada (może dla niektórych i dyskwalfikująca) to to, że nie działa na nim IR jak na każdym stocku na lizaku, niezły wstyd, że producent nie ogarnął IR na własnym sofcie.

tomikitwo
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?