• Reklama

REcenzja test Xiaomi Redmi Note 2GB RAM, 8x1.7GHz

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

REcenzja test Xiaomi Redmi Note 2GB RAM, 8x1.7GHz

Postprzez marx » niedziela, 13 lipca 2014, 21:58

Pora na kolejny telefon od Xiaomi, producenta słynącego z rekordów sprzedaży swoich telefonów i z autorskiej modyfikacji androida MIUI. Ostatnio testowałem Xiaomi Redmi 1S, pora na kolejną propozycję z budżetowej serii Redmi/Hongmi.
Tym razem zakupiłem w Antelife Xiaomi Redmi Note Pro, telefon dotarł do mnie po niecałych 3 tygodniach od zakupu. Telefon kosztuje 205$ minus 10$ zniżki dla czytelników telchina.pl
W bardzo twardym i sztywnym szarym pudełku z tektury znajdował się telefon, ładowarka z przejściówka europejską, kabel USB i instrukcja obsługi z gwarancja.Na spodzie pudełka mamy czerwoną etykietę z parametrami telefonu i z naklejką poświadczającą autentyczność telefonu. W zestawie brak słuchawek.
Opakowanie RedMi Note jest większe niż w S1, dlatego, że nowy Note ma duży ekran i większy korpus niż poprzednik, telefon jest wyposażony w 5,5-calowy ekran, ale cała konstrukcja jest podobna do poprzedniego modelu.
Xiaomi RedMi Note jest dostępny w dwóch wersjach, w wersji standardowej która ma 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci ROM i w wersji high-end (Pro) wyposażonej w 2 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej.

BUDOWA
Telefon jest solidnie zbudowany, obudowa jest dokładnie spasowana i nawet nie jest ją łatwo zdjąć, jest stosunkowo ciężki bo waży ok 200g.
Telefon ma sporych rozmiarów boczne krawędzie wokół wyświetlacza co nie wszystkim się spodoba. Patrząc z przodu na telefon widzimy po jego lewej stronie u góry kamerę do wideorozmów i diodę powiadomień, po środku płaski głośnik, na prawo czujniki zbliżeniowy i światła. Pod ekranem znajdują się tradycyjne 3 wirtualne podświetlane przyciski nawigacyjne androida w czerwonym kolorze których kształt jest inny niż w S1 . Na bocznych krawędziach u dołu po środki znajduje się gniazdo micro USB do połączeń z peryferyjnymi urządzeniami i do ładowania baterii, a na prawo od niego jest mikrofon. Na górnej ramce znajduje się 3,5mm gniazdo słuchawkowe, a po prawej nieco zaokrąglonej ramce telefonu mamy przyciski w srebrnym kolorze + - i wzbudzania i wyłączania urządzenia. Z tyłu telefonu po środku minimalnie wystaje kwadratowa ramka ze szkłem ochronnym od kamery , a pod okiem aparatu jest dioda LED. na dole po środku mamy błyszczące srebrne logo firmy, obok niego przy lewej dolnej krawędzi telefonu znajduje się głośnik.

Xiaomi RedMi Note może być zbyt duży dla niektórych użytkowników, ale wielkość ekranu 5.5 cala jest bardzo wygodna do przeglądania stron internetowych, zdjęć, pracy z dokumentami pakietu Office i grając w gry. Jest kilka zmian w obramowania ekranu, głośnik i słuchawka jest umiejscowiona w innym miejscu niż w redmi, ale największa zmiana jest w powłoce, zastąpiono matową farbę na bardziej gładką i z połyskiem.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

SPECYFIKACJA

Ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592
GPU Mali-450MP
2 GB pamięci RAM
16 GB pamięci podręcznej
przekątna ekranu 5.5″
rozdzielczość ekranu 720 x 1280
Typ matrycy: IPS-LCD, dotykowy , OGS
Kolorowy wyświetlacz: 16 milionów kolorów
2G: GSM: 850/900/1800/1900 MHz
3G: WCDMA: 2100 MHz
Kamera przednia: 5.0 mega pikseli, obsługuje rozmowy Skype video
Kamera z tyłu: 13,0 mega pikseli / Auto Focus / Flash Light
Gravity Sensor, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła, czujnik magnetyczny, czujnik Żyroskop
Radio FM, WiFi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, e-kompas, OTG
Audio: MP3, AAC, WAV, itp.,
Wideo: AVI, MP4, FLV, 3GP, MOV, ASF, MPEG, RMVB, H.263, H.264, itd.
Transfer danych: Bluetooth 4.0, USB 2.0
Mobilny Internet: WiFi, EDGE, GPRS, UMTS, HSPA, HSPA +
GPS: GPS, A-GPS
bateria o pojemności 3200 mAh
System operacyjny: Android 4.2 (MIUI V5)
Wymiary: 154 x 78,7 x 9,45 mm
Waga: 199g z baterią

EKRAN

Ekran w Redmi Note ma 5.5-calową matrycę wykonana w technologii IPS w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli co daje gęstość upakowania pikseli na poziomie 267 ppi . Zastosowana technologia gwarantuje szerokie kąty widzenia ,wysoką jasność i kontrast i doskonałe odwzorowanie kolorów których wyświetlacz jest w stanie obsłużyć 16mln. Ekran jest czuły na dotyk, Multi Touch , rozpoznaje 10 punktów dotyku jednocześnie. Podświetlenie jest równomierne na całej powierzchni ekranu który pokryty jest hartowanym szkłem Corning Gorilla 2.

SYSTEM

Xiaomi RedMi Note pracuje pod kontrolą systemu Google Android 4.2 wzbogaconego o autorską nakładkę graficzną MIUI V5, która powinna zrekompensować brak najnowszego androida 4.4 KitKat. Uważa się że to jedna z najlepszych modyfikacji androida, która pozwala na stabilna pracę nawet słabszym telefonom. Osoby korzystający z czystego androida będą potrzebowały trochę czasu na zapoznanie się z ta modyfikacja, ale nie będą tego żałowały. Największą zmianą jest usunięcie szuflady aplikacji, przez co skróty do wszystkich zainstalowanych aplikacji generowane są na pulpitach. Na szczęście producent dał możliwość personalizacji systemu i sami możemy zdecydować między innymi o sposobie przejścia pomiędzy pulpitami, wybrać sposób blokady ekranu , rodzaj czcionki, kolory diody powiadomień , animację początkową, czy też dźwięki systemu..
Użytkownik może dostosować ekran główny, za pomocą przeciągnij i upuść, aby podmienić mniej używane skróty.
Interfejs SMS jest zintegrowany z funkcją rozpoznawania głosu, dzięki czemu użytkownik może mówić do telefonu , a on n zamieni twój głoś na tekst.

WYDAJNOŚĆ

W telefonie zastąpiono zastosowany w S1 chip Qualcomm snapdragon 400 MSM8628 (8228) wydajnym ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT6592 o częstotliwości taktowania 1.7 GHz . Za grafikę odpowiada układ Mali-450. Do dyspozycji mamy 2 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci ROM którą można rozbudować o kolejne 32GB za pomocą gniazda microSD.
W popularnym benchmarku telefon osiąga wyniki do 27000pkt klasyfikując się obok Samsunga Galaxy 4.
Wydajność ta pozwala na bezproblemowe korzystanie z gier z sklepu play. Telefon obsługuje duże aplikacji i wielozadaniowość. Bardzo dobrze sprawuje się też przeglądarka internetowa, strony wczytują się szybko i można je przeglądać płynnie. Telefon radzi sobie ze transmisjami strumieniowymi i elementami stron realizowanymi w technologi flash, nie trzeba instalować Adobe Flash Player.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Porównaie do innych telefonów
ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek

MULTIMEDIA

W telefonie znajduje sie aparat z matryca 13.0 Mpx z przesłoną ƒ/2.2 co pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 4128x3096, obiektyw przedni ma rozdzielczość 5 MPx .Telefon radzi sobie ze zdjęciami nocnymi choć są zaszumione i gorsze od robionych np SGS 4, ma słabszą diodę LED

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przykładowe wiedeo

Aparat nagrywa filmy w rozdzielczości 1080p, obsługiwane formaty video : AVI, MP4, FLV, 3GP, MOV, ASF, MPEG, RMVB, H.263, H.264 MPEG4
Słuchawka obsługuje następujące formaty dźwięku
AAC, AAC+, eAAC+, AMR, WAV, MP3 MP3,
Dźwięk z głośnika jest dobrej jakości, czysty i głośny.

ŁĄCZNOŚĆ
Note podobnie jak inne współczesne telefony posiada moduły WiFi, Bluetooth , GPS i sieci komórkowej (GSM: 900 1800 1900 MHz, WCDMA: 850 900 1900 2100MHz). Oczywiście jak przystało na chiński telefon, jest to DUAL SIM. GPS w telefonie bardzo dobry, sygnał satelitów znajduje szybko i to nawet w pomieszczeniu, w kilka - kilkanaście sekund sekund.
Podobnie jak wiele innych chińskich telefonów, Xiaomi Redmi Note obsługuje bezproblemowo dwie kart SIM w trybie Dual standby. Wi-fi działa bez zarzutu, sygnał dosyć mocny i działa w standardzie 802.11b/g/n. Bluetooth 4.0.
Obsługiwane standardy transmisji danych HSDPA ,HSUPA, HSPA, HSPA+,GPRS :EDGE :Bluetooth : v4.0 LE, A2DP :WiFi :v802.11b/g/n, DLNA , Hotspot WiFi , USB : v2.0, Moduł GPS ,Obsługa A-GPS , Obsługa GLONASS (niepotwierdzona)

BATERIA

Bateria w Note ma pojemność 3200 mAh i wystarczy na 1 dzień solidnego korzystania z telefonu lub dwa dni spokojniejszej pracy. Pojemność akumulatora to bardzo subiektywna ocena, każdy korzysta w inny sposób ze smartfona.
MIUI posiada własne funkcje zarządzania zasobami, dzięki czemu możemy ustawić plan zasilania (wydajność / oszczędność). Możemy określić ramy czasowe, w których Note będzie korzystał z danego planu zasilania np. włączając telefon w tryb oszczędny lub wyłączając całkowicie.
1 godzina odtwarzanie youtube na maksymalnej jasności ekranu pochłonęła 36% baterii, co pozwala sądzić że po 3 godzinach bateria się wyczerpie. Test jest robiony po pierwszym ładowaniu baterii, może po kolejnych cyklach wynik się poprawi.

PODSUMOWANIE
Xiaomi Redmi Note jest ciekawa propozycja wśród osób które szukają telefonu w większych rozmiarach. Jego niewątpliwa zaletą jest MIUI, autorska nakładka Xiaomi bazująca na androidzie 4,2 . Do zalet trzeba też zaliczyć dobry aparat, 2GB pamięci RAM co nie pozwoli aby system zwalniał przy wielu aplikacjach. Wielu ucieszy fakt że to Dual Sim z obsługą AERO2.
Telefon można kupić w Chinach za niecałe 600zł z przesyłka do Polski co jest połową ceny podobnych specyfikacją telefonów sprzedawanych przez polskich dystrybutorów.
Z wad można wymienić wagę telefonu, blisko 200g i grube ramki wokół wyświetlacza, takie same jak w Redmi 1S, na szczęście jest większy ekran i wygląda to trochę lepiej
marx
Administrator

Pochwały: 193

Reklama

en.001phone.cn=

Re: REcenzja test Xiaomi Redmi Note 2GB RAM, 8x1.7GHz

Postprzez Doman » niedziela, 13 lipca 2014, 22:12

Port MiniUSB? Glonass w Mediateku? Cos nie wierze :)

Jak z sygnalem GPS? Ile widzi satelit? Bo to ze szybko lapie fixa to nie wszystko. Liczy sie takze poziom sygnalu (GPS Test -> SNR).
Doman
AKTYWNY

Pochwały: 17

Postprzez alukard88 » poniedziałek, 14 lipca 2014, 09:37

Dzięki za recenzje, zwłaszcza za przykładowe zdjęcia (tutaj niestety patrząc po nocnych, zaczynam trochę żałować, że jednak zenfone 6 nie zamówiłem). Co do baterii to trochę rozczarowanie, miałem lg vu 5cali (proporcje 4:3 więc powierzchnia pewnie taka jak 5.5" w 16:9) i przy baterii 2080 oferował 2.5h do 3h pracy na wyświetlaczu... Czas pracy na dwóch kartach sim czy jednej?
alukard88

Pochwały: 5

Postprzez kubisiak1 » poniedziałek, 14 lipca 2014, 10:27

Również prosiłbym o jakiś szerszy test baterii, bo się waham przed kupnem.

(Mam Krugera Drive i się bardzo przyzwyczaiłem, że nigdy go codziennie nie ładowałem)
kubisiak1

Postprzez sonic » poniedziałek, 14 lipca 2014, 14:33

Gorilla Glass potwierdzone ? bo nie mogłem nigdzie znaleźć na ten temat informacji. Tylko jedna strona pisze że ma, a reszta milczy.
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 14

Postprzez robgor11 » wtorek, 15 lipca 2014, 05:18

Jestem trochę zawiedziony wydajnością Note'a w porównaniu do 1S. Testowałem ostatnio oba. W moim przypadku Note zalicza znacznie więcej zacinek niż 1S (w grach czy nawet w menu).

Dziwi mnie to i zacząłem drążyć sprawę. Zastanawiam się czy w środku w moim telefonie nie siedzi fake'owy sprzęt. Zainstalowałem kilka aplikacji sprawdzających hardware (nielicząc antutu i cpu-z). Dostałem niepokojące wyniki dlatego chciałbym je zweryfikować.

Drogi Adminie, i każdy kto ma dosłownie chwilę wolnego czasu, moglibyście sprawdzić, czy dostajecie takie same/podobne wyniki co ja?

Antutu: - wyniki poprawne

Spoiler:

CPU Stats:

Spoiler:

CPU Identifier: - dziwnie niski wynik (dla jednego rdzenia)

Spoiler:

Czy te 2 programy poprawnie wskazują ilość rdzeni? Np. CPU stats tylko 4 odczyty.

Nie wiem, czy drugi raz kupiłbym Note'a. Spodziewałem się lepszej wydajności niż w 1S, a okazało się odwrotnie. Oczywiście plusem (dla mnie) jest większy wyświetlacz, ale jego obecność nie rekompensuje całkowicie mniejszej płynności działania i wyższej ceny.
robgor11

Postprzez znafca » wtorek, 15 lipca 2014, 08:24

Zacinki hmm ja nie mam żadnych w grach typu gta san andreas, asphalt 8, czy nfs most wanted
znafca

Pochwały: 7

Postprzez marx » wtorek, 15 lipca 2014, 10:44

Glonas i szło gorilla to dane z róznych stron i porównywarek, co do GG to na 90 % jest, a glonass- nie udało mi sie z niego skorzystać nawet nie wiem w jaki sposób z ruskich satelit sie korzysta.

Przez dwa tygodniei nie mam dostępu do tego telefonu, nie zrobię na razie testów baterii i innych
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez Doman » wtorek, 15 lipca 2014, 13:49

Wg mnie bez Glonassa w Polsce w GPS Test bedziesz mial ok 11-13 satelit (w pozycji "In view" oczywiscie, nie "In use"). Z Glonassem ponad 20 sztuk. Tak to zaobserwowalem pomiedzy telefonami Samsunga a Jiayu na MTK.
Doman
AKTYWNY

Postprzez robgor11 » środa, 16 lipca 2014, 19:49

Dane z gps test:

Note: (pierwsze uruchomienie) na zewnątrz, w centrum Warszawy: in view:13 in use:10, SNR: ok. 33 większość

W pomieszczeniu:
Note (drugie uruchomienie: in view: 4-8 in use: 4-8, SNR: 1 satelita ok. 33, erszta ok 15
1S (pierwsze uruchomienie): in view: 2-5 in use: 1, SNR: większość ok. 30, mimo to tylko 1 jako in use, reszta szara i na radarze oznaczona trójkątem a nie kółkiem.
robgor11

Postprzez irbis9 » środa, 16 lipca 2014, 22:20

Porównywałem GPS z galaxy s3, mimo braku glonass miał dokładność 1,5m w locus w porównaniu do s3, który miał 6m, tak więc GPS jest bardzo dobry
irbis9

Pochwały: 8

Postprzez Doman » środa, 16 lipca 2014, 22:33

Wiesz co ta dokladnosc w metrach to pic na wode. Bo pewnie mowisz o danych z GPS Test. Ja na MTK (Jiayu G4S) mam zawsze lepsza wartosc niz na Qualcommie (Galaxy S4 Mini / Xcover2). Ale w praktyce SNR oraz dokladnosc w nawigacji (Google Maps, Sygic) jest zupelnie odwrotna - lepsza na Qualcommie.
Doman
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin