• Reklama

Redmi 3 stock recovery

Xiaomi

Redmi 3 stock recovery

Postprzez sebuli » sobota, 24 września 2016, 21:59

Cześć,

kupiłem ostatnio z allegro Redmi 3, miał wgrane miui wersja 7.3.1.0, coś takiego. Telefon poinformował, że to globalny soft, stable. Spróbowałem przez wifi z aplikacji Updater zrobić aktualizację do najnowszej wersji, bo wg miui.com Redmi 3 już ma MIUI 8.

Niestety, aplikacja poinformowała mnie, że mam najnowszy sofcik... Stwierdziłem, że ściągnę ręcznie paczkę ZIP z MIUI 8 i zapodam ją w programie. Tak też uczyniłem, ale ten telefon nie posiada nawet stockowego recovery? Telefon się rebootuje i jest animacja podłączenia telefonu do kabla usb...

Odpuściłem i wgrałem przez MiFlash wersję softu na zablokowany bootloader. Myślałem, że jakieś recovery się przywróci czy coś, ale to samo. Czy ja po prostu o czymś nie wiem? Czy zawsze nie ma dostępu nawet do stockowego Recovery żeby zrobić sobie chociażby full wipe?

Natknąłem się na informacje, że nawet te "oficjalne" softy z miui.com można wgrywać dopiero jak ma się odblokowany bootloader. Dla mnie to nie ma sensu. Miałem oficjalny, globalny soft MIUI, a mimo to aktualizacja OTA i tak nie działała, i pokazało, że soft jest najnowszy.

Ktoś może mnie oświecić? Przede wszystkim czemu nie mam dostępu do stockowego recovery?
sebuli
AKTYWNY

Pochwały: 43

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Redmi 3 stock recovery

Postprzez pawellabedz » niedziela, 25 września 2016, 11:25

Na oryginalnym miui jest tylko obrazek podpięcia pod kompa a wgranie recovery wymaga odblokowania bootloadera
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez fake4r » niedziela, 25 września 2016, 11:29

Obrazek
Stockowe recovery powinno być i tak (takie jak wyżej), widocznie nie potrafisz do niego wejść.
Jak chcesz wgrać TWRP to trzeba odblokować BL.
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez bergmen » niedziela, 25 września 2016, 13:06

wgraj sobie global (najlepiej dev) przez miflash). Do wgrania oryginalnego softu nie musisz mieć bootloadera odblokowanego.
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez sebuli » niedziela, 25 września 2016, 17:59

Ale zamuł. To stockowe recovery co fake4r pokazujesz to faktycznie jest, ale jakoś je zignorowalem i stwierdziłem, że klikając na napis recovery to powinno sie uruchomić coś jeszcze.

To jasno i prosto jeszcze ktoś mi wytłumaczy, czy zeby wgrac miui 8 global na redmi 3 przez mi flash to potrzebuje odblokowany bootloader?
sebuli
AKTYWNY

Postprzez bergmen » niedziela, 25 września 2016, 18:17

nie musisz. global dev jest na miui 8.
Chyba że chcesz xiaomi.eu - on też na miui 8 (dev) ale to jest custor rom - więc tu byś musiał odblokować bootloader

Autor postu otrzymał pochwałę
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez sebuli » wtorek, 27 września 2016, 19:38

Okej, dzięki za informacje.
sebuli
AKTYWNY

Powrót do Pomoc techniczna