• Reklama

Recenzja Xiaomi Redmi Note 3 PRO. Test wydajnego telefonu.

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja Xiaomi Redmi Note 3 PRO. Test wydajnego telefonu.

Postprzez marx » czwartek, 1 września 2016, 13:32

Recenzja Xiaomi Redmi Note 3 PRO
Telefon z solidną budowa, skanerem odcisków palca, procesorem Snapdragon 650 , 3GB RAM i aparatem o matrycy 16MPx. Telefon kosztuje 670zł w sklepie banggood.com

http://gadzet.telchina.pl/recenzja-test ... ote-3-pro/
Telefony Xiaomi mają w Polsce wyrobioną dobrą opinie, są to jedne z najchętniej sprowadzanych do Polski telefonów, bo jak wiadomo nie ma w Europie oficjalnej dystrybucji Xiaomi. Co więc powoduje, że tak wielu z nas sprowadza te telefonu z drugiej półkuli? Kilka miesięcy temu testowałem Xiaomi Redmi Note 3, ale jak wiadomo Xiaomi ma w zwyczaju wydawanie tego samego telefonu w wersji PRO, zazwyczaj zmiana ta kończy się na procesorze, Mediatek zostaje zastąpiony Snapdragonem. Dziś przetestujemy Xiaomi Redmi Note PRO
Obrazek

RECENZJA WIDEO

SPECYFIKACJA
Ekran: 5.5cala, 1920 x 1080 403 PPI
CPU: Qualcomm Snapdragon 650 64bit 1.8GHz Hexa Core ( 2 x A72 + 4 x A53 )
GPU: Adreno 510
System: MIUI 7
RAM + ROM: 3GB RAM + 32GB ROM
Kamera: 5.0MP f/2.0 + główna 16.0MP, f/2.0
Sensor: Light sensor, G-sensor, Proximity sensor, Hall Sensor, gyroscope, E-compass and fingerprint sensor
SIM Card: Dual SIM dual standby. Hybrydowy slot
Bluetooth: 4.1
Sieci:
2G: GSM 900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz; CDMA 2000: BC0
4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz

W PUDEŁKU
Telefon znajdował się w białym pudełku z kolorowymi nadrukami i specyfikację od spodu.

Pod telefonem znajdowała się koperta z kluczem do tacy SIM, oraz chińska gwarancja i minimalna instrukcja objaśniająca przyciski na telefonie.
Poniżej znajduje się kabel microUSB oraz ładowarka z chińska końcówką, sklep banggood dodał osobno przejściówkę. Brak w zestawie słuchawek.
Obrazek

BUDOWA

REDMI Note 3 Pro tak jak poprzednik ma solidny korpus ze stopu metalu, konstrukcja unibody uniemożliwia nam dostęp do baterii.

Na przednim panelu u góry widzimy głośnik do rozmów, 5MPx kamerkę do selfie,wielokolorową diodę powiadomień i czujniki światła i zbliżeniowy .
Obrazek

Pod 5.5 calowym wyświetlaczem znalazł się trzy pojemnościowe przyciski funkcyjne, które są podświetlane na biało.
Obrazek

Na prawej krawędzi znalazły sie metalowe przyciski regulacji głośności i załączania urządzenia.
Obrazek

Po lewej stronie umieszczono hybrydową tacę kart. w przeciwieństwie do poprzedniej wersji, w PRO można rozbudować pamięć kosztem drugiej karty SIM
Obrazek

W górnej części tradycyjnie umieszczono gniazdo słuchawkowe 3.5mm , mikrofon do redukcji szumów otoczenia, a także port podczerwieni (IR Blaster) do sterowanie sprzętem RTV i nie tylko.
Obrazek

W dolnej części umieszczono tradycyjne gniazdo microUSB i mikrofon.
Obrazek

Z tyłu , pośrodku znajduje się obiektyw 16 megpikselowej kamery, który wspomagany jest przez podwójną, dwubarwną diodę doświetlającą LED, poniżej znajduje się okrągły skaner odcisków palca
Obrazek

W dolnej części pod ligo MI znalazł się grill głośnika, na szczęście w obudowy wystaje mała wypustka która blokuje możliwość zasłonięcia otworów kładąc telefon na plecach. Niestety działa to tylko na twardej powierzchni.
Obrazek

WYŚWIETLACZ
5.5 calowy wyświetlacz w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) wykonany został w technologi IPS co gwarantuje bardzo dobre kąty widzenia i naturalne kolory. Wyświetlacz bezproblemowo obsługuje 10 punktów dotyku, podświetlenie jest równomierne. Wyświetlacz ogólnie jakością obrazu przypomina mi wcześniejsze modele Redmi, maksymalny poziom jasności i kontrast mogły być na wyższym poziomie. Ale pomimo tego można bez większych trudności użytkować smartfona w słoneczne dni.
Jasność minimalna jest bardzo niska, dzięki czemu nocą ekran nie będzie ślepił nas w oczy.
Możemy też zmienić barwy ekranu na ciepłe lub chłodne, a także ustawić poziom kontrastu.
możemy też skorzystać z trybu czytania, oczy przy czytaniu mniej się męczą.

KAMERA
Aparat pomimo 16 megapikselowej matrycy nie robi znacznie lepszych zdjęć niż zwykła wersja z sensorem 13MPx. Szczerz powiedziawszy oczekiwałem lepszych zdjęć, Autofocus jest szybki, ale zdjęcia czasem wychodzą mało ostre. Odwzorowanie kolorów jest na dobrym poziomie. Tradycyjnie już chińskie telefony słabo radzą sobie w warunkach słabego oświetlenia, ilość widocznych szczegółów spada. Ale pomimo tego Note 3 Pro robi zdjęcia nocne odrobinę lepiej niż średnia dla chińskich telefonów.
poniżej kilka próbek zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

W ciemności z doświetlaniem LED
Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Przedni aparat wyposażono w sensor o rozdzielczości 5Mpx z przesłoną f/2.0, który podobnie jak główny aparat wykonuje dobre fotki w dobrych warunkach oświetleniowych.
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Filmy nagrywane przez Redmi Note 3 Pro są na akceptowalnym poziomie, aplikacja aparatu pozwala na nagrywanie w trybie slow motion oraz time lapse.

Sporo możliwości daje nam też aplikacja aparatu, która jest standardowa dla nakładki MIUI. Możemy skorzystać z 9 trybów: panorama. samowyzwalacz, ręczny (tylko balans bieli i ISO), poziomica, odcień skóry, HHT (nocny), sceneria, Tilt-Shift, rybie oko . Mamy tez dostęp do 12 filtrów. Dodatkowo mamy ustawienia funkcji przycisków głośności, dźwięku migawki, tagi geograficzne, jakość zdjęć i inne standardowe ustawienia znane z aparatów w telefonach.

SYSTEM
Telefon otrzymałem z zainstalowanym MIUI Global 7.4 który oparty jest na Androidzie 5.1.1 Zainstalowany system posiada j. polski w około 80% oraz dostęp do sklepu play. Xioami swoje smartfony wyposaża w autorską nakładkę MIUI która należy do najcięższych nakładek. Już sam system może pożreć większą połowę zasobów pamięci.
Tym którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z MIUI, nadmienię że jest to modyfikacja Androida która nie oferuje szuflady w której znajdujemy wszystkie zainstalowane aplikacje.
Wszystkie nowo instalowane aplikacje wylądują na pulpicie, można je tam grupować w foldery. Domyślnie mamy zainstalowane takie aplikacje jak radio, kompas, dyktafon, skaner kodów kreskowych, menadżer plików a także przeglądarkę UC Browser z z różnymi dodanymi zakładkami, typu Amazon czy wyszukiwarka ASK

Dobrze też prezentuje się panel sterowania, gdzie mamy do dyspozycji narzędzia do czyszczenia pamięci, monitor danych, Firewall, wybór trybu pracy akumulatora (wydajny lub normalny) i antywirusa

Wśród ciekawszych funkcji systemu można wymienić:

– „godziny ciszy” czyli tryb nie przeszkadzać.
- "lite mode" ustawia minimalistycznu pakiet funkcji telefonu w postaci kafelek jak w windowsie. (opcja zwłaszcza dla starszych osób, duże czcionki)
– zarządzanie powiadomieniami – począwszy od tego czy mają się w ogóle wyświetlać, a jeśli tak, to w jakich miejscach oraz czy ma włączać się dioda LED, jak również dźwięk i wibracje,
– „przypadkowe użycie” – blokuje ekran gdy telefon jest w kieszeni
– kontrola rodzicielska -dostęp do wybranych aplikacji,
– tryb obsługi „jedna dłoń” – zmniejszenie wyświetlanych treści do 3,5”, 4” lub 4,5”,ułożony po dowolnej stronie, dla leworęcznych i praworęcznych.
– możliwość przypisania koloru diody powiadomień do zdarzeń: połączenia przychodzące, wiadomości SMS/MMS lub powiadomienia aplikacji. Do wyboru następujące kolory: niebieski, czerwony, pomarańczowy, zielony, błękitny, różowy i fioletowy,
- możliwość przypisania trybu dźwięku pod zdefiniowane słuchawki .
- przyciski systemowe – można przypisać do nich inne funkcje niż domyślnie
– nagrywanie połączeń telefonicznych,
– możliwość włączenia/wyłączenia dźwięku migawki aparatu,
– tryb poufny: ukrywa rejestr połączeń, SMS-ów, zdjęcia i ustawienia pulpitu.

Ogólnie MIUI podobnie jak CyanogenOS czy Flyme pozwala na bardzo szerokie dostosowanie systemu do swoich potrzeb. Ale jest to dosyć ciężka nakładka, na szczęście nie odczujemy tego specjalnie przy 3GB pamięci RAM, przynajmniej w pierwszych miesiącach używania.
Mój działa na wersji oprogramowania GLOBAL, która zapewnia automatyczne aktualizacje, ale jest też możliwość instalacji oprogramowania od MIUI Polska.

Czytnik linii papilarnych działa poprawnie i dosyć szybko choć nie tak dobrze jak w Lenovo K5 Note. Jest też możliwość zabezpieczenie dostępu do aplikacji za pomocą hasła co dodatkowo chroni nasza prywatność.

Z ciekawych aplikacji producent dorzuca nam skaner kodów qr, kompas, dyktafon, radio – które gra przyzwoicie oraz rozbudowaną aplikację – Panel Sterowania. Jest to aplikacja do zarządzania smartfonem od pamięci wewnętrznej, użycia danych, firewalla, zarządzania energią, antywirusa po uprawnienia aplikacji.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek.. Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek

WYDAJNOŚĆ
Xiaomi Redmi Note 3 Pro został wyposażony w amerykański procesor Qualcomm- Snapdragon 650 (2xARM Cortex A72 1,8GHz i 4xARM Cortex A53) z układem graficznym Adreno 510 oraz 3GB pamięci RAM. Do dyspozycji jest 32GB pamięci wewnętrznej (24GB dostępne dla użytkownika) którą można rozbudować za pomocą karty microSD. Sam procesor jest główną zmiana jaką dokonano względem poprzednika Note 3. System pracuje bardzo płynnie, nie zaobserwowałem przycięć interfejsu. Urządzenie dobrze radzi sobie z większością gier dostępnych w sklepie play i to na maksymalnych detalach. Niestety dłuższe używanie pod obciążeniem nagrzewa tylną pokrywę telefonu. Jak wiać to spory problem procesorów snapdragon. Poddałem telefon wielokrotnej próbie w benchmarku antutu, zimne urządzenie osiąga wynik znacznie przekraczający 72000pkt, ale kolejne próby pogarszają osiągi, wynik w antutu spadł do poziomu 67000pkt.
Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

DŹWIĘK

Dźwięk w telefonie jest na przyzwoitym poziomie, nie charczy na maksymalnej głośności. Maksymalna głośność jest na dobrym poziomie. Prowadząc rozmowy jesteśmy dobrze słyszani i sami też dobrze słyszymy rozmówcę. Dodatkowo można skorzystać z ustawień dźwięku – ustawienie typu słuchawek, equalizer, tagi itp. Dzięki equalizerowi i wyborowi typu słuchawek można dostosować dźwięk do własnych upodobań.

ŁĄCZNOŚĆ

Redmi Note 3 Pro wyposażono w hybrydowy slot kart sim, co oznacza że możemy używać dwóch kart sim lub jednej kary SIM oraz karty pamięci. Jest to postęp względem Redmi Note 3, ale jednak oczekiwałbym pełnego Dual sima oraz niezależnego gniazda kart pamięci, jak to często robią inni producenci rodem z Chin.
Kolejną wadą jest brak wsparcia dla pasma 800 Mhz dla LTE. Częstotliwość zyskuje na znaczeniu, a jej brak zwłaszcza odczują mieszkający poza dużymi aglomeracjami, gdzie sieć nadajników nie jest tak gęsta jak w dużych miastach. Jakość rozmów jest bardzo dobra, rozmówcę słyszymy głośno, a on nas również dobrze słyszały. Telefon posiada dodatkowy mikrofon do wygłuszania szumów otoczenia. Moduł Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac z dual-band,radzi sobie bardzo dobrze, jest czuły, niema problemu z zasięgiem. Ponadto do łączności mamy moduł Bluetooth V4.1 obsługujący A2DP oraz LE.

GPS
Telefon bardzo szybko wykrywa satelity amerykańskiego systemu GPS, rosyjskiego Glnoass oraz chińskiego BEIDOU. Jednak pomimo odnajdywania sygnału z ponad 20 satelitów dokładność lokalizacji jest na przeciętnym poziomie. nawigacja potrafi przez długo odcinek dokładnie lokalizować nasza obecność, aby po chwili ulokować nas w miejscu gdzie się nie znajdujemy. Wszystko wskazuje na to że to problem z oprogramowaniem, lub zakłócenia z metalowej obudowy telefonu. Dokładność lokalizowania waha się do do 10m.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

BATERIA
Seria Redmi zawdzięcza swój sukces w dużej mierze na bateriach o dobrej żywotności.
W NOTE 3 Pro zastosowano akumulator o pojemności 4000 mAh co jest ponadprzeciętna pojemnością. Ja już tradycyjnie przeprowadziłem test polegający na ciągłym odtwarzaniu materiałów z Youtube na maksymalnych ustawieniach głośności i jasności ekranu. Telefon pracował w trybie wydajnym.
Bateria padła po 5 godzinach i 30 minutach co jest wynikiem znacznie gorszym, niż uzyskanym przez Note 3 pracującym na mediateku. Nie wiem co jest przyczyną tak słabego wyniku, być może to ROM MIUI GLOBAL, jak znajdę czas to przetestuje baterię na oprogramowaniu MIUIPOLSKA. Normalny użytkownik będzie mógł przez dwa dni bezproblemowo używać telefonu bez potrzeby podłączenia do ładowarki.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Telefony Xiaomi nie są oficjalnie sprzedawane w Europie, można je kupić czasem od pośredników. Ale znacznie taniej zrobimy to, kupując telefon bezpośrednio z Chin. Mój egzemplarz pochodzi ze sklepu Banggoog gdzie kosztuje 169.99 $ Dodatkowo cenę można obniżyć za pomocą punktów lub korzystając ze zwrotu części płatności za zakupy w chińskich sklepach

PODSUMOWANIE
Główną zaletą Xiaomi Redmi Note 3 PRO jest solidną budową w całości wykonana z metalu, skaner linii papilarnych z tyłu, ponadprzeciętnie wypada też też bateria, spokojnie na dzień lub dwa dni używania . O wydajność nie musimy się martwić, Snapdragon 650 i 3GB RAM pozwolą na komfortowe używanie telefonu i relaks przy grach.
5.5 calowy wyświetlacz jest miły dla oka, prezentuje obraz na dobrym poziomie.
Kamera też nie wypada źle, jest lepiej niż w XRN2, ale słabiej niż można się spodziewać po 16 megapikselowej matrycy. Ale są też słabe strony, jednym z nich jest zablokowany bootloader, co mniej zaawansowanym użytkownikom może utrudniać zmianę oprogramowania. Rom MIUI Global z językiem polskim oferuje na szczęście automatyczne aktualizacje. Wygląd telefonu też nie powala na kolana, grube ramki wokół ekranu nie dodają mu uroku, ale do tego zapewne fani Xiaomi się już przyzwyczaili.

PLUSY
Wydajność
Budowa

MINUS
Brak NFC
Brak wsparcia LTE 800MHz

Budowa i wygląd: 8
Ekran: 8
Wyposażenie: 8
Kamera: 7
Bateria: 9
Cena: 8

OCENA 8.0 /10
marx
Administrator

Pochwały: 193

Reklama

Re: Recenzja Xiaomi Redmi Note 3 PRO. Test wydajnego telefo

Postprzez Poro » niedziela, 18 września 2016, 16:52

Warto dodać że jak komuś styka 16 gb pamięci wewnętrznej [nie ma obslugi kart msd) (większosci nie) :D to telefon można zgarnąć na dzień dzisiejszy za około 580 żłotych plus przewalutowania z konta etc. xD
Jeśli komuś zalezy aby mieć 16 gb i cebulić miejsce to może latać z pendrivem otg i na nim wrzucać sobie np. muzykę - niewygodne ale tańsze rozwiązanie xD
Po za tym bardzo dobra recenzja dam linka i subka na youtube :)
Poro

Postprzez moth » niedziela, 18 września 2016, 17:27

przecież jest obsługa kart micro sd
moth
AKTYWNY

Pochwały: 10
Ostrzeżenia: 1

Postprzez andy01 » niedziela, 18 września 2016, 19:02

Poro napisał(a):Warto dodać że jak komuś styka 16 gb pamięci wewnętrznej [nie ma obslugi kart msd) (większosci nie) :D to telefon można zgarnąć na dzień dzisiejszy za około 580 żłotych plus przewalutowania z konta etc. xD
Jeśli komuś zalezy aby mieć 16 gb i cebulić miejsce to może latać z pendrivem otg i na nim wrzucać sobie np. muzykę - niewygodne ale tańsze rozwiązanie xD
Po za tym bardzo dobra recenzja dam linka i subka na youtube :)

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, to jest wersja "pro" która posiada slot na karte pamięci. :)
andy01

Postprzez rafalpolo » niedziela, 18 września 2016, 20:25

Hmm ja na globalu nie miałem UC browsera, a też język polski jest chyba wszędzie. Qc test czyli program testowy jest jedynie po angielsku.

z tapatalka
rafalpolo

Postprzez Agnes87 » czwartek, 22 września 2016, 19:30

Fajna recenzja. :-)
Ja ze swojej strony dodam, że zawiodłam się na tym telefonie. Obecnie po upadku zakończył już swój żywot.
Budowy tego smartfona nie zaliczam do plusów. Przede wszystkim bez etui zbyt łatwo wypada z rąk, jest śliski. Tacka z kartami sim bardzo łatwo się zakleszcza. Jak już włoży się karty to lepiej ich nie wyjmować. Przy "szarpaniu się" z tacką obudowa łatwo się wygina.
Telefon notorycznie tracił zasięg w miejscu gdzie Redmi Note 2 miał 1-2 kreski. GPS rzeczywiście niedokładny. Pozycja ustalona często nie zgadza się z obecną. Sam sygnał zanika rzadko i tylko na chwilę. Zwłaszcza przy jeżdżeniu z nawigacją uciążliwa jest niedokładna pozycja.
Czytnik linii papilarnych działał tylko do pierwszego lub drugiego przygaszenia ekranu. Bardzo często nie rozpoznawał odcisku nawet pomimo dodawania kilku odcisków. Był tylko z nim kłopot, brałam telefon dotykając czytnika a i tak musiałam odblokowywać standardowo. Później już w ogóle go nie używałam, bo tylko mnie denerwował. Działanie czytnika było identyczne na MIUI 7, MIUI 8 i Resurrection Remix (Android 6). Może na MIUI 7 było minimalnie lepiej.
Ładować go musiałam i tak codziennie przy moim użytkowaniu, więc pojemność baterii nie jest tak duża. ;-)
Aparat przeciętny ale oczekiwań dużych nie miałam. Do zwykłego "pstrykania" wystarcza.
Agnes87

Postprzez Warson » piątek, 23 września 2016, 00:02

Agnes87 napisał(a):Fajna recenzja. :-)
Ja ze swojej strony dodam, że zawiodłam się na tym telefonie. Obecnie po upadku zakończył już swój żywot.
Budowy tego smartfona nie zaliczam do plusów. Przede wszystkim bez etui zbyt łatwo wypada z rąk, jest śliski. Tacka z kartami sim bardzo łatwo się zakleszcza. Jak już włoży się karty to lepiej ich nie wyjmować. Przy "szarpaniu się" z tacką obudowa łatwo się wygina.
Telefon notorycznie tracił zasięg w miejscu gdzie Redmi Note 2 miał 1-2 kreski. GPS rzeczywiście niedokładny. Pozycja ustalona często nie zgadza się z obecną. Sam sygnał zanika rzadko i tylko na chwilę. Zwłaszcza przy jeżdżeniu z nawigacją uciążliwa jest niedokładna pozycja.
Czytnik linii papilarnych działał tylko do pierwszego lub drugiego przygaszenia ekranu. Bardzo często nie rozpoznawał odcisku nawet pomimo dodawania kilku odcisków. Był tylko z nim kłopot, brałam telefon dotykając czytnika a i tak musiałam odblokowywać standardowo. Później już w ogóle go nie używałam, bo tylko mnie denerwował. Działanie czytnika było identyczne na MIUI 7, MIUI 8 i Resurrection Remix (Android 6). Może na MIUI 7 było minimalnie lepiej.
Ładować go musiałam i tak codziennie przy moim użytkowaniu, więc pojemność baterii nie jest tak duża. ;-)
Aparat przeciętny ale oczekiwań dużych nie miałam. Do zwykłego "pstrykania" wystarcza.

to mnie teraz podłamałaś...
Warson

Postprzez Agnes87 » piątek, 23 września 2016, 12:08

Warson napisał(a): to mnie teraz podłamałaś...

Zawsze można mieć nadzieję, że mój egzempalrz był wyjątkowo "specyficzny" ale trzeba się liczyć z tym, że na taki można trafić. ;-)
Może nie są to duże rzeczy ale bardzo denerwujące. Jeśli ktoś celuje tylko w wydajność to się nie zawiedzie, bo stoi ona na naprawdę wysokim poziomie, zwłaszcza w tej cenie. W moim poprzednim Redmi Note 2 często zdarzało się nieoczekiwane zamykanie aplikacji co w Note 3 Pro nie miało miejsca w ogóle.
Jeszcze odnośnie bluetooth-a to miałam wrażenie, że zasięg również był słabszy w porównaniu do Note 2. Co prawda Note 2 często w ogóle zrywał połączenie ale jak już je miał to zasięg był lepszy. Note 3 Pro - zasięg gorszy ale zrywań połączeń brak. Podam przykład: mam smartwatcha Sony 3 i gdy telefon został w pokoju to przy Redmi Note 2 idąc do kuchni urządzenia były cały czas połączone, w przypadku Redmi Note 3 Pro w kuchni połączenie zostało zrywane.
Teraz zamówiłam Mi4c 2/16 i zobaczę jak będzie się sprawował ten model. :-)
Agnes87

Postprzez Poro » środa, 28 września 2016, 11:25

andy01 napisał(a):Nie wprowadzaj ludzi w błąd, to jest wersja "pro" która posiada slot na karte pamięci. :)

moth napisał(a):przecież jest obsługa kart micro sd

Tak przepraszam pomyliło mi się ze wykłym note 3

p.s. jak sprawuje się telefon po jakimś czasie użytkownia można go bez vatu wychaczyć z givingassistance za lekko ponad 500 zł : ]
Poro

Postprzez kamilq05 » czwartek, 29 września 2016, 01:02

Po dwóch miesiącach identycznie jak pierwszego dnia po wyjęciu z pudelka. A trochę go zawaliłem, bo wolne mam 800mb z czego zajęte 13,73gb na aplikacje. Na razie karty pamięci nie używam, bo przydaje mi się druga karta sim do internetu. Bateria to tak do dwóch dni, gdy użytkuję normalnie, a jeśli cały dzień jako router z LTE do laptopa, to pod koniec dnia mi zostaje koło 35% baterii. Tak samo bateria podczas nawigacji. Z Lublina wyjechałem około 7 i 100% baterii, a w Zakopanem byłem koło 13.30-14 i zostało 10% baterii. Z tym, że telefonu nie blokowałem, nie podładowywałem (w połowie drogi zobaczyłem że mi się ładowarka samochodowa połamała), więc jak rano go wsadziłem w uchwyt, tak sobie jechał pół dnia. Nawigacja to Yanosik, więc internet i GPS ciągle włączone. Jasność tez na maks. Także zarówno wydajność jak i baterię oceniam bardzo pozytywnie. W zasadzie nie wiem co ocenić na minus, bo tak jak mówiłem po dwóch miesiącach i trochę zajętych gigabajtów, telefon funkcjonuje tak samo jak pierwszego dnia, gdy był jeszcze czysty. Coś o czym mój stary Sony Xperia S mógł tylko pomarzyć - płynna praca. No ale nie ma co porównywać nawet tych telefonów, bo się nie da. Aparat w dzień też niczego sobie. Nie jest najwyższych lotów, ale zdjęcie zrobi i nie wstyd pokazać je ludziom. W nocy za to masakra i w nocy lepiej zdjęć nie robić, żeby się nie denerwować.
Przypomniało mi się. Folia, którą nakleiłem dość szybko się rysuje, więc albo nakleję drugą, albo zamówię szkło hartowane. Ogólnie przydaje mi się też przezroczyste etui, gdyż pogrubia telefon przez co pewniej się trzyma (nie wiem skąd trend na coraz większe spłaszczanie telefonu, skoro takie gorzej trzymać) oraz jest mniej śliski. Sam telefon bez niczego bardzo łatwo wysuwa się z ręki. Więc trzeba na to uważać. A poza tym polecam.
kamilq05

Postprzez Marcel » czwartek, 1 grudnia 2016, 07:37

Zauważyłem jeden spory minus tego telefonu - bardzo śliska obudowa - może mam niezgrabne ręce ale on mi normalnie często wyjeżdża z dłoni.

Na razie zamówiłem silikonowy case a jak mnie będzie denerwował to chyba sobie jakąś antypoślizgową taśmę nakleję na tył.

Do tego zdjęcia: na razie próbowałem w domu przy sztucznym oświetleniu - często wychodzą nieostre. Dodatkowo denerwujące jest to, że tę nieostrość widać dopiero w galerii zdjęć. Klikam, aparat robi pstryk a obraz na ekranie jest ok. Człowiek myśli, że zrobił dobre zdjęcie a potem przy przeglądaniu efektów okazuje się, że część zdjęć jest rozmyta.
Mam nadzieję, że zdjęcia na dworze nie będą miały tego problemu.
Marcel

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin