• Reklama

Recenzja - VK1000 czterordzeniowy 5' FDD-LTE

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Recenzja - VK1000 czterordzeniowy 5' FDD-LTE

Postprzez basa » niedziela, 1 lutego 2015, 17:28

Obrazek
Tematem dzisiejszych testów będzie myślę rzadko spotykany w Polsce a być może jeden z niewielu egzemplarzy w naszym kraju modelu VK1000 marki VKWorld. Jako że udało mi się dostać ten model w swoje ręce postanowiłem przybliżyć nieco tą słuchawkę użytkownikom telchina.
Na początek trochę o samej marce o której pewnie nikt u nas nie słyszał. VKWorld to marka zarejestrowana w Hiszpanii która produkuje telefony i tablety w Shenzhen prawdopodobnie w większości na hiszpański rynek (coś w stylu naszego Goclever) - świadczy o tym chociażby informacja na pudełku opakowania.

Obrazek

W jej ofercie możemy znaleść 10 modeli telefonów oraz 1 tablet. VK1000 jest pierwszym modelem tej firmy z obsługą FDD-LTE.

Obrazek

Przejdźmy więc do omawianego modelu i jego parametrów.
VK1000 jest budżetowym modelem z obsługą LTE chociaż ceny na Aliexpress nie są aż tak budżetowe (130-150USD) . Jest jednosimowcem obsługującym częstotliwości :
2G: GSM 900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/1900/2100MHz
4G: FDD-LTE 1800/2600 (Band3/Band7)

Telefon wyposażony jest w czterordzeniowy procesor MTK6582+6290 dual platform - czyli ten sam który znajdziemy w innych budżetówkach z LTE takich jak Landvo L200G , THL L969 , czy też troszkę droższych Kingzone N3 , Elephone P3000.

Słuchawka posiada wbudowane 1GB RAM oraz 4GB ROM , pamięć możemy rozszerzyć poprzez kartę micro SD do 32GB. Ekran telefonu to 5 calowy IPS o rozdzielczości QHD , wbudowana przednia kamera o matrycy 2Mpix zaś tylnia to 8Mpix CMOS z wbudowanym flashem.
Telefon zasilany jest akumulatorem o pojemnosci 2300mAh

Wyposażenie i wrażenia wizualne:
Telefon otrzymujemy w twardym czarnym kartonie z srebrnymi nadrukami. W skład standartowego wyposażenia telefonu wchodzą akcesoria : ładowarka , kabel usb , folia na ekran , etui oraz dwie książeczki z instrukcją obsługi po angielsku i hiszpańsku.
Napewno dla wielu z Was rzuca sie w oczy na tylnej klapce duże logo vkworld , wiadomo gusta są rózne - chińczycy lubują się w umieszczaniu duzych napisow na klapkach swoich urządzeń ale nie wszystkim może się to podobać. Na szczęscie w komplecie jest etui które zasłoni nam napis którym niekoniecznie chcemy sie wszystkim chwalić :) Sam telefon wykonany jest dość solidnie m nic nie skrzypi , szyba ekranu jest ułożona idealnie i równo. Obudowę telefonu wzmacnia i ochrania "metalowa?" srebrno-matowa ramka. Telefon przez to jest troszkę cięższy ale sprawia wrażenie mocnego i solidnego zarazem telefon jest dość cieńki.

WYNIK ANTUTU
Obrazek

Funkcje i aparat:
Po odpaleniu telefonu w nasze uszy rzuca sie ciekawa muzyczka z vokalem czy tez jakimiś okrzykami dudu du :) , raczej takiej wstawki nie spotkałem jeszcze przy żadnym telefonie. Telefon działa na Androidzie 4.4 posiada język polski oraz zainstalowany Sklep Google Play.

Ekran mimo że jest to QHD wygląda naprawde dobrze , jest to pełny IPS nie ma żadnych załamań kolorów niezależnie czy patrzymy z boku czy z góry lub dołu. Podswietlenie LCD jest równe nie ma żadnych rozjaśnien na krawędziach któe często można zobaczyć na czarnym ekranie przy innych budżetówkach. Sam dotyk działa bardzo dobrze.
Bardzo dużą zaletą tego modelu jest niesamowicie głośny wbudowany głośnik , do tego przy maksymalnej głośności nie przejawia żadnych objawów przesterowania czy trzasków , głośnośc przy podłaczonych słuchawkach także jest bardzo wysoka. Tak więc dla osob lubiących trzymac telefon głęboko w torebce napewno usłyszymy jak ktoś będzie dzwonił :)

Jeżeli chodzi o GPS to jako że telefon jest nowy i bedzie szedł na sprzedaż nie chciałem go rootować aby pozmieniać ustawienia satelit ani wgrywać jakis większych nawigacji , sprawdziłem więc tylko jak szybko złapie fixa na programie GPS Fix. Test zrobiłem dwukrotnie , pierwszy raz uruchomiłem gps jadąc samochodem po mieście , fixa złapał po około minucie, drugi raz test uruchomiłem na otwartym terenie przy średnio zachmurzonym niebie - fix złapany po około 40 sekundach. Tak więc jak na Mediateka nie jest źle a pewnie i tak da się jeszcze to poprawić po zrootowaniu telefonu.

Jezeli chodzi o wbudowany aparat testowałem tylko tylnią kamerę jako że wielokrotnie w moich reckach powtarzam ze jestem decha z fotografii i nie potrafie robić zdjęc a tymbardziej bawić sie w ustawieniach aparatu myslę że cieżko mi ocenić jakość jak sie nie potrafi odpowiednio ustawić ekspozycji. W kazdymbadz razie na pierwszy rzut oka aparat nie zachwyca i dla osob szukajacy telefonu do fotek raczej nie bedzie odpowiednim wyborem. Ponizej przedstawiam fotki i link do krótkiego filmiku - fotki robilem na standartowych ustawieniach kilka dla porownania tych samych ekspozycji w trybie HDR.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TRYB HDR
Obrazek

Obrazek

TRYB HDR
Obrazek

Obrazek

Krótki filmik nagrany telefonem

LTE:
Czyli to co wyróznia telefon wsród innych w niskiej kategorii cenowej. Obsługa FDD-LTE na czestotliwosciach wspieranych w Polsce a takze szeroki zakres WCDMA sprawia ze telefon jest idealnym rozwiazaniem dla każdego komu zależy na dobrym zasięgu i szybkim internecie LTE.
Niestety nie mialem mozliwosci potestowania szybkosci LTE poniewaz nie mam wykupionego pakietu internetowego alke po włozeniu karty do telefonu pojawiła się ikonka 4G a zaraz po chwili przyszedl SMS z Play aby wyskupic se pakiet LTE ( widocznie Play zobaczył ze pierwszy raz moj numer podlaczyl sie pod siec 4G i wysłał spamik z oferta ) :)

Obrazek

Podsumowując telefon jest bardzo ciekawą i trochę egzotyczną alternatywą dla każdego kto szuka taniego i uniwersalnego telefonu z nastawieniem na surfowanie po szybkim internecie LTE.

Na koniec informacja dla zainteresowanych zakupem testowanego modelu. Jako że telefon otrzymałem do testów z opcją jego dalszej sprzedaży , specjalnie dla użytkowników telchina.pl testowany w powyższej recenzji model mogę zaproponować w bardzo atrakcyjnej cenie (poniżej ceny rynkowej). Zapraszam więc ewentualnych zainteresowanych zakupem na PW.

GALERIA:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
basa