• Reklama

Red Rice czy Jiayu G4S

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Red Rice czy Jiayu G4S

Postprzez rox5 » 21 kwi 2014, o 12:43

Dobrze się mówi jak się to już nie raz robiło! Ja nigdy nie "grzebałam" w fonie!
rox5

Telefon:: HTC

Reklama

Postprzez mrergie » 21 kwi 2014, o 12:53

Ale nie musisz krzyczeć, to niby tylko literki, tryb rozkazujący i wykrzykniki ale okropnie się takie coś czyta. Widząc takie coś od razu odchodzi mi ochota żeby się bardziej rozpisać na temat.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez rox5 » 21 kwi 2014, o 13:05

Oj nie wiedziałam że tu tacy wraźliwi są :):):):):) Postaram się ograniczać ;););):):) Ok.
rox5

Postprzez mrergie » 21 kwi 2014, o 13:15

A więc teraz tak :-)
Do jakiej ceny? 150$? 250$? Nic nie podałaś więc nie wiemy czym się limitować.
Kupno Jiayu G4S byłoby głupotą ponieważ i tak niczego nie wykorzystasz z tego telefonu i nie ma co przepłacać, a baterię może i ma dobrą ale przy jego procesorze niewiele mu to daje bo jest prądożerny.

rox5 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Raczej byle czego staramy się nie polecać, jedynie znane i sprawdzone marki i telefony.

A Red Rice nie? v967s jest tylko 4mm dłuższy ale ogólnie to wymiary są właściwie i tak identyczne (Red Rice mimo 4,7" ma grubą ramkę), ma za to o 25% pojemniejszą baterię i większy ekran, poza tym to naprawdę dobry telefon i jeden z najbardziej udanych modeli ZTE.

Więc Jiayu odpadają bo one nie obsługują Aero. Poza tym nie wspominałaś wcześniej że chcesz Dual SIMa z obsługą Aero ;-)
Ale ewentualnie radziłbym rozejrzeć się za Jiayu F1. Przy jego dwóch rdzeniach to 2400mAh powinno wystarczyć na długo. Jest bardzo tani a poza tym to i tak Jiayu czyli dobra marka.

mrergie
VIP

Postprzez rox5 » 21 kwi 2014, o 14:09

Doceniam chęć pomocy,może słabo sprecyzowałam swoje potrzeby;) Dobry wyswietlacz,jasny czytelny zwłaszcza w słońcu i żeby z netu dobrze się korzystało. Szybki ,nic się nie zawieszało,płynnie działało ,żeby trzymał min. 2 dni ,a i nie ma być na chwilę bo nie często zmieniam ,tak żeby za 2 lata też dawał radę ;):) Kasa tak max 900zl. Jiayu mnie zainteresowało bo podobno po świętach ma ruszyć sprzedaż u nas ,tylko nie podali po których! To tyle
rox5

Postprzez mrergie » 21 kwi 2014, o 14:22

To przy 900zł już można trochę zaszaleć, ale jednak też nie ma sensu wydawać całego budżetu na coś czego się nie wykorzysta. Wyświetlacz to powinien być minimum HD (bo FHD w tym budżecie jednak nadal ciężko). Przyszłościowy telefon to powinien mieć przynajmniej te 2GB RAMu, przyda się to bardzo do wszyskich fejsbuków, przeglądarek, komunikatorów i prostych gierek w cukierki.

Jestem od kilku dni jednym z pierwszych forumowych posiadaczy Huaweia Honora 3C i jestem pod wrażeniem tego telefonu. Nie kosztuje majątku a ma wszystko co potrzebne dobremu smartfonowi, włącznie z 2GB RAMu, Dual SIMem i obsługą Aero, a w porównaniu do Red Rice to ma ostrzejszy ekran i z mocniejszym podświetleniem (mocniejsze podświetlenie=lepsze odbijanie promieni słonecznych), 5" wyświetlacz a wielkość telefonu identyczna jak Red Rice; mam je oba przy sobie i 3C jest jakieś 1,5mm szerszy ale lepiej leży w ręce i wygodniej się go obsługuje. Bateria 2300mAh więc też powyżej przeciętnej.
Honor 3C nie był chyba jeszcze nikomu polecany bo to jednak nowość, ale ja mogę go jak najbardziej szczerze polecić ;-) Jest znacznie lepszy od Redmi którego używałem wcześniej. Jakby Cię jeszcze interesował aparat to 3C robi lepsze zdjęcia, w swojej kategorii cenowej myślę że jedne z najlepszych (chyba że porównamy do Lumii to one oczywiście wygrają, ale wśród Androidów to zdjęcia wychodzą naprawdę ładne).

mrergie
VIP

Postprzez rox5 » 21 kwi 2014, o 14:36

Huawei czemu nie ,siostra ma jakiś model i sobie chwali A ile dałeś ,i jak z polskim softem ,bo tak jak wspominałam to jestem noga ! Dlatego wpadł mi w oko G4S bo tam dają 2GB RAM .
rox5

Postprzez mrergie » 21 kwi 2014, o 14:50

Mi się akurat bardzo szczęśliwie trafił za 170$ (wyprzedaż+kupon).
Wersje WCDMA (czyli 3G na nasz rynek) i z 2GB RAMu są chodzą teraz po około 190$. Można dostać taniej ale są to albo wersje TDSCDMA (czyli na rynek chiński i bez 3G u nas) i z 1GB RAMu albo rzadko spotykane podróbki WCDMA z 1GB RAMu. Na nasze to dałem około 525zł ale szczęśliwie nie trafił mi się VAT.
Telefon posiada fabrycznie zainstalowane Emotion UI (Android w wersji od Huawei) i z językiem polskim. Istnieje też taka aplikacja jak MoreLocale 2 i można dzięki niej mieć polski na właściwie każdym Androidzie.

Pochwały przyznane za posta: 2

mrergie
VIP

Postprzez rox5 » 21 kwi 2014, o 15:04

Nie no jak już brać to coś takiego jak ty masz ;) A to dual sim?
rox5

Postprzez mrergie » 21 kwi 2014, o 15:24

Jasne że Dual SIM.
A Aero działa bardzo dobrze, z telefonów które miałem dotychczas to tutaj działa najlepiej, ale raczej na pewno jest to spowodowane poprawą jakości sieci po wprowadzeniu kodów kapcia.

mrergie
VIP

Postprzez rox5 » 21 kwi 2014, o 15:35

Ok. To dziękuje za sugestje i podpowiedzi :):):) Pozostaje polować na tego HH3,gdybyś coś widział to daj znać Nig nie kupowałam w chinach:(:(
rox5

Postprzez existe » 21 kwi 2014, o 20:59

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ponioslo Cie dzisiaj, ze aSZ strach
zripostuje to tak, piszesz nie sprawdzone informacje w sposob tak subiektywnie wciskajacy komus cos tam, jak zawodowy wciskacz kitu (mozesz sie obrazic i popyskowac)

w mojej opinii, uwazam, ze glupota jest nie kupowanie telefonu z octacore, zwlaszcza, ze w tym watku rozpatrywane sa telefony o rozpietosci +- 30$, bo nigdy nie wiadomo co bedzie za rok i moze sie przydac, a od nadmiaru glowa nie powinna bolec
osobiscie wali mnie aero, bo uwazam te siec za masochostyczne wyzwanie - ale uzasadnione jest posiadanie telefonu wdcma 900/2100, bo ma to odbicie w zasiegu/jakosci rozmowy i ja telefonu bez 900/2100 bym nie kupil

mialem redrice, mam x7s i coraz bardziej jestem przekonany, ze wymienie go na g4s - bo uwazam, ze to ciekawy telefon i mnie osobiscie odpowiada, zwlaszcza wielkoscia
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów