• Reklama

Recenzja UMI Iron Pro

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja UMI Iron Pro

Postprzez matzioz » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 04:33

Zamierzam podać informacje, których na próżno szukać w oficjalnych specyfikacjach.

PACZUSZKA

Paczka przyszła elegancka, ale w środku raczej biednie. Nie dostałem gratisów. Zamawiałem EMSem przez Francję bez cła. Coś we Wrocławiu z Vatem nie mam szczęścia.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Dostałem Telefon z ładną folią. Nie będę jej ściągał na razie. Przyzwyczaiłem się do dotyku i jest przejrzysta, więc OK. Prócz tego mamy kluczyk do kart SIM, ładowarkę, kabel USB 1 metr oraz mini instrukcję. Mało co z niej wynika. Kabel niestety dostałem uszkodzony. Ładował jedynie kiedy telefon był wyłączony (zapalała się dioda). Musiałem go pokiwać na boki, ale i tak nie wszedł do środka cały. Nowy kabel wszedł z oporem i ładuje porządnie. Podobne problemy były przy UMI Emax oraz Hammer. Po prostu poruszajcie kabel na wyłączonym telefonie i kupcie nowy :) jak będziecie mieli z nim problem. Na szczęście moje to był tylko kabel, a nie gniazdo. Standard jeszcze nie popularny bo USB 3.1 type C. Ciężko go kupić w Polsce. Ładowarka niby porządna, bo 1 Amper. Szkoda, że biała :)

Obrazek

WYGLĄD ORAZ WYMIARY

Bardzo ładna linia. Nowy trend zachowany. Aluminium po bokach ścięte na błysk. Ktoś mówił o stopie magnezu - nie wiem? Sama obudowa na pierwszy rzut oka dobrze spasowana. Niestety jak przejedziemy pazurkiem po łączeniach czuć różnicę <1mm. W rękach trzyma się dobrze, nawet bardzo dobrze i najważniejsze nie zostawia śladów od palców czy potu! Jest to telefon 5,5 cala, z małą ramką dookoła wyświetlacza. Kolorowe diody fajnie migają, ale w nocy dość mocno świecą i mogą przeszkadzać w spaniu. Przyciski umiejscowione w górnej lewej części. Jest to kwestia przyzwyczajenia, dość znośna. Trzeba tylko dłoń umiejscowić wyżej. Nawet zastanowiłem się i jakbyśmy mieli przyciski po prawej stronie to przy tak dużym telefonie chwyt nie byłby już taki pewny. Mam na myśli dłoń człowieka odmiany kaukaskiej ;) Na pohybel Azjatom, nie będą nam mówić jak trzymać telefony! :D

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Wymiary to 152,3 x 76,5 x 7,9 mm,waga: 148 g. , u mnie 149,7g :P

Obrazek

FOTKI I VIDEO VHS

Mamy do dyspozycji aparat główny 13Mpix interpolowany na 20Mpix z dwiema diodami (zimna i ciepła) oraz przedni 8Mpix (z jedną diodą). Jest to Sony IMX2014. Oficjalnie powinien być f/2.0 , pierwsze zdjęcia pokazało f/2.2 teraz są 2.4, co jest dosyć ciemną soczewką. Jakiś błąd w oprogramowaniu? Widzę, że IMX2014 ma pewną przypadłość, widoczną w innych telefonach np. Elephone M2. Przy powiększeniu zdjęcia widać dziwne szumy. Niby takie kluski, niby jakby bakterie pod mikroskopem, nie nic nie jarałem :D. Ocenę zostawiam Wam.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

https://www.dropbox.com/s/43oey7gl3hs4ezy/IMG_20151219_194850.jpg?dl=0

Filmy, filmy 1280x720 są OK. Raczej nie odkryję Ameryki jak powiem, żeby lepiej nie ruszać kadrem.

Z przodu Umi posiada aparat 8Mpix z diodą. W moim przypadku robi średnie zdjęcia, ale to tylko przód.

Osobiście wolałem główny aparat 8Mpix w Xiaomi Red Rice 1 bez S. Nie było takich kluseczek, jedynie drobne ziarno.

TESTY

Testy wyszły w miarę jak na MTK6753. Co prawda gorzej wypadło CPU niż u Elephone M2, ale za to dużo wyskoćzyło z Ramem, Pam, We/Wy. Myślę, że będzie to do poprawy przy aktualizacji.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

BATERIA I WYDAJNOŚĆ

Bateria 3180Mah, jak na 8 rdzeni to standard. Niestety przy normalnym użytkowaniu trzeba ładować codziennie. Jak widać grałem w mało wymagające gry jak Fallout Shelter.

Obrazek

Grałem też w najnowszego Asphlata. Nie zacinał się. CPU było ciepłe, ale czujnik wskazywał 34C.

GPS

Mimo iż jest to MTK i nie posiada on Beidou jestem zachwycony GPSem. łapie szybko amerykańskie satelity jak i rosyjskie z Glonass. 10 sekund w mieszkaniu , 25 w samochodzie po przejechaniu 100m, nawet nie wiem kiedy złapał. Bez neta, jak i z, działa szybko. Dużo satelit, łapie fiksa raz dwa i dokładność dość duża.

Obrazek Obrazek

AUDIO

Głośniki dwa, umiejscowione jeden przy uchu drugi na dole z drugiej strony, vis-a-vis mikrofonu. Przy rozmowach głośnomówiących może wpadać w wibracje. Mimo ViperFX dźwięk dość blaszany, mało basu. Ja nie lubię basu, wole treble, ale mi to przeszkadzało. Najgorzej odbiera się chyba dubstep, techno, mocny metal. Na prawdę z przyjemnością słucha się klasycznej - altów i sopranów. Jest co prawda głośno, nawet za głośno. Gram w gry na najniższej głośności jak i słucham na słuchawkach. Posiadam słuchawki studyjne oraz od sansy clip+. Muzyka fatalna, jak klikasz na przełączanie piosenek to słychać charakterystyczne pyk. Okropne doświadczenie, aż odechciewa się zmieniać kawałki. Problem został już zgłoszony do UMi i czekamy na aktualizacje. Na szczęście mam głośnik bluetooth oraz mp3 :)

CZYTNIK LINII PAPILARNYCH ORAZ OCZU

Czytnik linii papilarnych działa świetnie, poniżej jednej sekundy. Polecam zgrać jednego palca kilka razy, łapie wtedy pod różnymi kątami. Skaner "siatkówki" działa, ale wolno, przy dobrym oświetleniu, nie polecam.

EKRAN I MOJE ETUI

Ekran jest świetny, 1920x1080 IPS. Kolory fajne. Zamówiłem firmowe etui czarne od UMI, dobrze się komponuje. Są jeszcze białe.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

AERO2

Działa 3G bardzo dobrze, LTE nie sprawdzałem.

MIERNIK STRESU ORAZ PULSU

Działa :), nie jest to zabawka, ale i nie jest to narzędzie medyczne.

PODSUMOWANIE

Umi Iron Pro jest na pewno konkurencyjnym telefonem. Niestety to chińczyk i kontrola jakości leży. Ja miałem problem z kablem USB, kolega z forum z przednim aparatem (soczewki, nie do naprawienia). Inna osoba narzekała na cichy mikrofon przy rozmowach, ale do naprawienia. W tym przedziale kasowym mamy Letv x500, Letv x600, Elephone M2, Xiaomi Note 3, czy Ecoo M04 Aurora.

Pochwały przyznane za posta: 2
matzioz

Pochwały: 2

Reklama

Re: Recenzja UMI Iron Pro

Postprzez widmo82 » wtorek, 29 grudnia 2015, 11:09

Fajnie czyta się reckę telefonu który leży przede mna :)
Mogę dodać, że u mnie nie ma najmniejszego problemu z ładowaniem ani aparatem... z niczym nie ma problemu :) Nie miałem jeszcze telefonu z ekranem, który reaguje na gesty (przy wybudzaniu) i to extra funkcja. W zależności od tego jak "maźniemy" palcem po ekranie, wlacza się aparat lub odrazu aplikacja do dzwonienia, przeglądarka internetowa itp.
Dorzucę dla porównania zdjęcia w kolorze aluminium, który wg. mnie lepiej się prezentuje od czarnego. W połączeniu z faktem, że obudowa jest wzmocniona własnie stopem metali lekkich/wytrzymałych daje wspaniałe uczucie zawsze kiedy bierze się go do ręki. Krawędzie boczne są lekko ścięte a to jeszcze potęguje uczucie, że trzyma się faktycznie fajny telefon.

Obrazek

Obrazek
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez widmo82 » wtorek, 29 grudnia 2015, 18:51

Obrazek Obrazek Obrazek
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez marinero » środa, 6 stycznia 2016, 01:29

Ja niestety mam problem z usb. Ładuje mi dopiero jak nagnę wtyczkę na dól i najlepiej przycisnę czymś kabel żeby się nie poruszał. Myśłałem że to kabel ale okazuje się że cały środek wtyczki jest ruchomy, tak jakby miał jakiś zimny lut lub był uszkodzony. Napisałem właśnie do china frenda zobaczymy co odpisze.Jestem lekko zawiedziony firmą UMI.
marinero

Postprzez lajtowo » środa, 6 stycznia 2016, 16:51

sprawdzał ktoś może czy skaner siatkówki w tym telefonie działa także w przypadku gdy ktoś nosi okulary lub soczewki?
lajtowo

Postprzez matzioz » czwartek, 7 stycznia 2016, 23:52

Ciężko to coś nazwać skanerem siatkówki :) , przedni aparat ma tylko 8Mpix i nie jest w stanie do takich rzeczy. Raczej polega to na rozpoznaniu brwi, oczu. Myślę, że mozna się włamać drukując zdjęcie na A4 danej osoby :D

Radzę Ci po prostu używać skanera linii papilarnych. Jest dużo szybszy i w ogóle wygodniejszy.
matzioz

Pochwały: 2

Postprzez bedomir » niedziela, 17 stycznia 2016, 11:55

z tego co widzialem na filmikach to skaner siatkowki dziala w okularach i nie reaguje na probe odblokowania zdjeciem oka/twarzy.
bedomir

Pochwały: 1

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin