• Reklama

Recenzja Treccon C670

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja Treccon C670

Postprzez Naidoo » środa, 31 sierpnia 2011, 15:41

Treccon C670 jest to chiński klon Noki 6700.
Można go spotkać pod różnymi nazwami, Treecon, Jincen, Features, DaPeng , Daxian itp

Mojego Chińczyka dostałem używanego, w kartonie była:
ładowarka z kablem usb
słuchawki usb
instrukcja obsługi z gwarancją
dwie baterie TL-5b (odpowiednik nokii BL-5B) . które trzymają 3-9 dni.
Na baterii która leżała rok w kartonie nie używana, tel wytrzymał 9 dni. Zapewne dlatego że w lini prostej mam 500 metrów do nadajnika BTS i odbierałem 1 rozmowie dziennie

Obrazek

Mój egzemplarz to jakiś mieszaniec, podczas uruchamiania telefonu pokazuje się logo Treecon, na tylnej klapce widnieje napis „treecon future connectiones” po wyjęciu baterii i odklejeniu naklejki „CE” pojawia się nowy producent , Firma Jincen
Obrazek

Telefon jest praktycznie taki sam jak testowany przecenie no name JC-6700
Opisze tylko różnice dzielące telefony, bo nie ma sensu kopiowania poprzedniej recenzji.
Obrazek

Treccon ma menu w stylu nokii ale zagmatwane, co nie sprzyja łatwemu użytkowaniu.
Spolszczenie jest w 80% , ale niektóre funkcje zostały błędnie przetłumaczone
Certyfikat, jest autentykacja
Widoczność, jest widzialność
prześlij do Bluetooth, jest prześlij do IrDA
Tryp lotniczy, jest tryb samolotowy
wiadomości sieciowe, jest Nadawanie wiadomości

Posiada też niedoróbki w oprogramowaniu np. Sms`y dłuższe niż 160 znaków są dzielone na części , można je zapisywać na karcie pamięci. Sms`y flash , które przesyła do nas operatorzy, mają postac kwadracików
MMS są zapisywanie w pamięci telefonu, wypadku 506 kb jaką dysponuje tel , to nie wiele .
Aby dostać się do korektora dźwięku trzeba opuścić odtwarzacz audio, wejść w menu/ustawienia / efekty dźwiękowe i dopiero można zmieniać ustawienia .
Brak Javy , uniemożliwia dodawanie nowych gier i aplikacji
Słuchawki na USB są kiepskiej jakości, można się poratować korektorem, ale cudów nie otrzymamy.

Treccon/Jincen posiada wbudowaną pamięć 506kb, można ją rozbudować do 8gb kupując kartę MicroSD.
Telefon testowałem z kartami pamięci Kingston 1G, Scandisk 2 GB oraz Kingston 8GB.
W przypadku dwóch pierwszych, nie była żadnego problemu, telefon nie zwieszał się i nie mulił przy dużej ilości plików. Filmy oraz Mp3, po 2h działały płynnie bez szarpania.
Kłopoty wystąpiły z kratą Kingston SD.C4 8GB. Tel. rozpoznał ją prawidłowo, widzi wszystkie pliki .ale trochę muli, zwłaszcza na plikach video, im dłuższy film i bliżej jego końca, tym większe szarpanie. Nawet jak film był jedynym plikiem na karcie.

Menu obu telefonów nieznacznie się różni, wielkością czcionki i ikonami menu
Obrazek

TV bardzo słabo odbiera, prawdopodobnie jest coś uszkodzone. ( telefon był firmowy, więc różne rzeczy mogły się z nim dziać ) To samo dotyczy radia. odbiera 3 fale z 11

Zdjęcie porównawcze z dwóch telefonów.
Obrazek
Naidoo

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez adamfon » środa, 31 sierpnia 2011, 20:02

przyjemnie się czyta Twoją recenzję
adamfon
AKTYWNY

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin