• Reklama

Recenzja UTime U100/U100S 4rdzenie, 93$, Aero2

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja UTime U100/U100S 4rdzenie, 93$, Aero2

Postprzez goovcik » piątek, 28 marca 2014, 15:10

Witajcie.

To moja pierwsza recka telefonu więc proszę nie krzyczeć jeżeli czegoś nie napisałem (zamiast tego prośba o napisanie co ewentualnie mogę dodać) :)

Telefon który opisuję to zupełnie nieznany na polskim rynku Utime U100/U100s. Może sprzęt nie poraża podzespołami, za to stosunkiem możliwości do ceny, już tak. Można go bowiem kupić za 93~105$ na Aliexpress. Ja kupiłem za 93$ w slepie Ugood.

Trochę suchych danych na temat "wnętrzności":

DUAL SIM TAK (dual standby)
TRYB GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 900/2100 (obsługuje AERO-osobiście sprawdzone!!!)

CPU: Quad-core MTK6582 1.3GHz
EKRAN: 4.6" 854 × 480 (240 DPI)
GPU: MALI 400 (podobno były też wersje z PowerVR SRX 544MP)
SYSTEM: Android 4.2.1
APARAT: 2.0MP + 8.0 MP
KOMUNIKACJA: Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth v4,0
GPS: TAK (działa w PL od razu po wyjęciu z pudełka, bez żadnych kombinacji)
PAMIĘĆ: 4GB ROM (obsłua kart microsd do 32GB), 512 RAM

RADIO: TAK Wi-Fi

BATERIA: 1600 mAh
WYMIARY: 139.9*68.6*10.4mm
WAGA: 114 g

Ogólne wrażenie

Mimo tego, że telefon został wyposażony w tylko 512 ramu, działa zaskakująco sprawnie. Nic nie zamula, zarówno launcher jak i drawer działa bardzo płynnie. W antutu na czystym systemie wykręcił u mnie 17300, po lekkim dobiciu apkami ciągle jest około 17tysięcy. Nadal są to bardzo dobre wyniki porównywalne, według antutu, z Samsungiem S3! Wydaje mi się, że całkiem nieźle jak na telefon z zaledwie 512 ramu. Co ciekawe, nawet przy aplikacjach działających w tle, wolnego ramu android pokazuje u mnie ~200MB (przy włączonym antutu 133).

Ekran

Niestety nie wiem jaki typ jest zamontowany (raz piszą, że to IPS gdzie indziej, że retina-240 dpi) Ekran charakteryzuje się dobrym kontrastem i jasnością. Kąty widzenia z boków i od dołu są dobre. Gorzej sprawa wygląda gdy telefon oglądamy od góry-tu już niewielkie odchylenie powoduje znaczne pogorszenie jakości obrazu i kolorów.
Telefon został wyposażony w multitouch. Szkoda, że jest tylko dwupunktowy. Sam dotyk działa dobrze, ale skłamałbym jeśli napisałbym, że idealnie. Są punkty na ekranie, gdzie trzeba tapnąć nieraz 2,3 razy-są to górne rogi ekranu i środek po prawej stronie. Nie jest to jakoś bardzo denerwujące, ale niestety występuje utrudnienie.

GPS

W moim przypadku GPS działa bez zarzutu. Po pierwszym załapaniu fixa po około 15 minutach, obecnie łapie dosłownie w kilkanaście sekund, nawet przy oknie w domu. Do poprawnego zlokalizowania jest potrzebne włączenie internetu, jednak później po załadowaniu mapy (google) radzi sobie bez niego. Czasami na trasie (głównie poza miastami-lasy na Kaszubach) potrafi się na chwilę zgubić ale po chwili wszystko wraca do normy. Ostatnio testowałem go przy przejażdżce po leśnych duktach i powiem szczerze, że zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, bo dojechałem w całości i nie zgubiłem się w środku borów tucholskich :)

DUAL SIM

Ta opcja działa bardzo dobrze. Jest to dual standby. Telefon obsługuje pasmo UMTS 900/2100. Aero2 działa bez zarzutu. Co ciekawe, pomimo oznaczenia na tylnym panelu, która karta jest GSM a która WCDMA, programowo można ustawić z której karty ma działać 3G. Przydatne gdy włożymy odwrotnie karty a nie chce nam się otwierać po raz kolejny telefonu, żeby je przełożyć. Niestety nie potrafię powiedzieć czy klasa modemu to co najmniej 10, jednak Aero śmiga. Oczywiście w momencie nawiązania połączenia telefonicznego, karta z internetem jest automatycznie rozłączana, jednak po zakończeniu rozmowy/odebraniu smsa, ponownie łączy się z siecią 3G.

SYSTEM

Jest to czysty Android 4.2.2. Działa bardzo sprawnie. Do tej pory znalazłem dwa błędy-przy próbie ręcznego ustawienia godziny i daty wyłącza ustawienia komunikatem: "unfortunatelly, settings has stopped". Nie ma to jednak większego znaczenia, gdyż godzina i data ustawia się automatycznie z ustawień sieci. Kolejny to brak możliwości synchronizacji kontaktów telefonu z gmailem. U kolegów ze wschodu póki co też nie dali z tym rady. Ja obszedłem to w ten sposób, że zgrałem z konta wszystkie kontakty do pliku wizytówki i zaimportowałem do telefonu. Całe szczęście, że poszło bez problemów bo nie wyobrażam sobie ręcznego klepania prawie 300 kontaktów...co do pozostałych opcji synchronizacji typu kalendarz itp nie sprawdzałem, bo nie używam.

Wbudowana przeglądarka www działa sprawnie, ale ja do kompletu dorzuciłem sobie opere mini i boat browser. W zależności co przeglądam. Oczywiście wtyczkę flashplayer trzeba sobie samemu doinstalować, gdyż w andku 4.2.2 nie ma oficjalnego wsparcia.

Telefon pomimo tego, że prosiłem Chińczyka o root, przyszedł nie zrootowany. Bardzo łatwo można go jednak zrobić za pomocą VROOT. Polecam jednak zainstalować sobie wersję angielską, bo w przeciwnym razie zainstaluje się jakiś chiński superuser, a przy angielskim instaluje się SuperSu po angielsku. Podobno działa także framaroot, ale mi się udało vroot'em więc nie próbowałem.

Telefon nie ma języka polskiego pomimo romu multilanguage. Nie jest to jednak jakieś spore utrudnienie. Można dograć Morelocale2 i częściowo go spolszczy. W telefonie, po wyjęciu z kartonika, nie miałem żadnej aplikacji w języku chińskim. To spory plus.

APARAT

No, tu szału nie ma. Z tyłu 8Mpix, z przodu 2Mpix. Niestety te 8Mpix to raczej jakieś takie chińskie 8. Zdjęcia wychodzą słabe. Przy dobrym świetle jest jeszcze po chińsku - jako tako, ale przy ciemnym pomieszczeniu lepiej nie próbować. Dioda doświetlająca niewiele daje, za to świetnie sprawdza się w roli latarki :) Aparat ma autofokus i funkcję robienia zdjęć słowami ("cheese" i coś w rodzaju "to działa" :P ). Co ciekawe filmy moim zdaniem wychodzą lepszej jakości aniżeli zdjęcia. Ciekawostką jest, że telefon jest wyposażony w dodatkowy mikrofon przy tylnym aparacie, dzięki czemu dźwięk przy nagrywaniu filmów jest lepszej jakości. O przedniej kamerce wypada napisać, że jest, i to wszystko. Do połączenia wideo wystarczy- buzię widać :)

WYGLĄD

Tu jestem pełen podziwu dla Utime. Telefon wygląda naprawdę ładnie. Bez zbędnych wodotrysków ale z klasą. Wszystko na swoim miejscu i w pełni działające. Na lewym boku przyciski głośności, na górze ON/OFF (służy też do wybudzania), wejście jack 3,5mm i micro usb. Nic więcej. Minimalizm, ale w zupełności wystarczający. Obudowa jest bardzo ładnie spasowana, nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Lekkości dodają posrebrzane akcenty wokół całego urządzenia. Sam telefon wydaje się cieniutki, ale przyjemnie się go obsługuje i dobrze leży w dłoni.

Póki co to wszystko co mi przychodzi do głowy. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania bardzo proszę napisać na forum. Postaram się posprawdzać i odpisać w miarę możliwości :)
goovcik

Pochwały: 2

Reklama

Re: Recenzja UTime U100/U100S 4rdzenie, 93$, Aero2

Postprzez m310 » piątek, 28 marca 2014, 16:13

Urządzenie wygląda interesująco. Miał wgrane: Google Play services i Google Play Store? jeśli tak, to w jakich wersjach?
Próbowałeś wgrywać inny system?
m310

Postprzez bartazzz » piątek, 28 marca 2014, 16:20

mógłbyś wrzucić swoje foty?:
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez goovcik » piątek, 28 marca 2014, 16:58

Fotki mogę wrzucić, tyle że moge je zrobić tylko zte blade ze slabym aparatem (moja cyfrówka miała starcie z podłogą i podłoga niestety wygrała :/) Co do wgrywania systemu to nie próbowałem, bo nie ma jak narazie żadnych romów na niego.
goovcik

Postprzez bartazzz » piątek, 28 marca 2014, 17:51

zdjecia z komorki starczą wystarczy mocne światło włączyć
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez xm3 » piątek, 28 marca 2014, 21:19

Bateria dosyć słaba , napisz ile godzin daje radę.
xm3

Postprzez jjacek25 » poniedziałek, 31 marca 2014, 17:18

Żeby nie brak polskiego języka to byłby fajny telefon.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka
jjacek25

Postprzez Punisher » poniedziałek, 31 marca 2014, 18:01

Morelocate powinien częściowo rozwiązać problem.

Wysłane z mojego X7 przy użyciu Tapatalka
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Punisher
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez goovcik » poniedziałek, 31 marca 2014, 22:34

Naprawdę nie ma problemu z używaniem telefonu. Po pierwszym skonfigurowaniu teraz nawet nie pamiętam, że mam inny język niż polski. Po wgraniu morelocale wszystkie apki od google są po polsku, przeglądarki również, a sam system, jeśli ktoś wcześniej korzystał z androida i ma choćby podstawową znajomość angielskiefo, nie powinien sprawić kłopotów. Szkoda, że telefon jest póki co mało popularny bo może by dało radę zainteresować nim jakiegoś deva w celu wypuszczenia custom romu. Tak czy inaczej ja jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu.
goovcik

Postprzez goovcik » piątek, 4 kwietnia 2014, 13:27

needrom pojawił się custom lewa os i jakieś touch recovery po angielsku do tego telefonu. Więc coś się rusza :)
goovcik

Postprzez dytruff » piątek, 4 kwietnia 2014, 13:41

Dobra robota. Coś mniej popularnego. Alternatywa zte v965.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin